ISO100 HYDROLYZED

5.000L

SKA GJËNDJE

SASITË PËR SERVING

 • PROTEINË- 25 g
 • BCAA –  5.7 g
 • LEUCINË- 2.7 g

 

Proteina e Izoluar më e shitur në botë para dhe pas trajnimit! Fitues i çmimeve 2013-2017 (Proteina e Izoluar e Vitit, akorduar nga BodyBuilding.com). Proteina e Izoluar më e shitur në botë (proteina më e shitur në GNC.com dhe VitaminShoppe.com. Dyqanet më të mëdha të suplementeve brënda tregut më të madh të ushqimit sportiv në botë – SHBA // Burimi: Euromonitor International 2015)

Të gjithë që kërkojnë një fizik të definuar dhe të fuqishëm e dinë për sfidën e mbështetjes së promovimit të sintezës së proteinave muskulore dhe sigurimin e marrjes së duhur të kalorive për qëllimet e trupit tuaj. Kjo kërkon cilësinë më të lartë të produktit, duke siguruar sasinë e duhur të proteinave me sa më pak kalori të tepërta.

Pastro
SKU: N/A Kategoria: Tag:

Sasia: 900 Gram

Informacion shtesë

Shije

Birthday Cake, Chocolate Peanut, Fudge Brownie, Gourmet Chocolate, Gourmet Vanilla, Orange Ice Cream, Smooth Banana, Chocolate-Coconut, Cookies & Cream, Strawberry

Përshkrimi

ISO100 HYDROLYZED është një kombinim super premium i izoluar i proteinave të hirrës së hidrolizuar dhe proteins së izoluar të hirrës – formula më e përparuar nga DYMATIZE. Përmes hidrolizës enzimatike proteina e hirrës ndahet pjesërisht në zinxhirë aminoacidesh, gjë që e bën atë të tretet shumë lehtë. ISO100 HYDROLYZED është një zgjedhje perfekte pas dhe madje edhe para stërvitjeve rraskapitëse.Pa sheqer dhe yndyrë, me më pak se 116 kcal për porcion kur përzihet me ujë.

 • Proteina Isolate më e shitur në botë.
 • Fitues e cmimeve Isolate për pesë vite me radhë (2013-2017).
 • 25 g protein izolate e hirrës për serving.
 • Çdo dozë përmban 5,6–5,8 g BCAA, duke përfshirë 2,6–2,7 g aminoacide kryesor si L-Leucinë, në varësi të aromës.
 • Pa sheqer dhe yndyrë dhe më pak se 116 kcal për racion (i përzier me ujë).
 • Pa gluten.
 • I përshtatshëm për vegjetarianët.
 • Pa substanca të ndaluara, e testuar nga “Informed-Choice” për sigurinë e sportistëve dhe cilësinë më të lartë të produktit

Përbërësit

Proteina të Izoluara dhe të Hidrolizuara  të Hirrës (Qumësht) (46%), Proteina të Izoluara të Hirrës (Qumësht) (42%), Pluhur Kakao i Reduktuar në Yndyrë, Emulgatorë (Lecitinë Luledielli, Lecitinë Soje), Kripë, Aromatizues, Përmirësues i Aromës (Klorur Kaliumi), Ëmbëlsues ( Sukralozë, Glikozë Stevioli), Agjent Kundër Ngjitjes (Dimethil Polisiloksani).

Vlera ushqyese

Vlerat Ushqyese
Për 100g Për Serving (32g*)
Energji kJ (kcal) 1504 (355)  481 (114) 
Yndyrna 1,8 g  0,6 g 
Nga të Cilat të Ngopura 0,9 g  0,3 g 
Karbohidrate 3,5 g  1,1 g 
Nga të Cilat Sheqer 1,6 g  0,5 g 
Proteina 78 g  25 g
Kripë 1,4 g  0,45 g  

Profile Aminoacideve Natyrore

Profile Aminoacideve Natyrore 
Për 100g Për Serving (30g*)
**L-Valinë 4,6 g 1,5 g
**L-Leucinë 8,3 g  2,7 g
**L-Isoleucinë 4,9 g 1,6 g
L-Alaninë 3,9 g 1,2 g
L-Argininë  1,8 g 576 mg
Acid L-Aspartik 8,4 g  2,7 g
L-Cisteinë  1,7 g  544 mg 
Acid L-Glutamik 14 g 4,4 g
Glicinë 1,3 g 416 g
**L-Lisinë 7,3 g 2,3 g
**Histidinë 1,3 g 416 mg
**L-Methioninë 1,7 g 544 mg 
**L-Fenilalaninë 2,4 g 768 mg 
L-Prolinë 4,5 g 1,4 g
L-Serinë 3,6 g 1,2 g
**L-Threoninë 5,3 g  1,7 g
**L-Triptofan 1,3 g 416 mg
L-Tirosinë 2,2 g 704 mg

* për 32 g në 240 ml (8 oz) ujë ** aminoacide thelbësore. Shuma e BCAA (L-Valinë, L-Leucinë, L-Izoleucinë): 18 g (5,7 g për porcion)

Rekomandime përdorimi

Përdorimi:

 • 1-2 porcione në ditë para stërvitjeves, pas stërvitjeves ose në çdo kohë që dëshironi një pije me proteina të larta.
 • Si pjesë e një diete të larmishme dhe të ekuilibruar dhe një mënyrë jetese të shëndetshme.
 • Për shijet Smooth Banana, Biskota dhe Krem, Luleshtrydhe, Vanilje: Shtoni 1 lugë në 150-180 ml (5-6 oz) ujë dhe përziejeni.
 • Për shijet Krem Karamel, Tortë Ditëlindjeje, Akullore- Portokall: Shtoni 1 lugë në 215 ml (7 oz) ujë dhe përziejeni tërësisht.
 • Për shijet Çokollatë, Kikirik- Çokollatë dhe Çokollatë- Arrë Kokosi: Shtoni 1 lugë në 240 ml (8 oz) ujë dhe përziejeni tërësisht.

Main Menu