Hawthorn Premium

900L

Hawthorn Premium është një suplement që përmban një perzierje unike të përbërësve që mbështesin zemrën – ekstrakt i murrizit te zakonshëm me cilësi të lartë (Crataegus Monogyna) me një përmbajtje të standardizuar prej 5% të flavones dhe vitaminës B1 (Tiaminë).

Ekstrakti i murrizit të zakonshëm (Crataegus Monogyna) me një përmbajtje të standardizuar prej 5% të flavonoideve nxirret nga frutat e pjekur dhe të thatë. Manaferrat e murrizit natyrshëm përmbajnë përbërje aktive të grupit flavonoide dhe nga proçanidina, si dhe vitamina B, A dhe C, dhe minerale (kryesisht kripëra kaliumi). Kërkimet shkencore konfirmojnë se ekstrakti i manave të murrizit mbështet funksionin e zemrës.

Vitamina B1 (Tiamina) mbështet funksionimin e duhur të zemrës.

S’ka stok

 •  Transporti & Kthimet
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Na pyet direkt
  Hawthorn Premium

  Hawthorn Premium

  900L

  Na pyet direkt

    ... vizitorë janë duke e parë tani

    Shpërndaje

  Sasia: 30 kapsula

  Përshkrimi

  Hawthorn Premium është një suplement që përmban një perzierje unike të përbërësve që mbështesin zemrën – ekstrakt i murrizit te zakonshëm me cilësi të lartë (Crataegus Monogyna) me një përmbajtje të standardizuar prej 5% të flavones dhe vitaminës B1 (Tiaminë).

  Ekstrakti i murrizit të zakonshëm (Crataegus Monogyna) me një përmbajtje të standardizuar prej 5% të flavonoideve nxirret nga frutat e pjekur dhe të thatë. Manaferrat e murrizit natyrshëm përmbajnë përbërje aktive të grupit flavonoide dhe nga proçanidina, si dhe vitamina B, A dhe C, dhe minerale (kryesisht kripëra kaliumi). Kërkimet shkencore konfirmojnë se ekstrakti i manave të murrizit mbështet funksionin e zemrës.

  Vitamina B1 (Tiamina) mbështet funksionimin e duhur të zemrës.

  Përbërësit

  Ekstrakt i Manaferrave të Zakonshme të Murrizit (Crataegus Monogyna), Maltodekstrinë, Agjent Mbushës – Celulozë Mikrokristaline; Agjentë Kundër Ngjitjes – Kripëra Magnezi të Acideve Yndyrore, Dioksid Silici; Hidroklorur Tiamine – Vitaminë B1, Kapsula (Përbërësi Mbështjellës – Xhelatinë, Ngjyrosës Ushqimi – E 171).

  Vlera ushqyese

  Vlera ushqyese
  1 Kapsulë
  Extrakt i Manaferrave të Murrizit të Zakonshëm (Crataegus Monogyna), 5% Flavone 145 mg
  Vitaminë B1 1,1 mg (100%*)

  *NRV –  Referenca e Vlerave Ushqyese

  Rekomandime përdorimi

  Qëllimi:

  Kjo përgatitje përdoret nga të rriturit si një shtesë ushqimore për të mbështetur funksionimin e duhur të zemrës dhe sistemit të qarkullimit të gjakut.

  Shënim: Në rastin e grave shtatzëna dhe grave që ushqejnë me gji, rekomandohet të konsultoheni me një mjek përpara përdorimit. Në rast të ndonjë sëmundjeje ose sëmundjeje të zemrës (sidomos pas përpjekjeve fizike – palpitime, dhimbje gjoksi, marrje fryme, lodhje e shpejtë) ose simptoma të tjera shqetësuese (p.sh. akumulimi i ujit në trup, veçanërisht në këmbë) së pari konsultohuni me mjekun tuaj përpara se të përdorni produktin. Ky produkt nuk duhet të përdoret në rast të mbindjeshmërisë ndaj ndonjerit prej përbërësve të tij.

  Rekomandime:

  Merrni 1 kapsulë gjatë ose pas vaktit. Kapsula duhet të merret me një sasi të madhe uji.

  Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet ushqimore nuk duhet të zëvendësojnë një dietë të larmishme dhe të balancuar. Rekomandohet një dietë e balancuar dhe një stil jetese i shëndetshëm.

  Close SHPORTA NË SA
  Close Lista e dëshirave
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Kategoritë