Gold Krill

3.000L

Gold-Krill është një suplement ushqimor me një cilësi të lartë që përmban vajin e karkalecit të detit (krill). Vaji i karkalecit të detit krill kombinon tre substanca të rëndësishme dhe inovative si omega 3 acide yndyrore, fosfolipide dhe astaksantin. Produkti është formuluar në kapsulën inovative Flow Caps Liquid Technology, që siguron përthithje më të shpejtë nga trupi dhe nuk lë pas shijen dhe aromën e vajit të krillit.

+
 •  Transporti & Kthimet
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Na pyet direkt
  Gold Krill

  Gold Krill

  3.000L

  Na pyet direkt

    Produkti vjen:  Sht 29 – Sht 30
    ... vizitorë janë duke e parë tani

    Shpërndaje

  Sasia: 30 kapsula

  Përshkrimi

  Kërkimet shkencore kanë vërtetuar se acidet yndyrore omega 3, veçanërisht EPA dhe DHA:

  • Ndihmojnë në funksionimin normal të zemrës (për një marrje ditore 250 mg EPA dhe DHA)
  • Ndihmojnë në funksionimin normal të trurit (për një marrje ditore 250 mg të DHA)
  • DHA ndikon në shënedetin e syve( kur merret një sasi 250 mg DHA në ditë)

  Kapsula inovative Flow Caps:

  Gold Krill është formuluar në një kapsulë inovative që është prodhuar nga teknologjia Flow Caps™ Liquid Technology. Kjo është teknologjia më e avancuar për likuidet që siguron një përthithje maksimale dhe një biodisponueshmëri të lartë të përbërësve aktiv.

  Kapsula e forte xhelatinoze e mbuluar me një sistem të mbyllur të patentuar parandalon oksidimin e substancave aktive dhe aromën dhe shijen e pakëndshme.

  Ndërsa në kapsulat e buta që gjenden zakonisht në treg mund të ndodh shkrirje e produkteve nëpërmjet kanaleve të formuara në të, dhe si rrjedhojë ndodh oksidimi i produktit në kontakt me ajrin dhe lëshohet aroma e pakëndshme. Teknologjia e Flow Caps e anashkalon këtë efekt anësor pothuajse 100%.

  Kapsulat Flow Caps kanë edhe një avantazh tjetër – një formë të vogël dhe të efektshme. Falë kësaj ato mund të kapërdihen me lehtësi.  Teknologjia më e avancuar e formave likuide garanton një përthithje të shpejtë dhe maksimale të përbërësve aktiv.

  Përbërësit

  Ekstrakte Lipidike nga Antarctic Krill (Euphausia Superba)(Krustaçë), Kapsulë – Xhelatinë.

  Vlera ushqyese

  Vlera ushqyese
  1 Kapsulë
  Vaj nga Antarctic Krill (Euphausia Superba) 500 mg
  Përfshin:
  Fosfolipide 215 mg
  Omega-3 Acide Yndyrore 120 mg
  Acid Eikosapentaenoik (EPA) 70 mg
  Acid Dokosahekzaenoik (DHA) 32,5 mg
  Omega-3  të tjera  17,5 mg
  Astaksantin 50 µg

   

  Rekomandime përdorimi

  Qëllimi:

  Ky produkt rekomandohet për personat që kanë nevojë dhe kujdesen për funksionin kardiovaskular dhe të niveleve të kolesterolit, që janë të ekspozuar ndaj problemeve kardiovaskulare dhe që kanë një dietë jo të pasur me produkte të detit.

  Nuk rekomandohet:

  Mos e përdorni në raste të problemeve me koagulimin e gjakut, kur përdorni antikoagulantë ose nga një mbindjeshmëri ndaj përbërësve.

  Rekomandime:

  Merrni 1 kapsulë në ditë.

  Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet ushqimore nuk duhet të zëvendësojnë një dietë të larmishme dhe të balancuar. Rekomandohet një dietë e balancuar dhe një stil jetese i shëndetshëm. Ruajeni në vende të pa-arritshme nga fëmijët.

  Close SHPORTA NË SA
  Close Lista e dëshirave
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Kategoritë