NT Isodrinx me kafeine (420 g)

1.500L

80 mg kafeinë në dozën e rekomanduar të produktit ofron stimulim të mjaftueshëm edhe për aktivitetetet më afatgjata, së bashku me karbohidratet dhe elektrolitet që absorbohen shpejt. Formula e produktit të ri nuk përmban ëmbëlsues.

+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  NT Isodrinx me kafeine (420 g)

  1.500L

  Ask a Question

    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  80 mg kafeinë në dozën e rekomanduar të produktit ofron stimulim të mjaftueshëm edhe për aktivitetetet më afatgjata, së bashku me karbohidratet dhe elektrolitet që absorbohen shpejt. Formula e produktit të ri nuk përmban ëmbëlsues.

  Vlerat ushqyese

  Vlerat Ushqyese
  100 g 35 g = 500 ml pije izotonike
   35 g = 750 ml pije hipotonike
  Vlera e energjisë 1574 kJ/370 kcal 551 kJ/ 130 kcal
  Yndyrë 0 g 0 g
  Prej të Cilave Acide Yndyrore të Ngopura 0 g 0 g
  Karbohidratet 89,5 g 31,3 g
  Prej të Cilave Sheqerna 83,5 g 29,2 g
  Fibra 0 g 0 g
  Proteina 0 g 0 g
  Kripë 1,4 g 0,5 g
  Kafeinë 228,5 mg 80 mg
  Vitaminë C 129,2 mg 45,2 mg
  Niacinë (vitaminë B3) 25,8 mg 9,0 mg
  Vitaminë E 19,4 mg 6,8 mg
  Kiselina Pantotenová (Vitamina B5 ) 9,7  mg 3,4 mg
  Vitaminë B6 2,3 mg 0,8 mg
  Riboflavinë (Vitamina B2) 2,3 mg 0,8 mg
  Tiaminë (vitaminë B1) 1,8 mg 0,6 mg
  Vitaminë B12 4,0 µg 1,4 μg
  Biotinë 80,7 μg 28,3 μg
  Acidi folik 322,9 µg 113,0 µg

  Përmbajtja e luges: rreth 35 g

  Përmbajtja e vitaminave në 100 g korrespondon me 161,5% të marrjes së referencë

  Përmbajtja e vitaminës në një dozë (35 g) korrespondon me 56,5% të marrjes s137 referencë

   

  Përdorimi

  Doza e rekomanduar: raporti i hollimit për një pije ISOtonike është 35 g në 500 ml ujë (osmolaliteti 275-305 mOsm/kg), raporti i hollimit për një pije HYPOtonic është 35 g në 750 ml (osmolaliteti më pak se 250 mOsm/kg) .

  Përdorimi: një lugë mase = ca. 35 g. Përzihet me ujë sipas dozës së rekomanduar. Mos përdorni ujë mineral. Pasi të hapet, të ruhet nën 25 °C dhe konsumohet brënda 2 muajsh. Shkundeni paketimin përpara përdorimit!

  Paralajmërime

  Paralajmërime: Pije jo-alkoolike e aromatizuar e pasuruar me vitamina. Përmban kafeinë (16 mg/100 ml) – jo e përshtatshme për fëmijët dhe gratë shtatzëna ose me gji. Veçanërisht i përshtatshëm për atletët.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories