NT Hydro Whey (1600 g)

9.000L

Ky izolat i proteinës të hirrës me vlerë të lartë biologjike dhe absorbueshmëri maksimale është i pasuruar me enzimën laktazë dhe nuk përmban sheqer të shtuar. Produkti ka tretshmëri të jashtëzakonshme dhe jep shpejt aminoacidet e nevojshme për rigjenerim cilësor të muskujve.

 • 80% Proteina
 • Hydrovon™ WPI
 • WPI 100% e Hidrolizuar
 • 32 g proteina për racion
 • Enzima Tolerase™ L laktazë
 • Krom
 • Vitaminë B3
 • Pa sheqer të shtuar
 • Pa ngjyra artificiale
 • Pa gluten
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  NT Hydro Whey (1600 g)

  9.000L

  Ask a Question

    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Ky izolat i proteinës të hirrës me vlerë të lartë biologjike dhe absorbueshmëri maksimale është i pasuruar me enzimën laktazë dhe nuk përmban sheqer të shtuar. Produkti ka tretshmëri të jashtëzakonshme dhe jep shpejt aminoacidet e nevojshme për rigjenerim cilësor të muskujve.

  • 80% Proteina
  • Hydrovon™ WPI
  • WPI 100% e Hidrolizuar
  • 32 g proteina për racion
  • Enzima Tolerase™ L laktazë
  • Krom
  • Vitaminë B3
  • Pa sheqer të shtuar
  • Pa ngjyra artificiale
  • Pa gluten

  Izolimi i shkëlqyer dhe i patentuar i proteinës së hirrës të hidrolizuar Hydrovon™, i cili për shkak të hidrolizës nuk e humb vlerën e tij biologjike dhe tejkalon spektrin e madh të aminoacideve.

  Një tjetër përbërës i patentuar në këtë produkt është Tolerase™L. Është formë acidike e enzimës laktazë, e cila ndihmon në pastrimin e sheqerit të qumështit (laktozës) edhe në sistemin tretës, i cili është i pafavorshëm për enzimën normale të laktazës.

  HYDRO WHEY ka tretshmëri të madhe dhe plotëson nevojat e të gjithë sportistëve, qoftë në nivele amatore apo të profesionistëve më sfidues të çdo fushe sportive.

  Kushdo që dëshiron produktin numër një me përmbajtje të lartë të proteinave lehtësisht të tretshme, tani mund ta gjejë tek HYDRO WHEY!

  Proteina e hirrës së hidrolizuar është ideale për rimbushjen e proteinave cilësore dhe me tretshmëri të lartë.

  Përbërësit

  Çokollatë: 90% izolat i proteinës së hirrës të hidrolizuar (përmban lecitinë soje), kakao, fibra gruri (nuk përmban gluten), aromatizues, stabilizues gomë akacie dhe ksantan, agjentë kundër ngurtësimit fosfat kalciumi dhe dioksid silikoni, laktat kromi, klorid sodiumi, enzima tretëse laktaza – ToleraseTML, nikotinamide, ëmbëlsuesit sukralozë dhe steviol-glikozide. Për alergjenët shihni përbërësit me shkronja të zeza.

  Luleshtrydhe: 94% izolat i proteinës së hirrës të hidrolizuar, fibra gruri (nuk përmban gluten), aromatizues, stabilizues çamçakëz akacieje dhe ksantan, emulsifikues lecithin soje, koncentrat panxhari, agjent kundër ngjitjes, dioksid silikoni, laktat kromi, klorid sodium, enzima tretëse laktaza – ToleraseTML, nikotinamidE, ëmbëltuesit sukralozë dhe steviol-glikozide. Për alergjenët shihni përbërësit me shkronja të zeza.

  Vanilje: 94% izolat i proteinës së hirrës të hidrolizuar, fibra gruri (nuk përmban gluten), aromatizues, stabilizues çamçakëz akacieje dhe ksantan, emulsifikues lecithin soje, agjent anti-ngjitëse dioksidi i silikonit, laktat kromi, klorid natriumi laktazime, laktativa për tretje , enzima tretëse laktaza – ToleraseTML, nikotinamide, ëmbëlsuesit sukralozë dhe steviol-glikozide, agjent ngjyrues beta-karoten. Për alergjenët shihni përbërësit me shkronja të zeza.

  Vlerat ushqyese

  Vlerat Ushqyese
  100 g  Porcioni 40 g
  Vlera e energjisë 1530 kJ / 361 kcal 612 kJ / 144 kcal
  Yndyrë 1,5 g 0.6  g
  Nga të Cilat Acide Yndyrore të Ngopura 0,7 g 0,3 g
  Karbohidrate 6 g 2,4 g
  Nga të Cilat Sheqerna 2,7 g 1,1 g
  Fibra 1,5 g 0,6 g
  Proteina 80 g 32 g
  Kripë 1 g 0,4 g
  Enzima tretëse lactase 8400 ALU 3360 ALU
  Krom 250 μg = 625 % * 100 μg = 250 % *
  Niacinë (Vitaminë B3) 67,5 mg = 422 % * 27 mg = 169 % *
  Spektri tipik i aminoacideve:
  L-Alaninë 3956 mg 1582 mg
  L-Argininë 1979 mg 792 mg
  Acid L- aspartik 8790 mg 3516 mg
  L-Cisteinë 1801 mg 720 mg
  Acidi L-glutamik 14281 mg 5712 mg
  Glicinë 1399 mg 560 mg
  L-Histidinë 1378 mg 551 mg
  L-Izoleucinë *** 5050 mg 2020 mg
  L-Leucinë*** 8613 mg 3445 mg
  L-Lizinë** 7838 mg 3135 mg
  L-Metioninë** 1791 mg 716 mg
  L-Fenilalaninë** 2419 mg 968 mg
  L-Prolinë 4861 mg 1945 mg
  L-Serinë 3903 mg 1561 mg
  L-Treoninë** 5656 mg 2262 mg
  L-Tirosinë 2288 mg 915 mg
  L-Valinë*** 4627 mg 1851 mg
  L-Triptofan** 1462 m 585 mg

  * Marrja e referencës

  ** EAA – aminoacide esenciale.

  *** BCAA – aminoacide thelbësore të degëzuara

  Vlerat Ushqyese
  100 g  Porcioni 40 g
  Vlera e energjisë 1502 kJ / 354 kcal 601 kJ / 142 kcal
  Yndyrë 1,5 g 0.6  g
  Nga të Cilat Acide Yndyrore të Ngopura 0,9 g 0,4 g
  Karbohidrate 5.3 g 2,1 g
  Nga të Cilat Sheqerna 2 g 0.8 g
  Fibra 3 g 1.2 g
  Proteina 78.4 g 31.4 g
  Kripë 1 g 0,4 g
  Enzima tretëse lactase 8400 ALU 3360 ALU
  Krom 250 μg = 625 % * 100 μg = 250 % *
  Niacinë (Vitaminë B3) 67,5 mg = 422 % * 27 mg = 169 % *
  Spektri tipik i aminoacideve:
  L-Alaninë 3762 mg 1505 mg
  L-Argininë 1802 mg 721 mg
  Acid L- aspartik 8536 mg 3414 mg
  L-Cisteinë 1764 mg 705 mg
  Acidi L-glutamik 13654 mg 5462 mg
  Glicinë 1310 mg 524 mg
  L-Histidinë 1299 mg 519 mg
  L-Izoleucinë *** 4993 mg 1997 mg
  L-Leucinë*** 8211 mg 3284 mg
  L-Lizinë** 7577 mg 3031 mg
  L-Metioninë** 1694 mg 678 mg
  L-Fenilalaninë** 2277 mg 911 mg
  L-Prolinë 4726 mg 1890 mg
  L-Serinë 3668 mg 1467 mg
  L-Treoninë** 5436 mg 2174 mg
  L-Tirosinë 2170 mg 868 mg
  L-Valinë*** 4401 mg 1760 mg
  L-Triptofan** 1442 mg 577 mg

  * Marrja e Referencës

  ** EAA – Amino Acide Esenciale

  *** BCAA – Aminoacide Thelbësore të Degëzuara

  ALU – Njësi Laktaze

  Përmbajtja e Lugës: 18 g

  Raporti i Hollimit: 40 g / 240 ml

   

  Përdorimi

  Doza e rekomanduar: përzieni 40 g porcion në 240 ml ujë. Në varësi të nevojës tuaj ditore për proteina, konsumoni 1 – 2 porcione në ditë, ndërmjet vakteve. Doza maksimale ditore është 80 g.

  Përdorimi: 18 g = 1 lugë mase aromë çokollate. 16 g = 1 lugë mase me aromë luleshtrydhe dhe vanilje. Përzieni në shaker sipas dozës së rekomanduar. Pas hapjes të ruhet në një temperaturë që nuk kalon 25 ºC dhe të përdoret brënda 3 muajve.

  Paralajmërime

  Kujdes: Pije jo-alkoolike me aromë dhe ëmbëlsues. Formuluar posaçërisht për atletët. Nuk është i destinuar për fëmijët, gratë shtatzëna dhe ato me gji. Mbajeni larg fëmijëve! Ruajeni në një vend të thatë në një temperaturë që nuk kalon 25 ºC dhe larg nga rrezet e diellit direkte. Mos e ngrini. Prodhuesi nuk është përgjegjës për ndonjë dëm të shkaktuar nga përdorimi ose ruajtja e pahijshme.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories