Gold Omega 3 D3 + K2 Sport Edition

2.500L

 • Siguron funksionimin e duhur të zemrës, sistemit të qarkullimit të gjakut dhe ndihmon në ruajtjen e kockave të shëndetshme
 • Përmban vaj peshku me cilësi të lartë dhe të koncentruar me ujë të ftohtë
 • Përmbajtja e lartë e acideve yndyrore omega-3 e plotësuar me vitaminë D, K dhe E
 • 60 kapsula
+
 •  Transporti & Kthimet
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Na pyet direkt

  Gold Omega 3 D3 + K2 Sport Edition

  2.500L

  Na pyet direkt

    Produkti vjen:  Gus 13 – Gus 14
    ... vizitorë janë duke e parë tani

    Shpërndaje

  Përshkrimi

  Një suplement dietik me përmbajtje të lartë omega-3 me vitamina D3 dhe K2. Vaj peshku i përqendruar premium i ujit të ftohtë me një përmbajtje të standardizuar 65% të acideve yndyrore omega-3 duke plotësuar dietën me acide yndyrore esenciale omega-3. Gold Omega 3® D3+K2 gjithashtu përmban një sasi të lartë të vitaminës K natyrale nga nati, e shfaqur në formën e saj më të tretshme dhe aktive – menaquinone-7 (vitamina K2). Produkti është plotësuar me 2000 IU vitaminë D (D3).

  Omega-3 EPA (acidi eikosapentaenoik) dhe DHA (acidi dokosahekzaenoik) kontribuojnë në funksionimin e duhur të zemrës (një efekt i dobishëm arrihet kur konsumimi është i barabartë me 250 mg EPA dhe DHA në ditë).

  Vitaminat D dhe K ndihmojnë në ruajtjen e funksionimit të duhur të sistemit kardiovaskular – vitamina K kontribuon në koagulimin normal të gjakut, ndërsa vitamina D ndihmon në ruajtjen e niveleve normale të kalciumit në gjak.

  Vitamina D gjithashtu luan një rol në ruajtjen e kockave dhe dhëmbëve të shëndetshëm, kontribuon në përthithjen e duhur të kalciumit dhe fosforit dhe siguron funksionimin e duhur

  të sistemit imunitar.
  Vitamina K gjithashtu kontribuon në ruajtjen e kockave të shëndetshme

  Përbërësit

  Vaj Peshku (Burim i Acideve Yndyrore Omega-3), Vitaminë K (Menaquinone-7 – Vitaminë K2 e Prodhuar nga Soja me Fermentim), Vitaminë E – D-Alfa-Tokoferol, Vitaminë D (Kolekalçiferol – Vitaminë D3); Përbërësit e Guaskës – Xhelatinë, Ujë, Humektant – Glicerinë, Ngjyrues Ushqimore – E 150d.

  Vlera ushqyese

  Vlerat ushquese
   1 kapsulë *NRV
  Vaj Peshku (65% acide yndyrore omega-3) 1000 mg

  nga të cilat:

  33% e Acidit Eikosapentaenoik (EPA) 330 mg
  22% e Acidit Dokosaheksaenoik (DHA) 220 mg
  10% e Acideve të Tjera Omega-3 100 mg
  Vitamina D (D3) 50 µg (2000 jm) 1000%
  Vitamina K (K2) 50 µg 67%
  Vitamina E (mg α-TE) 12 mg 100%

  *NRV – Vlera e Referencës së Lëndëve Ushqyese

  Përdorimi

  Përdorimi: 1 kapsulë në ditë pas një vakti me shumë ujë.

  Paralajmërim

  Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet dietike nuk mund të përdoren si zëvendësuese të një dietë të ekuilibruar. Rekomandohet të mbani një dietë të ekuilibruar dhe një mënyrë jetese të shëndetshme.

  Shënim:  produkti mund të përmbajë gjurmë të lecitinës së sojës. Nëse jeni duke marrë antikoagulantë, këshillohuni me një mjek përpara se të përdorni këtë produkt. Mos përdorni suplemente të tjera me vitaminë D ose K. Mos përdorni nëse jeni të mbindjeshëm ndaj ndonjërit prej përbërësve të produktit

  Qëllimi

  Produkti është i destinuar për të rriturit, duke plotësuar dietën me acide yndyrore omega-3 të pangopura dhe vitamina D dhe K. Produkti rekomandohet veçanërisht për ata që kujdesen të ruajnë funksionimin e duhur të zemrës, sistemit kardiovaskular dhe të ruajnë kockat e tyre të shëndetshme dhe të forta.

  Close SHPORTA NË SA
  Close Lista e dëshirave
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Kategoritë