NT Flexit Gold Drink (10*20 g)

2.000L

FLEXIT GOLD DRINK është një pije e jashtëzakonshme e çastit që përmban nëntë përbërës aktivë me një efekt të madh ushqyes dhe fiziologjik. Substancat aktive më të rëndësishme gjenden në peptidin special të kolagjenit të peshkut Naticol®, i prodhuar nga hidroliza enzimatike, i cili dallohet për peshën e tij të ulët molekulare.

 • Sulfati i glukozaminës
 • Sulfat Kondroitine
 • Peptidet e kolagjenit të peshkut
 • Vitamina B6, C, D
 • Hialuronat Natriumi
 • Boswellia serrata
 • MSM (metilsulfonilmetan)
  Hurry up! Sale end in:
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  NT Flexit Gold Drink (10*20 g)

  2.000L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Sht 28 – Sht 29
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  FLEXIT GOLD DRINK është një pije e jashtëzakonshme e çastit që përmban nëntë përbërës aktivë me një efekt të madh ushqyes dhe fiziologjik. Substancat aktive më të rëndësishme gjenden në peptidin special të kolagjenit të peshkut Naticol®, i prodhuar nga hidroliza enzimatike, i cili dallohet për peshën e tij të ulët molekulare.

  Përshkrimi:

  FLEXIT GOLD DRINK është një pije e jashtëzakonshme e çastit që përmban nëntë përbërës aktivë me një efekt të madh ushqyes dhe fiziologjik. Substancat aktive më të rëndësishme gjenden në peptidin special të kolagjenit të peshkut Naticol®, i prodhuar nga hidroliza enzimatike, i cili dallohet për peshën e tij të ulët molekulare. Një tjetër përbërës aktiv është metilsulfonilmetani (MSM), i cili përmban squfur të lidhur organikisht. Ndër substancat aktive duhet të përmendim edhe vitaminën C, e cila kontribuon në formimin normal të kolagjenit, Boswellia Serrata, acidin hialuronik dhe vitaminën B6, e cila kontribuon në metabolizimin normal të proteinave dhe glikogjenit. Vitamina D kontribuon në përdorimin normal të kalciumit dhe fosforit, të përdorura për ndërtimin e kockave dhe dhëmbëve, dhe forcon më tej imunitetin.

  • Sulfati i glukozaminës
  • Sulfat Kondroitine
  • Peptidet e kolagjenit të peshkut
  • Vitamina B6, C, D
  • Hialuronat Natriumi
  • Boswellia serrata
  • MSM (metilsulfonilmetan)

  Përbërësit

  Rrushi Zi pa Farë: kolagjen i hidrolizuar i peshkut 25%, xhelatine e hidrolizuar, maltodekstrinë, kripë kaliumi sulfat glukozamine (origjina në butak), sulfat kondroitine, rregullues i aciditetit acid citrik, MSM (metilsulfonilmetan), ekstrakt Boswellia Serrata, (20% acid beta- boswellik 1 0% acid acetil-keto-beta- boswellik) – Boswellin® PS, rregullues i aciditetit acid malik, acid L-askorbik (vitaminë C), stabilizues çamçakëz akacie dhe ksantan, aromatizues, përzierje koncentrati panxhari dhe ekstrakti spiruline, agjentë anti-ngurtësues fosfat kalciumi dhe dioksid silikoni, koncentrat i karotës së zezë, ëmbëlsues sukralozë dhe steviol-glikozide, acid hialuronik (kripë natriumi), hidroklorur piridoksine (vitaminë B6), kolekalçiferol (vitaminë D). Produkti përmban alergjenët peshk dhe krustaçë. Mund të përmbajë gjurmë të proteinave të sojës dhe qumështit.

  Nutritive value

  Vlerat ushqyese
  100 g
  Porcioni 20 g
  Vitaminë C 500mg = 625% * 100mg = 125% *
  Vitaminë B6 25mg = 1786%* 5mg = 357%*
  Vitaminë D 37,5 mcg = 750% * 7,5 mcg = 150% *
  Proteina e Kolagjenit 45000 mg 9000 mg
  Sulfat Kondroitine 6000 mg 1200 mg
  Sulfat Glukozamine 7500 mg 1500 mg
  Metilsulfonilmetani (MSM) 1500 mg 300 mg
  Ekstrakti Boswellia Serrata 1000 mg 200 mg
  Acidi Hialuronik (Kripë Natriumi) 100 mg 20 mg

  *Vlera e Referencës

  3/4 e lugës matëse: 20 g
  Raporti i hollimit: 20 g në 250 – 300 ml ujë

  Perdorimi

  Doza e rekomanduar: përzieni një dozë 20 g në 250-300 ml ujë. Merreni në mëngjes me stomak bosh. Kushtojini vëmendje rritjes së marrjes së lëngjeve! Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar.

  Përdorimi: 20g = 3/4 e lugës matëse. Sipas dozës së rekomanduar, përzieni në ujë. Pas hapjes, ruhet në temperaturë që nuk kalon 25°C dhe përdoret brenda 2 muajsh. Shkundni mirë para përdorimit

  Paralajmërime

  Kujdes: Suplement ushqimor me ëmbëlsues.Produkti përmban alergjenët peshk dhe krustaçë. Mund të përmbajë gjurmë të proteinave të sojës dhe qumështit. Nuk zëvendëson një dietë të larmishme. Nuk është i destinuar për fëmijët, gratë shtatzëna ose gjidhënëse. Mbajeni larg fëmijëve! Ruajeni në një vend të thatë në temperaturë që nuk kalon 25°C dhe larg nga rrezet e diellit direkte. Mos e ngrini. Prodhuesi nuk është përgjegjës për ndonjë dëm të shkaktuar nga përdorimi ose ruajtja e pahijshme.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories