Olimp Imunno Xplode

3.000L

 • Ndihmon në mbrojtjen e qelizave kundër stresit oksidativ (vitaminë C dhe zink)
 • Shije e shijshme (limonatë qitro)
 • Mbështetje në funksionimin e duhur të muskujve (vitamina D) dhe në uljen e lodhjes (vitamina C)
 • Sasia 210 gr
  Hurry up! Sale end in:
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  Olimp Imunno Xplode

  3.000L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Mar 26 – Mar 27
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Mbështet funksionimin e duhur të sistemit imunitar te atletët profesionistë 1 . Ndihmoni në mbrojtjen e qelizave kundër radikaleve të lira të oksigjenit 2 . Pjesë masive të vitaminave C dhe D si dhe të zinkut të pranishme në dy forma – glukonat zinku dhe shumë absorbues, rezistent ndaj aciditetit të stomakut dhe jo irritues për traktin gastrointestinal – aminoacid kelat Albion™. Shtimi i glutaminës, i vlerësuar në mesin e atletëve me performancë të lartë. Marka Olimp Sport Nutrition është krenare të prezantojë produktin e saj të ri që i përket serisë së njohur të Xplode – Immuno Xplode Powder!

  Ky suplement dietik është krijuar për atletët profesionistë. Duke pasur parasysh stërvitjet e vështira, sistemi imunitar i atletëve konkurrues mund të jetë më i prekshëm. Me këtë në mendje, shkencëtarët e kompanisë farmaceutike Olimp Laboratories në Qendrën moderne të Kërkimit dhe Zhvillimit kanë krijuar pluhurin Immuno Xplode, me marrjen e rregullt të të cilit mund të përfitoni:

  • Një mënyrë e thjeshtë dhe e shpejtë për të plotësuar dietën tuaj me përbërës që kanë një efekt pozitiv në funksionimin e duhur të sistemit imunitar, vitaminë C, D, zink dhe ekstrakt të manaferrës
  • Duke plotësuar dietën tuaj me L-glutaminë, e cila, ndër të tjera, merr pjesë në formimin e glutationit
  • Ndihmon në mbrojtjen e qelizave kundër stresit oksidativ (vitamina C dhe zink)
  • Mbështetje në funksionimin e duhur të muskujve (vitamina D) dhe në uljen e lodhjes (vitamina C)
  • Formë pluhuri plotësisht i tretshëm dhe përthithje e shkëlqyer e përbërësve aktivë
  • Shije e shijshme (limoniadë qitroje)
  • Një preparat për prodhimin e të cilit janë përdorur lëndë të para me cilësi të lartë, të gjitha të testuara për pastërtinë mikrobiologjike dhe mungesë të metaleve të rënda

  Përbërësit

  Maltodekstrinë, L-Glutaminë, Acid L-Askorbik – Vit. C, Inulin, Rregullues i Aciditetit – Acid Citrik; L-Cistinë, Ekstrakt i Luleve të Pemës së Pogoda Japoneze (Sophora Japonica L.), Aromatizues, Agjent Kundër Ngjitjes – Dioksid Silikoni; Ekstrakt i Lules së Plakut (Sambucus Nigra L.), Glukonat zinku, Bisglicinat Zinku**, Ëmbëlsues – Açesulfame K, Sukralozë; Trashës – Gomë Arabe; Kolekalçiferol – Vit. D.

  Prodhuar në një vend prodhimi që përdor derivate të qumështit, vezëve, sojës, arrave, kikirikëve, drithërave që përmbajnë gluten, peshkut, krustaçëve dhe molusqeve.

  ** – Mineral me cilësi të lartë në formën e aminoacideve kelate Albion™

  Vlera ushqyese

  Vlerat ushquese
  1 Porcion (7 g)
  L-Glutaminë 1000 mg

  L-Cistinë

  500 mg

  Inulinë

  1000 mg

  Ekstrakt i Pemës Pogoda Japoneze

  250 mg

  nga të cilat Kuercetin

  220 mg

  Ekstrakti i Manaferrës

  200 mg

  Vitaminë C

  1000 mg (1250%*)

  Vitaminë D

  50 µg (2000 iu) (1000%*)

  Zink

  15 mg (150%*)

  *NRV – Vlera e Referencës së Lëndëve Ushqyese

  Përdorimi

  1 porcion në ditë pas vaktit. Shtoni 1 porcion (7 g pluhur = 1 lugë) në 200 ml ujë. Konsumojeni direkt pas përgatitjes. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësuese të një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar. Rekomandohet një dietë e larmishme dhe e ekuilibruar dhe një mënyrë jetese e shëndetshme.

  Paralajmërim

  Kujdes : produkti nuk është i përshtatshëm për fëmijë. Nuk rekomandohet përdorimi gjatë shtatzënisë, gjatë planifikimit të shtatzënisë dhe dhënies së gjirit si dhe në rast të mbindjeshmërisë ndaj ndonjë përbërësi të produktit. Personat me anomali në metabolizmin e hekurit (talasemi, hemokromatozë) ose që marrin medikamente duhet të konsultohen me një mjek përpara se të marrin preparatin. Jo i përshtatshëm për personat e predispozuar për krijimin e gurëve në veshka, që vuajnë nga gurët në veshka apo sëmundje të tjera të veshkave. Mos e merrni së bashku me produkte të tjera që përmbajnë zink, vitaminë D ose vitaminë C. Brenda paketimit ka një absorbues lagështie, i cili duhet të lihet në paketim – mos e konsumoni. Mbajeni larg fëmijëve.

  Produkti është i destinuar për të rriturit që kanë një kërkesë të shtuar për përbërësit e produktit (vitamina C dhe D, zink).

  1) Vitamina C, e cila ndihmon në funksionimin e duhur të sistemit imunitar.
  2) Vitamina C dhe zink, të cilat ndihmojnë në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Categories