NT Isodrinx (5 x 35 g)

1.500L

Për shkak të përmbajtjes së lartë të karbohidrateve dhe elektroliteve që absorbohen shpejt, forma e lëngshme e menjëhershme e ISODRINX është një burim ideal energjie me sasi optimale të ushqyesve, mineraleve dhe vitaminave. Formula e re nuk përmban ëmbëlsues.

 • 420 g = 6 l pije izotonike ose 9 l pije hipotonike
 • 1000 g = 14,3 l pije izotonike ose 21,5 l pije hipotonike
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  NT Isodrinx (5 x 35 g)

  1.500L

  Ask a Question

    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Për shkak të përmbajtjes së lartë të karbohidrateve dhe elektroliteve që absorbohen shpejt, forma e lëngshme e menjëhershme e ISODRINX është një burim ideal energjie me sasi optimale të ushqyesve, mineraleve dhe vitaminave. Formula e re nuk përmban ëmbëlsues.

  • 420 g = 6 l pije izotonike ose 9 l pije hipotonike
  • 1000 g = 14,3 l pije izotonike ose 21,5 l pije hipotonike

  ISODRINX është e destinuar për: hidratimin e trupit dhe furnizimin me energji gjatë performancës sportive me intensitet të mesëm dhe të lartë. Veçanërisht i përshtatshëm për atletët.

  Shijet ISODRINX:

  • Limon i Hidhur
  • Grejpfrut
  • Portokall
  • Rrushi i Zi Pa Fara

  Përbërësit

  Limon i Hidhur: saharozë, glukozë, maltodekstrinë, rregullues i aciditetit acid citrik, aroma, citrat natriumi, stabilizues karragjenan, klorur natriumi, rregullues i aciditetit acid malik, glukonat kalciumi, parapërzierje vitaminash (acid L-askorbik, DL-α-Tokoferol, D-pantotenat i kalciumit, hidroklorur piridoksine, riboflavinë, mononitrat tiamine, acid pteroilmonoglutamik, D-biotinë, kianokobalaminë), glukonat kaliumi, agjentë kundër formimit të fosfatit të kalciumit dhe dioksidit të squfurit, kianokobalaminës. Produkti mund të përmbajë gjurmë të proteinave të sojës dhe qumështit.

  Rrushi i Zi Pa Fara: saharozë, glukozë, maltodekstrinë, acid citrik rregullues i aciditetit, aromatizues, citrat natriumi, karragjenan stabilizues, klorur natriumi, rregullues aciditeti acid malik, glukonat kalciumi, glukonat kaliumi, agjent anti-ngurtësues i betrofakalteotit dhe ekstrakt spirulina, agjent anti-ngurtësues dioksidi i squfurit, koncentrat i karotës së zezë, citrat magnezi.

  Grejpfrutit: saharozë, glukozë, maltodekstrinë, aromatizues, rregullues aciditeti acid citrik, citrat natriumi, stabilizues karragjenan, klorur natriumi, rregullues aciditeti acid malik, glukonat kalciumi, glukonat kaliumi, agjentë anti-kalcifikues fosfat kalciumi dhe dioksoid sulfuri, magnezë citrate, naringinë, aromatizuese.

  Portokalli: saharozë, glukozë, maltodekstrinë, aromatizues, rregullues aciditeti acid citrik, citrat natriumi, stabilizues karragjen, klorur natriumi, rregullues aciditeti acid malik, glukonat kalciumi, glukonat potasi, agjentë anti-kalcifikues fosfat kalciumi dhe dioksoid sulfuri, magnezë citrate, naringinë, aromatizuese.

  Vlerat ushqyese

  Vlerat Ushqyese
  100 g  Doza 35 g
  Vlera e energjisë 1582 kJ/372 kcal 554 kJ/ 130 kcal
  Yndyrë 0 g 0 g
  Prej të Cilave Acide Yndyrore të Ngopura 0 g 0 g
  Karbohidratet 90 g 31,5 g
  Prej të Cilave Sheqerna 83,6 g 29,3 g
  Fibra 0 g 0 g
  Proteina 0 g 0 g
  Kripë 1,4 g 0,5 g
  Vitaminë C 129,2 mg 45,2 mg
  Niacinë (vitaminë B3) 25,8 mg 9,0 mg
  Vitaminë E 19,4 mg 6,8 mg
  Kiselina Pantotenová (Vitamina B5 ) 9,7  mg 3,4 mg
  Vitaminë B6 2,3 mg 0,8 mg
  Riboflavinë (Vitamina B2) 2,3 mg 0,8 mg
  Tiaminë (vitaminë B1) 1,8 mg 0,6 mg
  Vitaminë B12 24,0 µg 1,4 μg
  Biotinë 80,7 μg 28,3 μg
  Acidi folik 322,9 µg 113,0 µg

  Përmbajtja e lugës : 35 g

  Përmbajtja e vitaminës në një dozë (35 g) korrespondon me 56,5% të marrjes së referencës

  Përmbajtja e vitaminave në 100 g korrespondon me 161,5% të marrjes së referencë

  Përdorimi

  Doza e rekomanduar: raporti i hollimit për pijen ISOtonike është 35 g (një lugë pak e grumbulluar) për 500 ml ujë (osmolaliteti 275 deri në 305 mOsm/kg). Hollimi për pijen sportive është 35 g për 750 ml ujë (osmolaliteti më i vogël se 250 mOsm/kg).

  Përdorimi: një lugë mase e mbushur = ca. 35 g. Përzihet me ujë sipas dozës së rekomanduar. Mos përdorni ujë mineral. Pasi të hapet, ruhet nën 25 °C dhe konsumohet brenda 2 muajsh. Shkundni paketimin  përpara përdorimit!

  Paralajmërime

  Kujdes: Pije e pasuruar me aromë jo-alkoolike, me sheqerna dhe ëmbëlsues. Formuluar posaçërisht për atletët. E destinuar për përdorime të veçanta ushqyese. Nuk është e destinuar për fëmijët nën 3 vjeç. Mbajeni larg fëmijëve! Ruajeni në një vend të thatë, në një temperaturë që nuk kalon 25 °C dhe larg nga rrezet e diellit direkte. Mos e ngrini. Prodhuesi nuk është përgjegjës për ndonjë dëm të shkaktuar nga përdorimi ose ruajtja e pahijshme.

  “Gjatë trajnimeve dhe garave është e nevojshme që rregullisht të plotësohen lëngjet dhe për këtë zgjedhja e duhur është ISODRINX. Kombinon një përbërje perfekte dhe shije të shijshme, kështu që ky është pikërisht produkti i duhur për të ndihmuar me hidratimin e duhur gjatë performancës maksimale.”

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories