Gold – Vit C 1000 Sport Edition

1.500L

 • Një dozë maksimale e vitaminës C të patentuar PureWay-C®
 • Vitamina C ka veti antioksiduese dhe largon radikalet e lira
 • Mbështet funksionimin e duhur të sistemit imunitar,
 • Zvogëlon ndjenjën e lodhjes dhe plogështisë 
 • Kontribuon në ruajtjen e metabolizmit të duhur të energjisë
 • 60 kapsula

S’ka stok

 •  Transporti & Kthimet
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Na pyet direkt

  Gold - Vit C 1000 Sport Edition

  1.500L

  Na pyet direkt

    ... vizitorë janë duke e parë tani

    Shpërndaje

  Përshkrimi

  Gold-Vit C 1000® është një suplement dietik inovativ dhe i sigurt i cili përmban një dozë maksimale të vitaminës C në një formë të patentuar të PureWay-C®.
  PureWay-C® është vitaminë C në formën e një kompleksi të acidit L-askorbik dhe bioflavonoideve të agrumeve.

  C QËNDRON PËR KAMPION!!!
  Vitamina C luan disa role të rëndësishme në trupin tonë. Para së gjithash, është një antioksidant shumë efektiv që zhduk radikalet e lira.
  Ajo gjithashtu ka ndikimin më të thellë tek njerëzit që bëjnë stërvitje intensive. Është vërtetuar se marrja e rregullt e vitaminës C si masë paraprake ul rrezikun e ftohjes së zakonshme tek atletët.

  Për më tepër, avantazhet më të rëndësishme të vitaminës C përfshijnë:

  • Bashkëpunimin me koenzimën Q dhe glutationin.
  • Pjesëmarrja në sintezën e kolagjenit – një proteinë bazë në indin lidhor që ndikon në gjendjen e lëkurës dhe elementet e sistemit lokomotor
  • pjesëmarrja në prodhimin e hormoneve steroide
  • pjesëmarrja në metabolizmin e tirozinës (një aminoacid që vepron si një pararendës i komponimeve biologjikisht të rëndësishme)

  të sistemit imunitar.
  Vitamina K gjithashtu kontribuon në ruajtjen e kockave të shëndetshme

  Përbërësit

  90% PureWay-C® (Acidi L-Askorbik – Vitamina C, Bioflavonoidet e Agrumeve), Agjent Përforcues – Celulozë Mikrokristaline; Agjentë Kundër Ngurtësimit – Dioksidi i Silikonit, Kripërat e Magnezit të Acideve Yndyrore; Kapsula (Xhelatinë, Ngjyra: E 171).

  Vlera ushqyese

  Vlerat ushquese
   1 kapsulë
  Vitamina C (nga PureWay-C®) 1000 mg (1250%*)

  Bioflavonoidet e Agrumeve

  25 mg

  *NRV – Vlera e Referencës së Lëndëve Ushqyese

  Përdorimi

  Merrni 1 kapsulë një herë në ditë, pas vaktit kryesor, me shumë ujë. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësuese të një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar. Rekomandohet një dietë e larmishme dhe e ekuilibruar dhe një mënyrë jetese e shëndetshme. Mbajeni larg fëmijëve.

  Paralajmërim

  Paralajmërime:  mos e përdorni në rast të mbindjeshmërisë ndaj ndonjërit prej përbërësve të formulës. Personat me gurë në veshka (oksalat kalciumi, gurë të acidit urik), me çrregullime të metabolizmit të hekurit (talasemi, hemokromatozë), gratë shtatzëna dhe ato që ushqehen me gji duhet të konsultohen me mjekun e tyre për përdorimin e produktit.

  Produkti është i destinuar për të rriturit me kërkesë të shtuar për vitaminë C. Ai rekomandohet veçanërisht për njerëzit fizikisht aktivë dhe atletët.

  Close SHPORTA NË SA
  Close Lista e dëshirave
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Kategoritë