SC Gold Standard Curcuminoids

1.500L

Me kompleksin e patentuar 95% Kurkumin C3® dhe Bioperinë®. Kapsula me Kurkumin C3 Kompleks® dhe BioPerinë® për përmbajtje dhe përthithje të madhe të përbërësve aktivë! Shafrani i Indisë (Curcuma) është një nga bimët më të pasura! Përbërësit e tij aktivë të izoluar, kurkuminoidet janë ndër komponimet natyrore më premtuese.

+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  SC Gold Standard Curcuminoids

  1.500L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Mar 24 – Mar 25
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Me kompleksin e patentuar 95% Kurkumin C3® dhe Bioperinë®
  Kapsula me Kurkumin C3 Kompleks® dhe BioPerinë® për përmbajtje dhe përthithje të madhe të përbërësve aktivë!
  Shafrani i Indisë (Curcuma) është një nga bimët më të pasura! Përbërësit e tij aktivë të izoluar, kurkuminoidet janë ndër komponimet natyrore më premtuese.
  CURCUMIN C3 COMPLEX® është standardi i artë për ekstraktet e Shafranit të Indisë, përmban 95% kurkuminoide dhe është një lëndë e parë e patentuar.
  Ndërsa vetë kurkumina ka një aktivitet të fuqishëm potencial, ajo shfaq aktivitetin e saj biologjik përmes metabolitëve selektivë. Prandaj, rrugët e konvertimit ose transformimi biologjik të kurkuminit brënda trupit janë të rëndësishme. Metabolitët e fazës I janë ato aktive! Rritja e biodisponibilitetit ose pranisë së konjugatëve të Fazës II nuk mund të prodhojë ndonjë efekt të dobishëm të kurkuminit pasi konjugatët e Fazës II nuk kanë aktivitet biologjik.
  Pra, pyetja është nëse teknikat aktuale të përdorura në produktet e Curcumin janë të afta të sigurojnë kurkuminoidë të pakonjuguar në trup apo janë thjesht duke rritur konjugatët biologjikisht joaktive të Fazës II?
  GOLD STANDARD CURCUMINOIDS është formuluar me BioPerinë® që mund të rrisë biodisponueshmërinë e kurkuminoideve me 20 herë. Kjo rritje u mat për vetë kurkumin dhe jo për metabolitët e saj joaktivë të Fazës II.
  GOLD STANDARD CURCUMINOIDS ofron 3 kurkuminoidet: Kurkumin së bashku me Demetoksikurkumin dhe Bisdemetoksikurkumin, dhe mund të ndihmojë në kontrollin e përgjigjeve infektive në trup, për të ruajtur shëndetin e mëlçisë dhe mund të mbështesë tretjen.

  Përbërësit

  KURKUMIN C3 KOMPLEKS® [Ekstrakt Curcuma longa L. (Rizoma) 64-66:1], Xhelatinë Gjedhi, Agjent Kundër Formimit (Stearat Magnezi), BioPerinë® (Ekstrakt i Frutave të Piperit 50:1), Ngjyra (Dioksid Titani, Hekur i Verdhë Oksid, Oksid Hekuri i Kuq)

  Vlera ushqyese

  Doza: 1 Kapsulë
  Numri i porcioneve: 60

  Vlerat ushquese
  Sasia/ Dozë % DV
  Ekstrakti i Curcuma Longa 200 mg
  nga të cilat
  Kurkumin 155 mg
  Demetoksikurkumin 31 mg
  Bisdemetoksikurkumin 5.4 mg
  BioPerinë® 2.5 mg

  Përdorimi

  Merrni 1 kapsulë në ditë me nje vakt ushqimor.

  Faktorët alergjik

  Prodhuar në një objekt që përpunon qumësht, vezë, gluten, soje, kikirikë, arra, selino, peshk dhe përbërës të krustaçëve.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Categories