Gold-Vit D3 4000 IU Fast

1.500L

 • Ndihmon në mirëmbajtjen e kockave dhe dhëmbëve të shëndetshëm,
 • Kontribuon në thithjen normale të kalciumit dhe fosforit,
 • Ndihmon në ruajtjen e niveleve të duhura të kalciumit në gjak,
 • Merr pjesë në proçesin e ndarjes së qelizave,
 • Është e nevojshme për rritjen normale dhe zhvillimin e kockave tek fëmijët,
 • Mbështet funksionimin e duhur të sistemit imunitar
 • Përmban 30 tableta orale

S’ka stok

 •  Transporti & Kthimet
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Na pyet direkt

  Gold-Vit D3 4000 IU Fast

  1.500L

  Na pyet direkt

    ... vizitorë janë duke e parë tani

    Shpërndaje

  Përshkrimi

  Është një Shtesë ushqimore që përmban dozë të lartë të vitaminës D (D3) në një vlerë prej 4000 IU. Vitamina D kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar dhe thithjen / shfrytëzimin normal të kalciumit dhe fosforit. Studimet shkencore kanë demonstruar se vitamina D:

  • Ndihmon në mirëmbajtjen e kockave dhe dhëmbëve të shëndetshëm,
  • Kontribuon në thithjen normale të kalciumit dhe fosforit,
  • Ndihmon në ruajtjen e niveleve të duhura të kalciumit në gjak,
  • Merr pjesë në proçesin e ndarjes së qelizave,
  • Është e nevojshme për rritjen normale dhe zhvillimin e kockave tek fëmijët,
  • Mbështet funksionimin e duhur të sistemit imunitar

  Përbërësit

  Agjent Grumbullues – Manitol, Kolekalçiferol – Vitaminë D, Bartës – Polivinilpolipirrolidoni; Agjent Ruajtës – Celulozë; Rregullator Aciditeti – Acid Limoni; Agjent Ruajtës – Sorbitol; Aromë, Agjentë Anti-Ngjitës – Kripëra Magnezi të Acideve Yndyrore, Dioksid Silici; Agjent Llustrues – Kopolimer Polivinilpirrolidoni – Açetat Vinili; Agjent Ëmbëlsues – Sukralozë.

  Sipas Autoritetit Evropian të Sigurisë Ushqimore, niveli i sigurt i marrjes së vitaminës D nga të gjitha burimet për njerëzit mbi 11 vjeç është 100 µg (mikrogram). Për fëmijët e moshës 1 deri në 10 kufiri është 50 µg. Fëmijët deri në 11 vjeç nuk duhet të marrin një formulim shoqërues që përmban vitaminë D.

  Vlera ushqyese

  Vlera ushqyese
  1 tabletë NRV *
  Vitaminë D (D3) 50 μg (2000 j.m.) 1000%

  * NRV – Vlera Referuese e Lëndës Ushqyese

  Rekomandime përdorimi

  Për të rriturit, për të plotësuar dietën me vitaminë D, veçanërisht për njerëzit fizikisht aktivë dhe të moshuarit.1 tabletë një herë në ditë, me ose pas një vakti, ose ndryshe pas konsultimit me mjeku. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Një shtesë dietike nuk duhet të përdoret si zëvendësuese e një diete të ekuilibruar mirë. Rekomandohet një dietë e ekuilibruar dhe mënyrë jetese e shëndetshme. Mos merrni formulime të tjera që përmbajnë vitaminë D.

  Close SHPORTA NË SA
  Close Lista e dëshirave
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Kategoritë