NT Isodrinx (750 ml)

200L

Pija e preferuar izotonike e gatshme për pije në katër shije të ndryshme. Një zgjidhje ideale për hidratim që përmban karbohidrate speciale PalatinoseTM, e cila mund t’ju ndihmojë të rimbushni energjinë gjatë një aktiviteti afatgjatë më pak intensiv dhe gjithashtu gjatë ushtrimeve të rënda me kohëzgjatje maksimale deri në 60 minuta.

 • Hidratim efektiv
 • Rrit performancën
 • Përmban elektrolite
 • Furnizim me minerale dhe energji
 • Përmban izomaltulozë GI 32 (PalatinoseTM)
 • Osmolaliteti është 275-305 mOsm/kg
 • Bërë duke përdorur ujë të cilësisë së lartë NARTES
 • Shishe ergonomike
 • Bllok sportiv për përdorim të lehtë
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  NT Isodrinx (750 ml)

  200L

  Ask a Question

    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Një pije popullore e gatshme për t’u pirë izotonike në katër shije të ndryshme. Është ideal për hidratim dhe falë karbohidrateve speciale PalatinoseTM ndihmon gjithashtu në rimbushjen e energjisë gjatë stërvitjeve intensive me kohëzgjatje deri në 60 minuta. Efektive në rifurnizimin e mineraleve të humbura.

  Furnizon në mënyrë efektive trupin tuaj me minerale dhe falë disaharideve speciale izomaltulozë (PalatinoseTM) energjia çlirohet gradualisht. Elektrolitet mbështesin ekuilibrin e lëngjeve në trupin tuaj dhe hidratimin e organizmit në përgjithësi.

  Pija e preferuar izotonike e gatshme për pije në katër shije të ndryshme. Një zgjidhje ideale për hidratim që përmban karbohidrate speciale PalatinoseTM, e cila mund t’ju ndihmojë të rimbushni energjinë gjatë një aktiviteti afatgjatë më pak intensiv dhe gjithashtu gjatë ushtrimeve të rënda me kohëzgjatje maksimale deri në 60 minuta.

  • Hidratim efektiv
  • Rrit performancën
  • Përmban elektrolite
  • Furnizim me minerale dhe energji
  • Përmban izomaltulozë GI 32 (PalatinoseTM)
  • Osmolaliteti është 275-305 mOsm/kg
  • Bërë duke përdorur ujë të cilësisë së lartë NARTES
  • Shishe ergonomike
  • Bllok sportiv për përdorim të lehtë

  Përbërësit

  Portokall: ujë, sheqer, izomaltulozë (burim fruktoze dhe glukoze) – PalatinoseTM, glukozë, rregullues i aciditetit acid citrik, aromatizues, klorur natriumi, citrat natriumi, emulsifikues i bardhë (stabilizues E 1450 dhe E 445), glukonat kalciumi, preservativë sorbat potasi, glukonat potasi, konservues benzoat natriumi, citrat magnezi, agjent ngjyrues acid karminik.

  Limon: ujë, sheqer, izomaltulozë (burim fruktoze dhe glukoze) – PalatinoseTM, glukozë, rregullues i aciditetit acid citrik, aromatizues, klorur natriumi, citrat natriumi, emulsifikues i bardhë (stabilizues E 1450 dhe E 445), glukonat kalciumi, aroma, preservativë sorbat potasi, glukonat potasi, koncetrat lulerradhqi, konservues benzoat natriumi, citrat magnezi.

  Miks Manaferrash: ujë, sheqer, izomaltulozë (burim fruktoze dhe glukoze) – PalatinoseTM, glukozë, rregullues i aciditetit acid citrik, klorur natriumi, koncetrat i karrotës së zezë, citrat natriumi, emulsifikues i bardhë (stabilizues E 1450 dhe E 445), glukonat kalciumi, preservativë sorbat potasi, glukonat potasi, konservues benzoat natriumi, citrat magnezi, aromatizues.

  Portokall: ujë, sheqer, izomaltulozë (burim fruktoze dhe glukoze) – PalatinoseTM, glukozë, rregullues i aciditetit acid citrik, klorur natriumi, citrat natriumi, emulsifikues i bardhë (stabilizues E 1450 dhe E 445), glukonat kalciumi, preservativë sorbat potasi, glukonat potasi, konservues benzoat natriumi, citrat magnezi, aromatizues, agjent ngjyrues blu brilante.

  Vlerat ushqyese

  Vlerat Ushqyese
  100 ml
  Porcioni 750 ml
  Vlera e energjisë 114 kJ/27 kcal 855 kJ/201 kcal
  Yndyrë 0 g 0 g
  Prej të Cilave Acide Yndyrore të Ngopura 0 g 0 g
  Karbohidratet 6,5 g 48,8 g
  Prej të Cilave Sheqerna 6,5 g 48,8 g
  Fibra 0 g 0 g
  Proteina 0 g 0 g
  Kripë 0,1 g 0,9 g

  Përdorimi

  Doza e rekomanduar: pini afërsisht 100-150 ml rregullisht çdo 10-15 minuta gjatë ushtrimeve fizike intensive. Mund të filloni të pini 30 minuta para aktivitetit.

  Përdorimi: Pas hapjes, ruhet në një temperaturë që nuk kalon 25 ºC dhe përdoret brënda 24 orëve. Sedimenti i mundshëm nuk duhet të konsiderohet si një defekt. Shkundni para përdorimit!

  Paralajmërime

  Kujdes: Pije jo-alkoolike me aromë, e përshtatshme veçanërisht për atletët. I destinuar për përdorime të veçanta ushqyese. Nuk është i destinuar për fëmijët nën 3 vjeç. Mbajeni larg fëmijëve! Ruajeni në një vend të thatë, në temperaturë që nuk kalon 25 °C dhe larg nga rrezet e diellit direkte. Mos e ngrini. Prodhuesi nuk është përgjegjës për ndonjë dëm të shkaktuar nga përdorimi ose ruajtja e pahijshme.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories