Olimp Gain Bolic 6000 – 1000 G

2.000L

Është një përzierje e karbohidateve me indeks glicemik të ndryshëm me komplekse proteinash që ndihmojnë në rritjen e masës muskulare , e pasuruar me porcione të zgjedhura me kujdes të kreatinës monohidrate  dhe taurinës. Përdorimi i kreatinës ndihmon në rritjen e kapacitetit fizik gjatë ushtrimeve me sete të shkurtra dhe me intensitet të lartë. (për doza 3 gr  në ditë).

  Hurry up! Sale end in:
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  Olimp Gain Bolic 6000 - 1000 G

  2.000L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Sht 28 – Sht 29
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  • Rrit rezistencën ndaj stresit, relakson gjëndjet e tensionit emocional.
  • E pasur me magnez dhe vitaminë B6Gain Bolic 6000  . Koncentrat proteinash dhe karbohidratesh.Është një përzierje e karbohidateve me indeks glicemik të ndryshëm me komplekse proteinash që ndihmojnë në rritjen e masës muskulare , e pasuruar me porcione të zgjedhura me kujdes të kreatinës monohidrate  dhe taurinës. Përdorimi i kreatinës ndihmon në rritjen e kapacitetit fizik gjatë ushtrimeve me sete të shkurtra dhe me intensitet të lartë. (për doza 3 gr  në ditë).Gain Bolic 6000 përmban vetëm përbërës të zgjedhur si psh; kazeinë miçelare, protein të ultrafiltruar dhe protein të vezës. Përshtatja e dozave të kreatinës , dekstrozës dhe taurinës rrisin në mënyrë të theksuar efektin anabolik. Gjithashtu kombinimi i karbohidrateve me indeks glicemik të ndryshëm, koncentratit të proteinës së hirrës, kazeinës dhe proteinave të ultrafiltruara të vezës me porcionet e zgjedhura me kujdes të kreatinës monohidrate dhe taurinës rrisin efektin anabolik të produktit.Gain Bolic 6000 e pasuruar me vitamina dhe minerale është një suplement që ju furnizon shpejt për një rritje të masës dhe fuqisë muskulare. Është formuluar për persona që kanë një kërkesë të lartë për energji dhe proteina, që praktikojnë sportin rekreativ, si dhe për sportistët të cilët dëshirojnë të ndërtojnë në mënyrë sa më të shpejtë masën muskulare dhe forcën ose kapacitetin ushtrimor.Gain Bolic 6000 nuk përmban proteina të grurit dhe laktozë (sheqeri i qumështit që shpesh përdoret në proteina me cilësi të ulët), të cilat janë të lira dhe shumë pak të përdorura në produktet sportive.

  Përbërësit

  80% Përzierje karbohidratesh (maltodekstrinë, dekstrozë), 15,5% Përzierje proteinash (Proteinë Hirre e Koncentruar  (nga qumështi), Kazeinë Miçelare (nga qumështi), Proteina të Ultrafiltruara të Vezës, Aromatizues, Kreatinë Monohidrate, Taurinë, Agjent Trashës – Gomë Arabike, Gomë Ksantani,  Karboksimetil Celuloze Natriumi; Rregullator Aciditeti – Acid Citrik, Citrat Natriumi; Ëmbëlsues – Açesulfame K; Emulsifikator – Lecitinë (nga soja); Ngjyrues: Karoten(A), Karminë (B), Riboflavinë (C), E 150c (D), E 150d (E), E 133 (F),  Blu V (G), Karminë Indigo (H), Klorofil dhe Klorofilin (I), Kurkumin (J), Antokianin (K), Ekstrakte të Specit të Kuq (L), Betanin (M), Karbon Vegjetal (N).

  Inicialet (A)-(Z)   variojnë  nga shija e produktit dhe përbërësve të përdorur .

  Prodhohet në një mjedise ku përdoret qumësht, vezë, sojë, kikirik, arra, drithëra që përmbajnë gluten,peshk,krustaçë,molusqe.

  Vlerat ushqyese

  Të dhënat për doze
  Per porcion 100 g Per  porcion 200 g
  Energjia 1594 kJ / 379 kcal 3194 kJ/752 kcal
  Yndyrna 1,8 g
  1,0 g
  3,6 g
  2,0 g
  Karbohidrate 75 g
  32 g
  150 g
  64 g
  Fibra  0 g 0 g
  Proteina 15 g 30 g
  Kripë 0,43 g 0,86 g
  Kreatine Monohidrate 1500 mg 3000 mg
  Taurinë 500 mg 1000 mg

  Të dhënat për dozë

  Të dhënat për doze
  Per 100 g Per  porcion g
  Acid L-Glutamik 2470 mg 2470 mg
  */**L-Leucin 1250 mg 1250 mg
  Acid L-Aspartik 1570 mg 1570 mg
  *L-Lisinë 1300 mg 1300 mg
  L-Prolinë 1100 mg 1100 mg
  */**L-Valinë 850 mg 850 mg
  */**L-Isoleucinë 680 mg 680 mg
  *L-Threoninë 750 mg 750 mg
  L-Serinë 840 mg 840 mg
  */*** L-Feniloalaninë 720 mg 720 mg
  *** L-ThIrosinë 810 mg 810 mg
  L-Argininë 350 mg 350 mg
  L-GlIcinë 340 mg 340 mg
  * L-Methioninë 240 mg 240 mg
  L-Histidinë 310 mg 310 mg
  */*** L-Trptofan 180 mg 180 mg
  L-cisteinë 116 mg 116 mg
  L-alaninë 660 mg 660 mg

  #  Ndryshimet e vlerave të profilit të aminoacideve mund të ndodhin. Kjo është tipike për produktet me bazë natyrore.

  * aminoacide esenciale
  **aminoacide me zinxhiri të degezuar
  *** aminoacide aromatike

  Rekomandime

  Produkti rekomandohet për persona të rritur që merren me sport rekreativ sikurse dhe për sportistë profesionstë që synojne të rrisin masën muskulare dhe që ndjekin një program intensive i cili çon në lodhje muskulare dhe zbrazjen e depove të glikogjenit nga muskujt skeletal

  Këshilla përdorimi

  Merrni 1-2 porcione në ditë midis vakteve dhe/ose 1 orë përpara dhe/ose pas stërvitjes.

  Shtoni 1 porcion (100gr= 2 lugeë ) ne 170 ml ujë. Konsumojeni menjëherë pas përgatitjes. Mund të ndodhë që të vëreni rritje të peshës trupore. Nuk rekomandohet për fëmijët dhe adoleshentët. Nuk rekomandohet për personat diabetik. Suplementet ushqimore nuk shërbejnë si zëvëndesues të një diete të balancuar dhe të larmishme. Rekomadohet një regjim ushqimor i  pasur dhe mënyrë jetese e shëndetshme. Të mbahet në vende të pa-arritshme nga fëmijët.

  1 për të rregulluar intensitetin e shijes sipas dëshirës porcioni mund të tretet në 125-200 ml ujë.

  Vlerat ushqyese kur shtohet në ushqime (p.sh. ne qumësht) duhet të merren parasysh.

  SKU: N/A Category:
  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories