Glutamine Xplode Powder- 500 G

4.000L

 • Rekomandohet për njerëz fizikisht aktivë dhe atlet
 • Zvogëlon në mënyrë efektive dëmtimin e muskujve pas trajnimit dhe stimulon shpejt dhe në mënyrë efektive rigjenerimin e tyre
 • Formulë inovative në 3 aroma fantastike
 • Sasia, 500 gr
  Hurry up! Sale end in:
Spastroje
+
 •  Transporti & Kthimet
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Na pyet direkt

  Glutamine Xplode Powder- 500 G

  4.000L

  Na pyet direkt

    Produkti vjen:  Gus 13 – Gus 14
    ... vizitorë janë duke e parë tani

    Shpërndaje

  Përshkrimi

  Eshtë koha të zbuloni se si funksionon GLUTAMINE XPLODE, e pasuruar me SuperCharge inovative VIT-A-MIN në 3 aromë mahnitëse – ananasi, limoni dhe portokalli!

  Edhe një herë vendosëm të adresojmë nevojat e klientëve tanë (duke rritur standartin si për veten tonë ashtu edhe për industrinë e suplementeve) dhe të lëshojmë një produkt vërtet inovativ të përbërë në një mënyrë e cila garanton zvogëlimin maksimal të muskujve të dëmtuar pas një stërvitje dhe stimulimin e shpejtë dhe efektiv të rigjenerimit të tyre.

  Bazuar në të dhënat më të fundit shkencore mbi fiziologjinë, biokiminë e proçeseve metabolike dhe plotësimin, si dhe njohuritë e gjera të shkencëtarëve tanë dhe sasinë e tyre të madhe të përvojës në këtë çështje mund të themi se nuk është sasia, por përbërësit e zgjedhur siç duhet që janë vendimtare për cilësinë dhe efikasitetin e produktit.

  Atëherë, çfarë është ajo që po ofrojmë?

  Në Glutamine Xplode, ne vendosëm të theksojmë sinergjizmin absolut të aktivitetit.

  Të gjithë përbërësit – L-glutamina dhe përbërësit aktivë të formulës VIT-A-MIN SuperCharge plotësojnë njëri-tjetrin dhe forcojnë efektin e njëri-tjetrit në metabolizimin e trupit të një sportisti. E gjithë kjo garanton që përpjekja juaj të prodhojë rezultatet më të shpejta dhe më të qëndrueshme.

  Përbërësit

  55% L-glutaminë, 15% L-leucinë, Trashës – Çamçakëzi Arab, Çamçakëz Ksantan, Celulozë Metil Karboksi Natriumi; Rregullatorët e Aciditetit – Acid Limoni, Citrat Natriumi; Aromat; 2,5% Cistinë, 0,9% Acid L-Askorbik i Mikrokapsuluar (PureWay-C®) – Vit. C, Ëmbëlsues – Açesulfame K, Sukralozë, Ciklamate; 0,2% Nikotinamid – Niacinë, 0,1% Selenit Natriumi, Bioflavonoide Agrumesh, 0,03% Kianokobalamin – B12, 0,02% Piridoksinë Hidrokloride – Vit. B6, 0,002% Acid Pteroilmonoglutamik – Acid Folik, Ngjyra: Riboflavinë (për aromë limoni), Beta-Karotin, Karminë, Riboflavinë (për aromë portokalli).

  Vlera ushqyese

  Vlera ushqyese
  1 porcion (10g) 2 porcione (20g) Për 100 g
  Energji 38,7 kcal/ 162,2 kJ 77,5 kcal/ 324,4 kJ 387,4 kcal/ 1622 kJ
  Yndyrna < 0,01 g < 0,01 g < 0,01 g
  prej të cilave Acide Yndyrore të Ngopura < 0,01 g < 0,01 g < 0,01 g
  Karbohidrate 0,5 g 1 g 5,1 g
  nga të cilat sheqerna 0,5 g 1 g 5,1 g
  Proteina 7,9 g 15,9 g 79,4 g
  Kripë 0,28 g 0. 55 g 2,75 g
  Vit.C (PureWay-C®) 80 mg (*100%) 160 mg (*200%) 800 mg (*1000%)
  Niacinë 16 mg (*100%) 32 mg (*200%) 160 mg (*1000%)
  Selen 55 µg (*100%) 110 µg (*200%) 550 µg (*1000%)
  Vit. B6 1,4 mg (*100%) 2,8 mg (*200%) 14 mg (*1000%)
  Acid Folik 200 µg (*100%) 400 µg (*200%) 2000 µg (*1000%)
  Vit. B12 2,5 µg (*100%) 5 µg (*200%) 25 µg (*1000%)
  L-glutaminë 5,5 g 11 g 55 g
  L-leucinë 1.5 g 3 g 15 g
  Cistinë 0,25 g 0,5 g 2,5 g

  *% RDA – Rekomandim i Lejuar Ditor

  Rekomandime përdorimi

  Shtoni 1 porcion (10 g pluhur = lugë) në 200 ml ujë, një herë në ditë – para mëngjesit ose pas stërvitjes ose para gjumit. Konsumoni direkt pas përgatitjes. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Shtesat ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësuese të një diete të larmishme dhe të ekuilibruar. Rekomandohet një dietë e larmishme dhe e ekuilibruar dhe një mënyrë jetese e shëndetshme. Mbajeni larg fëmijëve. Mund të ndodhë sediment, i cili nuk ndikon në cilësinë dhe efektin e produktit.

  BARKODI: N/A Kategoria: Tag:
  Close SHPORTA NË SA
  Close Lista e dëshirave
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Kategoritë