MYP Impact Whey Protein 5 kg

15.000L

Protein hirre premium e cila ofron 18/19/20 g proteina për porcion, për plotësimin e nevojave proteinike e ditore që ju nevojiten nga një burim cilësor. Dhe nga vjen kjo hirrë? Të njëjtat lopë që prodhojnë qumështin dhe djathin tuaj – thjesht të filtruara, të avulluara dhe të thara me spërkatje për të prodhuar ushqime natyrale.

+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  MYP Impact Whey Protein 5 kg

  15.000L

  Ask a Question

    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Çfarë është Impact Whey Protein?

  Protein hirre premium e cila ofron 18/19/20 g proteina për porcion, për plotësimin e nevojave proteinike e ditore që ju nevojiten nga një burim cilësor.

  Dhe nga vjen kjo hirrë? Të njëjtat lopë që prodhojnë qumështin dhe djathin tuaj – thjesht të filtruara, të avulluara dhe të thara me spërkatje për të prodhuar ushqime natyrale.

  E renditur në klasën A nga testuesi i pavarur Labdoor për cilësinë dhe vlerën, Impact Whey Protein është çertifikuar zyrtarisht si një nga pluhurat proteinikë më të mirë në treg.

  Zgjidhni ndërmjet  40 shijeve duke përfshirë çokollatën, vaniljen dhe kremin me luleshtrydhe.

  E çertifikuar nga Informed Choice

  Informed Choice është një standard global në kontrollin e cilësisë së ushqimive sportive. Nëpërmjet monitorimit të shitjes me pakicë dhe një programi verifikimi të suplementeve, Informed Choice ndihmon në reduktimin e rrezikut tashmë të ulët që suplementet tuaja të jenë të kontaminuara me papastërti dhe substanca të ndaluara. Me Informed Choice, mund të ndiheni të sigurt se proteina jonë Impact Whey është prodhuar sipas standardeve më të larta.

  Benefitet Kryesore:

  • 21 g proteina për porcion*
  • 4,5 g BCAA me origjinë natyrale
  • Më pak sheqer*
  • Mbi 40 shije të shijshme

  Përse duhet të zgjidhini  Impact Whey Protein:

  Cilat janë përfitimet e Impact Whey Protein ?

  Ajo i siguron trupit tuaj proteina të përshtatshme dhe me cilësi të lartë, të cilat kontribuojnë në rritjen dhe mirëmbajtjen e masës muskulore – duke u siguruar që po merrni proteinën që ju nevojitet, çdo ditë.

  Ajo gjithashtu përfshin 3,6 g glutaminë dhe të gjitha aminoacidet esenciale, duke përfshirë 4,5 g BCAA – këto gjenden natyrshëm në proteina që ndihmojnë në ndërtimin dhe riparimin e muskujve të rinj kështu që ju jeni gjithmonë gati për seancën e ardhshme.

  Me vetëm 1,9 g yndyrë, 1 g karbohidrate dhe me vetëm 103 kalori për racion, Impact Whey Protein është perfekte për të gjithë, pavarësisht nga qëllimet tuaja të fitnesit.

  Dhe vjen në një gamë të shijeve të këndshme gjithashtu!

  Çfarë shije ka Impact Whey Protein ?

  Impact Whey Protein vjen në një gamë shijesh të këndshme. Ne kemi gjithçka, nga klasikët me çokollatë të lëmuar, krem ​​me luleshtrydhe dhe vanilje, shije me botime të kufizuara dhe shijen e disa prej ëmbëlsirave tuaja të preferuara – ka diçka për të gjithë.

  Dhe, nëse preferoni një shije më natyrale, ne kemi gjithashtu një sërë opsionesh me shije stevia.

  Koncentrat i proteinës së hirrës (Impact Whey Protein)

  Koncentrati i proteinës së hirrës është mesatarisht rreth 70-80% proteina, me një përmbajtje të moderuar yndyre. Proteina jonë e njohur Impact Whey ofron mbi 80% proteina për porcion, kështu që ju mund të jeni të sigurt për cilësinë e saj.

  Izolati i proteinës së hirrës (Impact Whey Isolate)

  Izoati i hirrës është një formë proteine ​​që është shumë e rafinuar për pastërti – duke rezultuar në një përmbajtje të lartë proteinash, me sheqer të ulët dhe zero yndyrë. Impact Whey Isolate është një nga pluhurat më të pastër të disponueshëm me një përmbajtje proteine ​​90%.

  Hirrë e hidrolizuar (Proteina e Hirrës e Hidrolizuar)

  Krijuar në një mënyrë unike që mund të përshpejtojë përthithjen e saj në trupin tuaj – duke mbajtur të paprekura aminoacidet thelbësore dhe duke ofruar një proteinë me cilësi të lartë.

  Sigurimi i cilësisë

  Thjesht nuk ka një pluhur tjetër proteine ​​që jep të njëjtën cilësi dhe vlerë të jashtëzakonshme. Dhe kjo për shkak se është krijuar në objektin tonë të prodhimit më të avancuar, ku ne zhvillojmë produkte superiore brënda dhe i shpërndajmë drejtpërdrejt – duke shkurtuar kostot për të ardhur tek ju me një çmimi me të arsyeshëm.

  *Anketa e shëndetit të markës Myprotein, platforma Attest, tregu në Mbretërinë e Bashkuar, të dhënat e shtatorit 2020

  *Vlerat Ushqyese të bazuara në produktet pa shije

  1. Proteina kontribuon në rritjen dhe mirëmbajtjen e masës muskulore.

  Përdorimi i Rekomanduar:

  Kur duhet marrë Impact Whey Protein?

  Përthithet shpejt, kështu që ne rekomandojmë të shtoni 1 lugë të madhe (25 g) në 150-250 ml ujë ose qumësht 30-60 minuta pas stërvitjes – por është ideale në çdo kohë e përshtatshme për të marrë proteinën që ju nevojitet.

  Me çfarë kombinohet mirë Impact Whey Protein?

  Shtoni një lugë kreatinë monohidrate në shakerin tuaj – është vërtetuar se rrit performancën fizike në ushtrimet afatshkurtra dhe me intensitet të lartë.2

  1. Kreatina është vërtetuar se përmirëson performancën fizike në ushtrimeve afatshkurtëra me intensitet të lartë. Efekti i dobishëm arrihet me marrjen ditore prej 3 g kreatinë.

  Ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë larg nga rrezet e diellit. Ky produkt synohet të përdoret së bashku me një mënyrë jetese aktive dhe një dietë të ekuilibruar. I përshtatshëm për vegjetarianët.

  Përbërësit

  Protein e Koncetruar Hirre (nga QumështI) (96%), Emulsifikues (Lecitinë Soje), Aromatizues, Ngjyrë (E160a), Ëmbëlsues (Sukralozë)

  Vlera ushqyese

  Porcioni – 1 Lugë (25g)
  Vlerat ushqyese

  Vlerat ushquese
  Për 100 gr Për porcion 25 gr
  Energjia 1607 kJ/384 kcal 402 kJ/96 kcal
  Yndyra 6.4 g 1.6 g
  Nga të cilat e Saturuar 3.8 g 1.0 g
  Karbohidrate 6.9 g 1.7 g
  Nga të cilat Sheqer 5.8 g 1.4 g
  Protein 75 g 19 g
  Kripë 1.5 g 0.37 g
  SKU: N/A Category:
  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories