NT Flexit Drink (400 gr)

3.000L

Përbërësit kryesorë të tij janë aminoacidi L-prolin, sulfati i glukozaminës, sulfati i kondroitinës, MSM dhe acidi hialuronik. FLEXIT DRINK është i pasuruar me magnez dhe vitamina B6, C dhe D, si dhe është burim i sasive të mëdha të proteinave të kolagjenit me cilësi të lartë.

 • Acidi hialuronik
 • Hidrolizat e xhelatinës
 • Vitamina B6, C, D
 • Glukozaminë
 • Kondroitin
 • Magnez
 • MSM
  Hurry up! Sale end in:
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  NT Flexit Drink (400 gr)

  3.000L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Sht 28 – Sht 29
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  FLEXIT DRINK është një produkt unik për kujdesin gjithëpërfshirës të kyçeve. Kujdeset për parandalimin e konsumimit të artikulacioneve të kyçeve si dhe konsumimin e tendinave dhe ligamenteve. Gjithashtu konsumatorët e kërkojnë këtë produkt edhe për ndikimin e tij pozitiv në cilësinë e lëkurës, flokëve dhe thonjve të tyre. Përbërësit kryesorë të tij janë aminoacidi L-prolin, sulfati i glukozaminës, sulfati i kondroitinës, MSM dhe acidi hialuronik. FLEXIT DRINK është i pasuruar me magnez dhe vitamina B6, C dhe D, si dhe është burim i sasive të mëdha të proteinave të kolagjenit me cilësi të lartë.

  • Acidi hialuronik
  • Hidrolizat e xhelatinës
  • Vitamina B6, C, D
  • Glukozaminë
  • Kondroitin
  • Magnez
  • MSM

  Përbërësit

  Grapefruit: kolagjen i hidrolizuar, maltodekstrinë, glukonat kalciumi, glukonat magnezi, L-prolinë, kripë kaliumi sulfat glukozamine (origjina në butak), rregullues i aciditetit acid citrik, MSM (metilsulfonilmetan), kondroitin-acidiv, kondroitin-sulfat, sulfatin-acidiv. ), rregullues i aciditetit acid malik, agjentë anti-ngurtësues fosfat kalciumi dhe dioksid silikoni, ëmbëlsues açesulfame K dhe sukralozë, acid hialuronik (kripë natriumi), aromatizuese naringinë, hidroklorur piridoksine (vitaminë B6), kolekalçiferol (vitaminë D). Produkti mund të përmbajë gjurmë të proteinave të sojës dhe qumështit.

  Portokall: kolagjen i hidrolizuar, maltodekstrinë, glukonat kalciumi, glukonat magnezi, aromatizues, L-prolinë, kripë kaliumi sulfat glukozamine (origjina në butak), rregullues i aciditetit acid citrik, MSM (metilsulfonilmetan), kondroitin-acidiv, kondroitin-sulfat, sulfatin-acidiv. ), rregullues i aciditetit acid malik, agjentë anti-ngurtësues fosfat kalciumi dhe dioksid silikoni, ëmbëlsues açesulfame K dhe sukralozë, acid hialuronik (kripë natriumi), hidroklorur piridoksine (vitaminë B6), kolekalçiferol (vitaminë D), agjentë ngjyrues Beta-karoten. Produkti mund të përmbajë gjurmë të proteinave të sojës dhe qumështit.

  Pjeshkë: kolagjen i hidrolizuar, maltodekstrinë, glukonat kalciumi, glukonat magnezi, aromatizues, L-prolinë, kripë kaliumi sulfat glukozamine (origjina në butak), rregullues i aciditetit acid citrik, MSM (metilsulfonilmetan), kondroitin-acidiv, kondroitin-sulfat, sulfatin-acidiv. ), rregullues i aciditetit acid malik, agjentë anti-ngurtësues fosfat kalciumi dhe dioksid silikoni, ëmbëlsues açesulfame K dhe sukralozë, acid hialuronik (kripë natriumi), hidroklorur piridoksine (vitaminë B6), kolekalçiferol (vitaminë D), agjentë ngjyrues Beta-karoten. Produkti mund të përmbajë gjurmë të proteinave të sojës dhe qumështit.

  Luleshtrydhe: kolagjen i hidrolizuar, maltodekstrinë, glukonat kalciumi, glukonat magnezi, L-prolinë, kripë kaliumi sulfat glukozamine (origjina në butak), rregullues i aciditetit acid citrik, aromatizues, MSM (metilsulfonilmetan), kondroitin-acidiv, kondroitin-sulfat, sulfatin-acidiv. ), rregullues i aciditetit acid malik, agjentë anti-ngurtësues fosfat kalciumi dhe dioksid silikoni, ëmbëlsues açesulfame K dhe sukralozë, acid hialuronik (kripë natriumi), hidroklorur piridoksine (vitaminë B6), kolekalçiferol (vitaminë D), agjentë ngjyrues Beta-karoten. Produkti mund të përmbajë gjurmë të proteinave të sojës dhe qumështit.

  Nutritive value

  Vlerat ushqyese
  100 g
  Porcioni 20 g
  Kalcium 600mg = 75% * 120mg = 15% *
  Magnez 281,25 mg = 75% * 56,25 mg = 15% *
  Vitaminë C 500mg = 625% * 100mg = 125% *
  Vitaminë B6 25mg = 1786% * 5mg = 357% *
  Vitamina D 3 37,5 mcg = 750% * 7,5 mcg = 150% *
  Sulfat Kondroitine 750 mg 150 mg
  Sulfat Glukozamine 1500 mg 300 mg
  Proteina e Kolagjenit 300 mg 10000 mg
  Metil Sulfonil Metani (MSM) 1500 mg 300 mg
  Acidi hialuronik (Kripë Natriumi) 100 mg 20 mg
  L-Prolinë 2500 mg 500 mg

  Përmbajtja e Lugës Matëse: rreth 20 g

  Raporti i Hollimit: 20 g në 250 – 300 ml ujë

  *Marrja e Referencës

   

   

  Perdorimi

  Doza e rekomanduar: përzieni një dozë 20 g në 250-300 ml ujë dhe merrni në mëngjes me stomakun bosh. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar.

  Përdorimi: Tundeni përpara përdorimit. Një lugë matëse korrespondon me 25 g. Raporti i hollimit: 10 g (20 g) në 250 ml ujë. Hidhini sasinë e duhur të pluhurit në një sasi të vogël uji, përzieni dhe mbushni vëllimin e dëshiruar. Pas hapjes, ruhet në temperaturë jo më të madhe se 25°C dhe duhet të përdoret brënda 2 muajsh.

  Paralajmërime

  Suplement ushqimor, me ëmbëlsues. Nuk zëvendëson një dietë të larmishme. Nuk është i destinuar për fëmijët, gratë shtatzëna dhe ato me gji. Mbajeni larg fëmijëve! Ruajeni në një vend të thatë, në temperaturë jo më të madhe se 25°C dhe larg nga rrezet e diellit direkte. Mos e ngrini.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories