NT Excelent Protein Bar (85 g)

250L

Një vakt proteinash me fruta ose arra, të lyera me çokollatë qumështi ose me jogurt. Ky përmban 25% proteina, 43% karbohidrate, aminoacide me zinxhir të degëzuar (BCAA) dhe aminoacidin jo esencial L-glutaminë. Është një zgjedhje e shkëlqyeshme për të gjithë – pavarësisht nëse ushtroheni në mënyrë aktive apo kërkoni një alternativë për ëmbëlsirat e zakonshme.

Nuk mund të gaboni me vaktin  e proteinave EXCELENT – është i shijshëm, i balancuar në mënyrë të përkryer dhe fjalë për fjalë i mbushur me substanca ushqyese.

  • Shije e shkëlqyer
  • 25% e proteina
  • Vitamina
  • BCAA
  • L-glutaminë
  Hurry up! Sale end in:
+
  •  Delivery & Return
    Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

    Kostot e transportit

    Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

    Politika e Kthimeve

    Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

    Informacion & Asistencë

    Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
  •  Ask a Question

    NT Excelent Protein Bar (85 g)

    250L

    Ask a Question

      Estimated Delivery: Maj 31 – Qer 01
      ... people are viewing this right now

      Share

    Përshkrimi

    Një vakt proteinash me fruta ose arra, të lyera me çokollatë qumështi ose me jogurt. Ky përmban 25% proteina, 43% karbohidrate, aminoacide me zinxhir të degëzuar (BCAA) dhe aminoacidin jo esencial L-glutaminë. Është një zgjedhje e shkëlqyeshme për të gjithë – pavarësisht nëse ushtroheni në mënyrë aktive apo kërkoni një alternativë për ëmbëlsirat e zakonshme.

    Nuk mund të gaboni me vaktin  e proteinave EXCELENT – është i shijshëm, i balancuar në mënyrë të përkryer dhe fjalë për fjalë i mbushur me substanca ushqyese.

    • Shije e shkëlqyer
    • 25% e proteina
    • Vitamina
    • BCAA
    • L-glutaminë

    Shije të shkëlqyera:

    • Çokollatë dhe arra
    • Rrush i zi pa farë dhe boronicë
    • Marzipan dhe bajame
    • Çokollatë + kokos

    Përbërësit

    Karameli i Kripur: përzierje proteinash (izolat i proteinës së sojës, koncentrat i proteinës së hirrës, thekra soje), shurup glukozë-fruktozë, çokollatë qumështi 14% (sheqer, gjalpë kakaoje, masë kakaoje, qumësht të plotë të tharë, emulsifikues lecitin soje  dhe E 476, ekstrakt vanilje ), invert i lëngshëm sheqeri, yndyrë bimore (bërthama e palmës, palma, shea), krem ​​me aromë vanilje (sheqer, vaj palme dhe shea, hirrë e thatë, qumësht i skremuar i tharë, emulsifikues lecitin luledielli, aromatizues, ngjyrues E 160c), bajame, arrë kokosi (kokos, dioksid squfuri antioksidant), ekstrudat orizi (oriz, emulsifikues E 471), emulsifikues lecitin rrepe, L-glutaminë, klorur natriumi, trashës gomë guar, përzierje antioksidante e tokoferolëve natyralë, aromatizues, ngjyrues karamel nikotinamide, riboflavinë. Mund të përmbajë gjurmë dhe lloje të tjera arra, kikirikë dhe susam.

    Gjalpi Kikiriku:përzierje proteinash (izolat i proteinës së sojës, koncentrat i proteinës së hirrës, thekra soje), shurup glukozë-fruktozë, çokollatë qumështi 14% (sheqer, gjalpë kakaoje, masë kakaoje, qumësht të plotë të tharë, emulsifikues lecitin soje  dhe E 476, ekstrakt vanilje ), invert i lëngshëm sheqeri, yndyrë bimore (bërthama e palmës, palma, shea), krem ​​me aromë vanilje (sheqer, vaj palme dhe shea, hirrë e thatë, qumësht i skremuar i tharë, emulsifikues lecitin luledielli, aromatizues, ngjyrues E 160c), kikirkë 3.5%, arrë kokosi (kokos, dioksid squfuri antioksidant), ekstrudat orizi (oriz, emulsifikues E 471), emulsifikues lecitin rrepe, L-glutaminë, klorur natriumi, trashës gomë guar, përzierje antioksidante e tokoferolëve natyralë, aromatizues, ngjyrues karamel nikotinamide, riboflavinë. Mund të përmbajë gjurmë dhe lloje të tjera arra, kikirikë dhe susam.

    Vanilje me Ananas: përzierje proteinash (izolat i proteinës së sojës, koncentrat i proteinës së hirrës, thekra soje), shurup glukozë-fruktozë, çokollatë qumështi 14% (sheqer, gjalpë kakaoje, masë kakaoje, qumësht të plotë të tharë, emulsifikues lecitin soje  dhe E 476, ekstrakt vanilje ), invert i lëngshëm sheqeri, yndyrë bimore (bërthama e palmës, palma, shea), krem ​​me aromë vanilje (sheqer, vaj palme dhe shea, hirrë e thatë, qumësht i skremuar i tharë, emulsifikues lecitin luledielli, aromatizues, ngjyrues E 160c), ananas i ëmbëlsuar 3 % (ananas 51%, sheqer, antioksidant acid citrik, konservues dioksid squfuri), arrë kokosi (kokos, dioksid squfuri antioksidant), ekstrudat orizi (oriz, emulsifikues E 471), emulsifikues lecitin rrepe, L-glutaminë, klorur natriumi, trashës gomë guar, përzierje antioksidante e tokoferolëve natyralë, aromatizues, ngjyrues karamel nikotinamide, riboflavinë. Mund të përmbajë gjurmë dhe lloje të tjera arra, kikirikë dhe susam.

    Çokollate me Arra: përzierje proteinash (izolat i proteinës së sojës, koncentrat i proteinës së hirrës, thekra soje), shurup glukozë-fruktozë, çokollatë qumështi 14% (sheqer, gjalpë kakaoje, masë kakaoje, qumësht të plotë të tharë, emulsifikues lecitin soje  dhe E 476, ekstrakt vanilje ), invert i lëngshëm sheqeri, yndyrë bimore (bërthama e palmës, palma, shea), krem ​​me lajthi (sheqer, vaj palme dhe shea, hirrë e thatë, lajthi, kakao, emulsifikues lecitin luledielli, aromatizues), lajthi të pjekura 3 %, arrë kokosi (kokos, dioksid squfuri antioksidant), ekstrudat orizi (oriz, emulsifikues E 471), emulsifikues lecitin rrepe, L-glutaminë, klorur natriumi, trashës gomë guar, përzierje antioksidante e tokoferolëve natyralë, aromatizues, ngjyrues karamel nikotinamide, riboflavinë. Mund të përmbajë gjurmë dhe lloje të tjera arra, kikirikë dhe susam

    Marzipan me Bajame:përzierje proteinash (izolat i proteinës së sojës, koncentrat i proteinës së hirrës, thekra soje), shurup glukozë-fruktozë, çokollatë qumështi 14% (sheqer, gjalpë kakaoje, masë kakaoje, qumësht të plotë të tharë, emulsifikues lecitin soje  dhe E 476, ekstrakt vanilje ), invert i lëngshëm sheqeri, yndyrë bimore (bërthama e palmës, palma, shea), krem ​​me aromë vanilje (sheqer, vaj palme dhe shea, hirrë e thatë, qumësht i skremuar i tharë, emulsifikues lecitin luledielli, aromatizues, ngjyrues E 160c), bajame 3%, arrë kokosi (kokos, dioksid squfuri antioksidant), ekstrudat orizi (oriz, emulsifikues E 471), emulsifikues lecitin rrepe, L-glutaminë, klorur natriumi, trashës gomë guar, përzierje antioksidante e tokoferolëve natyralë, aromatizues, ngjyrues karamel nikotinamide, riboflavinë. Mund të përmbajë gjurmë dhe lloje të tjera arra, kikirikë dhe susam.

    Rrushi Zi Pa Fara me boronicë: përzierje proteinash (izolat i proteinës së sojës, koncentrat i proteinës së hirrës, thekra soje), shurup glukozë-fruktozë, shtresë jogurt 13 % (sheqer, yndyrë vegjetale (bërthama e palmës, palma, shea), hirrë e tharë dhe kos, emulsifikues i lecitinës së sojës, rregullator i aciditetit acid citrik, aromatizues, kripë), invert i lëngshëm sheqeri, yndyrë bimore (bërthama e palmës, palma, shea), krem ​​me aromë vanilje (sheqer, vaj palme dhe shea, hirrë e thatë, qumësht i skremuar i tharë, emulsifikues lecitin luledielli, aromatizues, ngjyrues E 160c), boronicë e ëmbëlsuar 3 % (77% boronicë e kuqe, sheqer, vaj luledielli), arrë kokosi (kokos, dioksid squfuri antioksidant), ekstrudat orizi (oriz, emulsifikues E 471), emulsifikues lecitin rrepe, L-glutaminë, emulsifikuesi rrushit të zi (aroma, agjentët ngjyrues E 122 – mund të ndikojnë negativisht në aktivitetin dhe vëmendjen tek fëmijët dhe E 133), rregullues i aciditetit acid citrik, trashës gomë guar, përzierje antioksiduese e tokoferolëve natyralë, aromatizues, nikotinamide, riboflavinë. Produkti përmban alergjensi  gluten, sojë dhe qumësht. Mund të përmbajë gjurmë arra, kikirikë dhe susam.

    Limon Jeshil me Papaja: përzierje proteinash (izolat i proteinës së sojës, koncentrat i proteinës së hirrës, thekra soje), shurup glukozë-fruktozë, shtresë jogurt 13 % (sheqer, yndyrë vegjetale (bërthama e palmës, palma, shea), hirrë e tharë dhe kos, emulsifikues i lecitinës së sojës, rregullator i aciditetit acid citrik, aromatizues, kripë), invert i lëngshëm sheqeri, yndyrë bimore (bërthama e palmës, palma, shea), krem ​​me aromë vanilje (sheqer, vaj palme dhe shea, hirrë e thatë, qumësht i skremuar i tharë, emulsifikues lecitin luledielli, aromatizues, ngjyrues E 160c), papaja e ëmbëlsuar 3 % (papaja, sheqer, konservues dioksid squfuri), arrë kokosi (kokos, dioksid squfuri antioksidant), ekstrudat orizi (oriz, emulsifikues E 471), emulsifikues lecitin rrepe, L-glutaminë, aromatizues, rregullues i aciditetit acid citrik, trashës gomë guar, përzierje antioksidante e tokoferolëve natyralë, aromatizues, ngjyrues karamel nikotinamide, riboflavinë. Mund të përmbajë gjurmë dhe lloje të tjera arra, kikirikë dhe susam

    Çokollatë me Kokos: përzierje proteinash (izolat i proteinës së sojës, koncentrat i proteinës së hirrës, thekra soje), shurup glukozë-fruktozë, çokollatë qumështi 14% (sheqer, gjalpë kakaoje, masë kakaoje, qumësht të plotë të tharë, emulsifikues lecitin soje  dhe E 476, ekstrakt vanilje ), invert i lëngshëm sheqeri, yndyrë bimore (bërthama e palmës, palma, shea), krem ​​me lajthi (sheqer, vaj palme dhe shea, hirrë e thatë, lajthi, kakao, emulsifikues lecitin luledielli, aromatizues), kokos 4 % (kokos, antioksidant dioksid squfuri), ekstrudat orizi (oriz, emulsifikues E 471), emulsifikues lecitin rrepe, L-glutaminë, klorur natriumi, trashës gomë guar, përzierje antioksidante e tokoferolëve natyralë, aromatizues, ngjyrues karamel nikotinamide, riboflavinë. Mund të përmbajë gjurmë dhe lloje të tjera arra, kikirikë dhe susam.

    Fruti Brazilian Kuruba: përzierje proteinash (izolat i proteinës së sojës, koncentrat i proteinës së hirrës, thekra soje), shurup glukozë-fruktozë, shtresë jogurt 13 % (sheqer, yndyrë vegjetale (bërthama e palmës, palma, shea), hirrë e tharë dhe kos, emulsifikues i lecitinës së sojës, rregullator i aciditetit acid citrik, aromatizues, kripë), invert i lëngshëm sheqeri, yndyrë bimore (bërthama e palmës, palma, shea), krem ​​me aromë vanilje (sheqer, vaj palme dhe shea, hirrë e thatë, qumësht i skremuar i tharë, emulsifikues lecitin luledielli, aromatizues, ngjyrues E 160c), papaja e ëmbëlsuar 3 % (papaja, sheqer, konservues dioksid squfuri), arrë kokosi (kokos, dioksid squfuri antioksidant), ekstrudat orizi (oriz, emulsifikues E 471), emulsifikues lecitin rrepe, L-glutaminë, aromatizues, rregullues i aciditetit acid citrik, trashës gomë guar, përzierje antioksidante e tokoferolëve natyralë, aromatizues, ngjyrues karamel nikotinamide, riboflavinë. Mund të përmbajë gjurmë dhe lloje të tjera arra, kikirikë dhe susam

    Ananasi me Kokos: përzierje proteinash (izolat i proteinës së sojës, koncentrat i proteinës së hirrës, thekra soje), shurup glukozë-fruktozë, shtresë jogurt 13 % (sheqer, yndyrë vegjetale (bërthama e palmës, palma, shea), hirrë e tharë dhe kos, emulsifikues i lecitinës së sojës, rregullator i aciditetit acid citrik, aromatizues, kripë), invert i lëngshëm sheqeri, yndyrë bimore (bërthama e palmës, palma, shea), krem ​​me aromë vanilje (sheqer, vaj palme dhe shea, hirrë e thatë, qumësht i skremuar i tharë, emulsifikues lecitin luledielli, aromatizues, ngjyrues E 160c), ekstrudat orizi (oriz, emulsifikues E 471), emulsifikues lecitin rrepe, L-glutaminë, klorur natriumi, trashës gomë guar, përzierje antioksidante e tokoferolëve natyralë, aromatizues, ngjyrues karamel nikotinamide, riboflavinë. Mund të përmbajë gjurmë dhe lloje të tjera arra, kikirikë dhe susam

    Vlerat ushqyese

    Paralajmërime

    PARALAJMËRIME: shufer proteinash i fortifikuar me vitamina dhe glutaminë. Nuk është i destinuar për fëmijët, gratë shtatzëna ose gjidhënëse. Mbajeni larg fëmijëve! Ruajeni në një vend të thatë në një temperaturë që nuk kalon 25 °C dhe larg nga rrezet e diellit direkte. Mos e ngrini. Prodhuesi nuk është përgjegjës për ndonjë dëm të shkaktuar nga përdorimi ose ruajtja e pahijshme.

    Close My Cart
    Close Wishlist
    Close Recently Viewed
    Close
    Close
    Categories