Green Coffee Premium

1.500L

Green Coffee Premium është një suplement ushqimor në formën e kapsulave që përmban një përzierje bimore të ekstraktit të kafes jeshile, e standartizuar në 50% acid klorogjenik(ACG) dhe ekstraktit të guaranës, e pasuruar dhe me krom.

S’ka stok

 •  Transporti & Kthimet
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Na pyet direkt

  Green Coffee Premium

  1.500L

  Na pyet direkt

    ... vizitorë janë duke e parë tani

    Shpërndaje

  Sasia: 30 kapsula

  Përshkrimi

  *Ekstakti i guaranës përmban kafeinë e cila kontribuon në metabolizmin e yndyrnave duke kontrolluar peshën trupore. * Kafeina stimulon aktivitetin mendor dhe fizik. *Kromi merr pjesë në metabolizmin e makronutrientëve si yndyrat dhe karbohidratet, dhe ndihmon në nivelin normal të glukozës në gjak.

  Aktiviteti fizik është çelësi kryesor për një trup të shëndetshëm. Niveli i duhur i glukozës është një faktor kyç për sekretimin e insulinës, një hormon ky që rrit proçesin e krijimit të shtresës yndyrore, dhe gjithashtu redukton nevojën urgjente për vakte të vogla midis vakteve kryesore.

  Përbërësit

  : Ekstrakte të Kafese Jeshile – Kafe (50% Acid Kloroxhenik, 5% Kafeinë), Ekstrakte të Farës së Guaranës – Paulinia Cupana (50% Kafeinë), Agjent Mbushës – Celulolozë Mikrokristaline, Agjent Kundër Ngjitjes – Stearat Magnezi, Dioksid Silikoni; Klorid Kromi (III) ; Kapsula (Xhelatin, Ngjyrues: E 171).

  Vlera ushqyese

  Vlera ushqyese
  1 Kapsulë 2 Kapsula
  Ekstrakte të Kafes Jeshile (50%ACG, 5% caffeine) 600 mg 1200 mg
  Ekstrakte të Farës së Guaranës (50% caffeine) 30 mg 60 mg
  Krom 20 µg (50%*) 40 µg (100%*)

  *NRV –  Referenca e Vlerave Ushqyese

  Rekomandime përdorimi

  Qëllimi:

  Produkti është krijuar për persona që kanë për qëllim kontrollin e peshës trupore psh: nëpërmjet aktivitetit fizik, kur ndjekin një dietë dhe si suplement kromi veçanërisht për personat obezë.

  Rekomandime:

  Merrni 1 kapsulë nëse jeni më pak se 70 kg dhe 2 kapsula nëse jeni më shumë se 70 kg. Gëlltiteni kapsulën me një sasi të bollshme uji përpara një vakti ushqimor.

  Kujdes: përmban kafeinë (45 mg / 1 kapsulë). Nuk rekomandohet për fëmijët, gratë shtatzëna dhe me gji, njerëzit me sëmundje të zemrës, hipertension dhe ndjeshmëri të tepërt ndaj ndonjërit prej përbërësve.

  Close SHPORTA NË SA
  Close Lista e dëshirave
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Kategoritë