Gold-Vit B Forte

800L

PËRBËRËS PËR:

 • LËKURË TË SHËNDETSHME
 • SISTEMIN NERVOR 
 • METABOLIZMIN 
 • GJAKUN

Gold -vit B forte është një suplement në formën e tabletave që përmban kompleksin e e vitaminave B që janë të rëndësishme në të gjitha proçeset që ndodhin në organizëm si vitamina B12, niacina dhe biotina që ndihmojnë në shëndetin e sistemit nervor, si dhe për një lëkurë normale. Gjithashtu biotina është një makronutrien i metabolizmit. Vitamina B6 dhe B12 ndikojnë në formimin e qelizave të kuqe të gjakut. Folatet ndikojnë në formimin e elementëve të gjakut si dhe në sintezën e amino acideve.

S’ka stok

 •  Transporti & Kthimet
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Na pyet direkt
  Gold-Vit B Forte

  Gold-Vit B Forte

  800L

  Na pyet direkt

    ... vizitorë janë duke e parë tani

    Shpërndaje

  Sasia: 60 tableta

  Përshkrimi

  Gold -vit B forte është një suplement në formën e tabletave që përmban kompleksin e e vitaminave B që janë të rëndësishme në të gjitha proçeset që ndodhin në organizëm si vitamina B12, niacina dhe biotina që ndihmojnë në shëndetin e sistemit nervor, si dhe për një lëkurë normale. Gjithashtu biotina është një makronutrien i metabolizmit. Vitamina B6 dhe B12 ndikojnë në formimin e qelizave të kuqe të gjakut. Folatet ndikojnë në formimin e elementëve të gjakut si dhe në sintezën e amino acideve.

  Përbërësit

  Agjent Mbushës – Celulozë Mikrokristaline, Sodium Karboksi Metil Celuloze e Kryqëzuar; Nikotinamide – Niacin, Laktozë, Kalcium D-Pantothenate – Acid Pantenoik, Agjent Formues Fosfat Kalciumi; Piridoksinë Hidrokloride – Vit. B6, Kianokobalaminë – Vit. B12, Riboflavinë – Vit. B2, Thiaminë Mononitrate – Vit. B1, Agjent Kundër Ngjitjes – Stearat Magnezi; Acid Pteroilmonoglutamik – Folate, D-Biotinë, Agjent Shkëlqyes – Alkol Polivinili, Polietilen Glikoli, Talk, Salicilat Kaliumi Alumini, Polioksetilen Sorbitani Monoleate; Ngjyrues – Dioksid Titani, Oksid Hekuri.

  Vlera ushqyese

  Vlera ushqyese
  1 Tabletë
  Vitaminë B1 2,8 mg (250%*)
  Vitaminë B2 4,2 mg (300%*)
  Niacinë 32 mg (200%*)
  Vitaminë B6 4,2 mg (300%*)
  Acid Folik 400 µg (200%*)
  Vitaminë B12 5 µg (200%*)
  Biotinë 100 µg (200%*)
  Acid Pantenoik 12 mg (200%*)

  *NRV – Referenca e Vlerave Ushqyese

  Rekomandime përdorimi

  Rekomandohet të merret 1 kapsulë 1 herë në ditë ose sipas këshillimeve të mjekut tuaj.

  Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet ushqimore nuk duhet të zëvendësojnë një dietë të larmishme dhe të balancuar. Rekomandohet një dietë e balancuar dhe një stil jetese i shëndetshëm. Ruajeni në vende të pa-arritshme nga fëmijët.

  Close SHPORTA NË SA
  Close Lista e dëshirave
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Kategoritë