MYP Impact Weight Gainer Blend (5 kg)

6.500L

Ky suplementi ofron 31 g protein dhe vetëm 50 g karbohidrate të përmbledhua në një total masiv prej 388 kalorish për porcion, duke ju ndihmuar të arrini ato përfitime shumë të rëndësishme duke rritur rikuperimin tuaj pas stërvitjeve me intensitet të lartë.

Përfitimet kryesore

 • 31 g proteina për racion
 • 50 g karbohidrate për racion
 • 388 kalori
 • Proteina ndihmon në rritjen dhe ruajtjen e muskujve të rëndësishëm
 • 5 kg
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  MYP Impact Weight Gainer Blend (5 kg)

  6.500L

  Ask a Question

    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Ky suplementi ofron 31 g protein dhe vetëm 50 g karbohidrate të përmbledhua në një total masiv prej 388 kalorish për porcion, duke ju ndihmuar të arrini ato përfitime shumë të rëndësishme duke rritur rikuperimin tuaj pas stërvitjeve me intensitet të lartë.

  Përfitimet kryesore

  • 31 g proteina për racion
  • 50 g karbohidrate për racion
  • 388 kalori
  • Proteina ndihmon në rritjen dhe ruajtjen e muskujve të rëndësishëm

  Informacioni ushqyes mund të ndryshojë në varësi të shijes.

  Pse të zgjidhni?I mbushur me një përzierje proteinash me cilësi të lartë, me tretje të shpejtë dhe të ngadaltë, që ndihmon në rritjen dhe ruajtjen e muskujve të rëndësishëm.1 Kjo jo vetëm që do të rrisë marrjen tuaj të proteinave, por do të ndihmojë në ruajtjen e saj gjatë gjithë ditës.Ekziston gjithashtu një nxitje energjike e karbohidrateve nga mielli i tërshërës dhe maltodekstrina, duke ju ndihmuar të rikuperoheni pas stërvitjes2 dhe të siguroni karburantin për seancën tuaj të ardhshme.

  1.Proteina kontribuon në rritjen dhe mirëmbajtjen e masës muskulore.

  2. Karbohidratet kontribuojnë në rikuperimin e funksionit normal të muskujve (tkurrje) pas ushtrimeve fizike shumë intensive dhe/ose afatgjatë që çojnë në lodhje të muskujve dhe varfërim të rezervave të glikogjenit në muskujt skeletorë. Ky efekt përfitues arrihet me konsumimin e karbohidrateve, nga të gjitha burimet, në një dozë totale prej 4 g për kg peshë trupore, në doza, brenda 4 orëve të para dhe jo më vonë se 6 orë, pas shumë intensive dhe/ose afatgjatë. ushtrime fizike të qëndrueshme që çojnë në lodhje të muskujve dhe varfërim të rezervave të glikogjenit në muskujt skeletorë.

  Me çfarë funksionon mirë Weight Gainer Blend?

  Weight Gainer Blend është mënyra perfekte për të rritur marrjen e kalorive, por nëse jeni duke kërkuar për një ëmbëlsirë të shijshme për të rritur më tej marrjen e proteinave, shikoni Biskotat tona Proteinike me 38 g proteina mbresëlënëse dhe 20 g karbohidrate për biskotë.

  Ruajni në një vend të freskët dhe të thatë larg nga rrezet e diellit direkte. Ky produkt synohet të përdoret së bashku me një mënyrë jetese aktive dhe një dietë të ekuilibruar. I përshtatshëm për vegjetarianët.

  Përbërësit

  Aroma e Luleshtrydhes: Tërshërë e Bluar (65%), Përzierje Proteinash (26%) (Koncentrat i Proteinës së Hirrës (Qumësht), Koncentrat i Proteinës së Qumështit, Emulsifikues (Lecitinë Soje), Maltodekstrinë, Ngjyrë (e Kuqe Panxhari), Aromatizues, Ëmbëlsues (Sukralozë).

  Shija e Vaniljes: Tërshërë e Bluar (61%), Përzierje Proteinash (26%) (Koncentrat i Proteinës së Hirrës (Qumësht), Koncentrat i Proteinës së Qumështit, Emulsifikues (Lecitinë Soje), Aromatizues, Ëmbëlsues (Sukralozë), Maltodekstrinë.

  Pa Aromë: Tërshërë e Bluar (65%), Përzierje Proteinash (30%) (Koncentrat i Proteinës së Hirrës (Qumësht), Koncentrat i Proteinës së Qumështit, Emulsifikues (Lecitinë Soje), Maltodekstrinë.

  Aromë e Çokollatës: Tërshërë e Bluar (63%), Përzierje Proteinash (26%) (Koncentrat i Proteinës së Hirrës (Qumësht), Koncentrat i Proteinës së Qumështit, Emulsifikues (Lecitinë Soje), Maltodekstrinë, Pluhur Kakao, Aromatizues, Ëmbëlsues (Sukralozë).

  Vlera ushqyese

  Madhësia e Porcioneve – 3 1/3 lugë (100 g)
  Porcione për Paketim – 10 (1 kg), 25 (2,5 kg), 50 (5 kg)

  Informacione Ushqyese
  Per 100 g
  Energji 1623 kJ/388 kcal
  Yndyrë 6.2 g
  Nga të cilat të Ngopura 1.3 g
  Karbohidrate 50 g
  nga të Cilat Sheqerna 2.6 g
  Fibra 3.8 g
  Proteinë 31 g
  Kripë 0,40 g

   

  Përdorimi

  Shtoni 3 1/3 lugë të mëdha (100 g) në 500-1000 ml ujë ose qumësht dhe shijoni gjënë e parë në mëngjes, menjëherë pas stërvitjes, ose midis vakteve – i shkëlqyeshëm për të arritur atë tepricë të kalorive shumë të nevojshme.

  Faktorët alergjik

  Për alergjenët, duke përfshirë drithërat që përmbajnë gluten, shihni përbërësit me shkronja të zeza. Mund të përmbajë edhe vezë.

  Paralajmërime

  Ruajni në një vend të freskët dhe të thatë larg nga rrezet e diellit direkte. Ky produkt synohet të përdoret së bashku me një mënyrë jetese aktive dhe një dietë të ekuilibruar. I përshtatshëm për vegjetarianët

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories