NT Flexit Gellacol (180 kaps)

1.600L

Përbërje efektive në formën e kapsulave që përmbajnë një sasi të madhe të hidrolizës së xhelatinës. Produkti është i pasuruar me vitaminë C, e cila kontribuon në formimin e kolagjenit për funksionimin normal të kockave, kërceve dhe indit lidhës.

+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  NT Flexit Gellacol (180 kaps)

  1.600L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Sht 28 – Sht 29
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Përbërje efektive në formën e kapsulave që përmbajnë një sasi të madhe të hidrolizës së xhelatinës. Produkti është i pasuruar me vitaminë C, e cila kontribuon në formimin e kolagjenit për funksionimin normal të kockave, kërceve dhe indit lidhës. Proteina e kolagjenit, e cila këtu përfaqësohet nga hidrolizati i xhelatinës, është burimi i një spektri të gjerë aminoacidesh dhe peptidesh. Për efikasitet më të madh, këshillohet konsumimi i tij së bashku me produktin

  • Hidrolizat e xhelatinës
  • Vitaminë C

  Përbërësit

  Përbërësit: hidrolizatë i xhelatinës, kolagjeni i hidrolizuar, kapsulës xhelatinoze (xhelatinë, ngjyrues oksid hekuri), acid L-askorbik (vitaminë C), stearat magnezi.

  Nutritive value

  Vlerat ushqyese
  100 g
  8 Kapsula = 3560 mg
  Vlera e Energjisë 1500 kJ/353 kcal 54 kJ/12 kcal
  Yndyrë 0 g 0 g
  Nga të Cilat Acide Yndyrore të Ngopura 0 g 0 g
  Karbohidrate 0 g 0 g
  Nga të Cilat Sheqerna 0 g 0 g
  Fibra 0 g 0 g
  Proteina 88.3 g 88.3 g
  Kripë 0,2 g 0,006 g
  Xhelatinë e Hidrolizuar 73.9 g 2.6 g
  Vitaminë C 3370mg = 4213% * 120mg = 150% *

  *Vlera e Referencës

  1 Kapsulë – 445 mg

  Pesha Neto: 80.1 g (180 kapele)

  Pesha Neto: 160.2 g (360 kapele)

  Kripa është ekskluzivisht për shkak të pranisë së natriumit natyral

  Perdorimi

  Doza e rekomanduar: Doza bazë e rekomanduar: 4 – 6 kapsula në ditë ndërmjet vakteve derisa të konsumohet një paketë. Sportistët, mund të përdorin deri në 8 kapsula në ditë ndërmjet vakteve. Merrni me ujë të mjaftueshëm. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar.

  Përdorimi: Gëlltitni kapsulat me sasi të mjaftueshme uji ose pije sportive. Pasi të hapet, ruhet në temperaturën 10 – 25 ºC dhe duhet të konsumohet brënda 3 muajve.

  Paralajmërime

  Kujdes: Suplement ushqimor. Nuk zëvendëson një dietë të larmishme. Jo i përshtatshëm për fëmijët nën 12 vjeç, gratë shtatzëna dhe gjidhënëse. Mbajeni larg fëmijëve! Ruajeni në një vend të thatë, në temperaturë jo më të madhe se 25°C dhe larg nga rrezet e diellit direkte. Mos e ngrini.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories