Ginseng Vita-Complex

1.000L

 • GJALLËRI ÇDO DITËGinseng vita-complex është një suplemet ushqimor që përmban ekstrakte të standartizuara të dy llojeve të xhinsengut, e pasuruar me ekstrakt të piperit të zi dhe një kompleks  të 12 vitaminave. Ekstrakti i xhinsengut i cili është i pasur me ginsenoside, ju jep gjallëri dhe efikasitet fizik dhe mendor. Vitaminat e shtuara (B2, B6, B12, C) ndihmojnë në reduktimin e lodhjes.

S’ka stok

 •  Transporti & Kthimet
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Na pyet direkt
  Ginseng Vita-Complex

  Ginseng Vita-Complex

  1.000L

  Na pyet direkt

    ... vizitorë janë duke e parë tani

    Shpërndaje

  Sasia: 30 Kapsula

  Përshkrimi

  Ginseng vita-complex është një suplemet ushqimor që përmban ekstrakte të standartizuara të dy llojeve të xhinsengut, e pasuruar me ekstrakt të piperit të zi dhe një kompleks  të 12 vitaminave. Ekstrakti i xhinsengut i cili është i pasur me ginsenoside, ju jep gjallëri dhe efikasitet fizik dhe mendor. Vitaminat e shtuara (B2, B6, B12, C) ndihmojnë në reduktimin e lodhjes.

  Përbërësit

  Ekstrakt i Xhinsengut Amerikan (Panax Quinquefolius), Ekstrakt i Xhinsengut Korean (Korean Panax Ginseng), Vitamina (Acid L-Askorb – Vit. C, DL-á-Tokoferil Açetate – Vit. E, Nikotinamide – Niacinë, D-Biotinë, Retinil Açetate – Vit. A, Kalcium D-Pantothenate – Acid Pantothenik, Piridoksinë Hidrokloride – Vit. B6, Kolekalçiferol – Vit. D, Acid Pteroilmonoglutamik – Folate, Thiaminë Mononitrate – Vit. B1, Riboflavinë – Vit. B2, Kianokobalaminë – Vit. B12), Ekstrakt i Piperit të Zi, Agjent Mbushës – Celulozë Mikrokristaline, Agjent Kundër Ngjitjes – Kripëra të magnezit të Acideve Yndyrore, Kapsula (Xhelatinë, Ngjyrues: E 171).

  Vlera ushqyese

  Vlera ushqyese
  1 kapsulë
  Ekstrakt Xhinsengu American (Panax Quinquefolius) 250 mg
  Ekstrakt Xhinsegu Korean (Korean Panax Ginseng) 200 mg
  Ekstrakt i Piperit të Zi 2 mg
  Vitamina
  Vitaminë A (RE) 800 µg (100%*)
  Vitaminë D 5 µg (100%*)
  Vitaminë E (á-TE) 12 mg (100%*)
  Vitaminë C 80 mg (100%*)
  Vitaminë B1 1,1 mg (100%*)
  Vitaminë B2 1,4 mg (100%*)
  Niacinë (NE) 16 mg (100%*)
  Vitaminë B6 1,4 mg (100%*)
  Acid Folik 200 µg (100%*)
  Vitaminë B12 2,5 µg (100%*)
  Biotinë 50 µg (100%*)
  Acid Pantenoik 6 mg (100%*)

  *NRV – Referenca e Vlerave Ushqyese

  Rekomandime përdorimi

  Qëllim:
  Produkti rekomandohet për persona të cilët dëshirojnë te kenë një funksion të shkëlqyer mendor dhe fizik dhe për ata të cilët duan të reduktojnë lodhjen e tepërt. Në veçanti i dedikohet personave të moshës së mesme dhe të moshuarve që kanë një lodhje fizike dhe mendore të shtuar.

  Rekomandime:
  Rekomandohet të merret 1 kapsulë 1 herë në ditë ose sipas këshillimeve të mjekut tuaj.
  Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet ushqimore nuk duhet të zëvendësojnë një dietë të larmishme dhe të balancuar. Rekomandohet një dietë e balancuar dhe një stil jetese i shëndetshëm. Ruajeni në vende të pa-arritshme nga fëmijët.

  Close SHPORTA NË SA
  Close Lista e dëshirave
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Kategoritë