Flex Xplode – 360 G

3.000L

Ky produkt i është dedikuar personave që ndjekin një stil jetese aktiv dhe intensiv dhe që vlerësojnë shëndetin e nyjeve.  Falë përzgjedhjes së përbërësve me cilësinë më të lartë, kërkimeve dhe testeve laboratorike, Flex Xplode do të kënaqë edhe personat më kërkuës në rezultate.

 • Një mburojë për nyjet, kërcet dhe ligamentet
 • Rigjenerim i shpejtë pas traumave, lëndimeve dhe ndërhyrjeve kirurgjikale
 • Përmban kolagjen të studiuar nga kërkimet klinike
Spastroje
+
 •  Transporti & Kthimet
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Na pyet direkt

  Flex Xplode - 360 G

  3.000L

  Na pyet direkt

    ... vizitorë janë duke e parë tani

    Shpërndaje

  Përshkrimi

  Ky suplement ndihmon në fuksionimin sa më të mirë të nyjeve dhe kërceve. Ky produkt çon në një shërim pas lëndimeve, shëmbjeve dhe ndërhyrjeve kirurgjikale. Ai vepron si  një mburojë që mbron  nyjet, kërcet dhe ligamentet tuaja. Fuqia e tij më e madhe është cilësia e lartë e përbërësve. Përbërësit aktiv të standartizuar, kombinimi perfekt i substancave aktive dhe shijes së mrekullueshme do të kënaqë dhe plotësojë nevojat për këdo që e zgjedh. Çdo lot i serisë së prodhimit të Flex Xplode është i testuar për kontaminimin mikrobiologjik dhe fiziko-kimik sipas rregulloreve në fuqi. Çdo produkt i cili nuk përmbush starndartet tona të kontrollit dhe cilësisë nuk del nga fabrika jonë.

  Ruani shëndetin tuaj me një aleat të besueshëm. Besojini eksperiencës 25 vjeçare të profesionistëve tanë, të cilët ashtu si ju vlerësojnë shëndetin, mirëqenien dhe jetën e shëndetshme.

  Kur merrni Gold Omega 3 Sport Nutrition ju përfitoni këto benefite:

  • Furnizim të shpejtë me acide yndyrore Omega 3 të cilësisë së lartë
  • Sasi të larta të EPA dhe DHA
  • Përmbajta e vitaminës E ndihmon në mbrojtjen e qelizës nga stresi oksidativ
  • Funksionimin normal të zemrës *, të trurit * * dhe të shikimit * *.
  • Një rrugë e thjeshtë dhe e përshtatshme duke përdorur kapsulat lehtësisht të përtypshme.

  *efekti i dëshiruar arrihet kur përdoren 250 mg EPA dhe DHA në ditë
  * *efekti i dëshiruar arrihet kur përdoren 250 mg DHA në ditë.

  Përbërësit

  Kolagjen Tipi I i Hidrolizuar, Rregullues Aciditeti – Acid Citrik, Citrat Natriumi; Metilsulfonilmetani (MSM), Rregullues Shije, Glukozaminë Sulfate 2KCl (nga krustaçët), Agjent Kundër Ngjitjes – Dioksid Silikoni; Kalcium Karbonate, Kolagjen Tipi II i Hidrolizuar, Kondroitin Sulfate, Acid L-askorbik i Mikrokapsuluar (PureWay-C™) – Bosuelia Serratavit. C, Ekstrakt Rezine (Roxb. eks Kolebr.), Oksid Magnezi, Ëmbëlsues – Açesulfame K, Sukralozë; Hialuronat Natriumi , Kolekalçiferol – Vit. D3, Ngjyrues: Karoten (A), Karminë (B), Riboflavinë (C), E 150c (D), E 150d (E), E 133 (F), Blu V e Patentuar (G), Karminë Indigo (H), Klorofil dhe Klorofilinë (I), Kurkumin (J), Antokianins (K), Ekstrakt i Specit të Kuq (L), Betanin (M), Karbon Vegjetal (N). (A)-(Z) – Në varësi të Shijes së produktit shikoni përbërësit e listuar (A)-(Z) Krahas datës së skadencës. Prodhuar në një mjedis ku përdoren derivate të qumështit, vezës, sojës, fruta të thata, kikirik, drithëra me gluten, peshk, krustaçë, molusqe.

   

  Fuqia e formulës së Kolagjenit

  Përzierja e dy tipeve të kolagjenit të hidrolizuar I dhe II ndihmon në rigjenerimin e nyjeve, kapsulës së artikulacionit, kërceve, tendinave, ligamenteve dhe kockave.

  Formula rigjeneruese:

  Metilsulfonilmetani (MSM): ndihmon në rigjenerimin e indit epitelial, indit lidhor të muskujve dhe kërceve dhe intensifikon rigjenerimin kockor. Gjithashtu ka dhe efekt anti-inflamator.

  Vitaminat  dhe Mineralet:

  – Kalcium

  – Vitamin D3

  – Magnez

  – Acid hialuronik

  – Vitamin e pastër C

  – Ekstrakt i Boswllia serrata

  Të gjithë këta përbërës janë të rëndësishëm në fuksionimin e nyjeve dhe në rast se ndonjë nga këto përbërës mungon në dietën tuaj, kjo formulë mundëson ruajtjen e balancës biokimike të artikulacionit. Është efektive kur merrni të gjithë këta  përbërës në të njëtën kohë duke rritur efektin sinergjik të veprimit të tyre. Kjo është e rëndësishme për ata të cilët mbingarkojnë sistemin e tyre lokomotor, duke përfshirë në rradhë të parë ata që merren me aktivitet fizik, dhe në mënyrë të veçantë personat që ushtrojnë sporte që kërkojnë reziztencë si profesionistët ashtu dhe amatorët.

  Vlera ushqyese

  Vlera ushqyese
  Për 1 porcion 14,4 g
  Kolagjen Tipi I i Hidrolizuar 10 000mg
  Kolagjen Tipi II i Hidrolizuar 250 mg
  Metilsulfonilmetani (MSM) 750 mg
  Glukozaminë Sulfate 2 KCl
  nga e cila: GlukoZaminë
  500 mg
  295 mg
  Kondroitin Sulfate
  nga e cila: Kondroitinë
  150 mg
  135 mg
  Vit. C (PureWay-C®) 108 mg (135%*)
  Kalcium 120 mg (15%*)
  Ekstrakt Bosuelia Serrata
  nga e cila: Acid Bosuelik (60%)
  100 mg
  60 mg
  Magnez 57 mg (15%*)
  Acid Hialuronik 20 mg
  Vit. D3 15 µg (300%*)

  *Referenca e Vlerave Yshqyese

  Rekomandime përdorimi

  Rekomandime:

  Merrni 1 porcion në ditë midis vakteve. Shtoni një porcion (14.4 gr – 2 lugë mase) në 200 ml ujë. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet ushqimore nuk duhet të zëvendësojnë një dietë ushqimore të larmishme dhe të balancuar. Duhet ndjekur një mënyre jetese e shëndetshme. Ruajeni në vende të pa-arritshme nga fëmijët.

  Kujdes: Produkti nuk është i  përshtatshëm për fëmijët, adoleshentët dhe gratë shtatzëna ose që ushqejnë fëmijët me gji. Në raste të diabetit,astmës, personat me intolerancë ndaj glukozës, me risk të sëmundjeve kardiovaskulare dhe në rastet kur përdorin antikoagulantë, duhet të konsultohen me mjekun para përdorimit. Mos e përdorni në rast hipersensitiviteti ndaj njërit nga përbërësve

  Close SHPORTA NË SA
  Close Lista e dëshirave
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Kategoritë