MYP Impact Whey Isolate 2.5 kg

10.000L

Një produkt Myprotein. Pluhur proteinash 100% të pastër nga izolimi i proteinës së hirrës!*

 • Prodhuar me izolim 100% të pastër të hirrës
 • Përmbajtja e ulët e yndyrave dhe karbohidrateve
 • E shkëlqyeshme për proteinat para dhe pas stërvitjes
 • Vlera më e mirë për porcion
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  MYP Impact Whey Isolate 2.5 kg

  10.000L

  Ask a Question

    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Një produkt Myprotein

  Pluhur proteinash 100% të pastër nga izolimi i proteinës së hirrës!*

  • Prodhuar me izolim 100% të pastër të hirrës
  • Përmbajtja e ulët e yndyrave dhe karbohidrateve
  • E shkëlqyeshme për proteinat para dhe pas stërvitjes
  • Vlera më e mirë për porcion

  Informacion Mbi Produktin:

  Çfarë është Impact Whey Isolate?

  Impact Whey Isolate është një formë e izoluar e proteinës së hirrës jo të denatyruar që do të thotë se prodhohet duke përdorur një proçes ultrafiltrimi për të siguruar një përmbajtje proteine ​​prej mbi 90% si dhe duke ruajtur pjesën më të madhe të bioaktivitetit të saj. Për shkak të këtij proçesi kompleks dhe të kujdesshëm të prodhimit, Impact Whey Isolate ka yndyrë dhe karbohidrate minimale (laktozë) ndërsa siguron një përmbajtje jashtëzakonisht të lartë të proteinave, që do të thotë se ju merrni sasinë maksimale të proteinave për porcion.

  • Mbi 22 g proteina për racion
  • 100% izolim i proteinës së hirrës
  • Përmbajtja e ulët e yndyrave dhe karbohidrateve
  • Një burim i madh i proteinave para ose pas stërvitjes

  Cilat janë përfitimet e Impact Whey Isolate?

  Impact Whey Isolate është 100% izolat i proteinës së hirrës që do të thotë se nuk ka proteina të tjera të shtuara. Çdo porcion do të sigurojë mbi 22 g proteina, të cilat do të ndihmojnë në rritjen dhe rikuperimin e masës së definuar.*

  Impact Whey Isolate rrjedh nga qumështi i gjedhit dhe siguron nivele të larta të aminoacideve thelbësore (EAA) dhe aminoacideve të zinxhirit të degëve (BCAA) të cilat janë veçanërisht të rëndësishme për stimulimin e sintezës së proteinave muskulore (MPS) dhe ruajtjen e indit të dobët të muskujve pas ushtrimeve për të parandaluar djegien e muskujve. Çdo porcion i Impact Whey Isolate do të sigurojë mbi 2 g Leucinë, një BCAA kyç që ndihmon në nxitjen e rrugëve të MPS.*

  Për më tepër, duke shfrytëzuar prodhuesit kryesorë botërorë, ne mund të sigurojmë që të ofrojmë proteinën me cilësi më të lartë, e cila jo vetëm ka shije të shkëlqyeshme, por gjithashtu ofron biodisponueshmërinë më të lartë.*

  Për kë është i përshtatshëm Impact Whey Isolate?

  Impact Whey Isolate është ideal për këdo që merr pjesë në ushtrime të rregullta dhe është në kërkim të një burimi proteinash me cilësi të lartë rreth seancave të tyre stërvitore, ose si një marrje proteinash për të rritur konsumin ditor të proteinave.

  Kur është i përshtatshëm të konsumohet Impact Whey Isolate?

  Impact Whey Isolate duhet të merret nga individë që duan një burim të përshtatshëm dhe të shijshëm të proteinave për të rritur marrjen ditore të proteinave, ose për këdo që kërkon të ndërtojë masë muskulore pa yndyrë ose sheqer shtesë. Impact Whey Isolate mund të konsumohet në çdo moment gjatë ditës, duke siguruar një burim të mirë proteinash. Për rezultatet më të mira, këshillohet koha e marrjes së izoluar të proteinës së hirrës, ku për shkak të tretshmërisë së shpejtë të saj sugjerohet konsumimi para ose pas stërvitjes për shkak të efekteve të shpejta në MPS.*

   

  Përbërësit

  Protein Hirre e Izoluar (izolat i proteinës së hirrës, lecithin luledielli), kakao e përpunuar me alkali, aromatizues natyral dhe artificial (aromë natyrale dhe artificiale, çamçakëz arab), çamçakëz celuloze, sukralozë, açesulfame K, kripë.

  Vlerat ushqyese

  Paralajmërime

  Përmban qumësht. Prodhuar në një objekt që trajton gjithashtu qumësht, sojë, vezë, gluten dhe produkte të tyre.

  Perdorimi

  Përmban qumësht. Prodhuar në një objekt që trajton gjithashtu qumësht, sojë, vezë, gluten dhe produkte të tyre.

  SKU: N/A Category: Tag:
  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories