Euro Vita-mins

1.500L

Kompleks Esencial Vitaminash dhe Mineralesh

Formula EURO VITA-MINS përmban 23 vitaminat dhe mineralet më të rëndësishme në doza të konsiderueshme. Ndër vitaminat esenciale, vitamina C kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar dhe nervor dhe kontribuon në reduktimin e lodhjes dhe plogështisë. Vitamina B2 kontribuon në ruajtjen e shikimit normal dhe të qelizave të kuqe të gjakut. Nga mineralet e rëndësishme, zinku kontribuon në fertilitetin normal, në riprodhim dhe në ruajtjen e niveleve normale të testosteronit, si dhe në metabolizimin normal të makronutrientëve. Seleniumi kontribuon në ruajtjen e flokëve dhe thonjve, së bashku me mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ. Koenzima Q-10 është një substancë me vitaminë që merr pjesë në rigjenerimin e energjisë qelizore. Organet me kërkesat më të larta të energjisë – të tilla si zemra, mëlçia dhe veshka – kanë përqendrimet më të larta të Koenzimës Q10.

* Këto deklarata janë vërtetuar shkencërisht nga Autoriteti Evropian i Sigurisë Ushqimore (EFSA) dhe i autorizuar nga Komisioni Evropian (KE).

+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  Euro Vita-mins

  1.500L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Jan 27 – Jan 28
    ... people are viewing this right now

    Share

  Udhëzime

  Merrni 4 tableta çdo ditë me vaktet ushqimore. Ose i merrni të 4 tabletat veç e veç, ose merrni 2 në mëngjes dhe 2 në darkë. Përdoreni këtë produkt në lidhje me ushqimin si pjesë e një diete të shëndetshme dhe të ekuilibruar, dhe jo si një zëvendësues të saj.

  Faktorët alergjik

  Prodhuar në një strukturë që përpunon qumësht, sojë, proteina veze, gluten dhe kikirikë!

  Paralajmërime

  Mbajeni larg fëmijëve! Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore!

  Vlerat ushqyese

  Doza: 4 Tableta
  Doza për Shishe: 30
  Sasia për Dozë RDA%* Sasia për Dozë RDA%*
  Vitamin A 800 mcg 100% Kalcium 612 mg 77%
  Vitamin B1 3.3 mg 300% Krom 24 mcg 60%
  Vitamin B2 4.8 mg 343% Bakër 1.8 mg 180%
  Vitamin B3 36 mg 225% Iodinë 73 mcg 49%
  Vitamin B5 9.2 mg 153% Hekur 14 mg 100%
  Vitamin B6 5.4 mg 386% Magnes 300 mg 80%
  Vitamin B7 (Biotin) 450 mcg 900% Manganes 1.5 mg 75%
  Vitamin B12 3 mcg 120% Fosfor 743 mg 106%
  Vitamin C 250 mg 312.5% Potas 340 mg 17%
  Vitamin D3 10 mcg 200% Selenium 83 mcg 151%
  Vitamin E 15 mg 125% Zink 7.5 mg 75%
  Folic Acid 200 mcg 100% Koenzimë Q10 10 mg
  *RDA%: Përqindja e dozë ditore të lejuar.
  RDA nuk është e përcaktuar në EU.
  Close My Cart
  Close Wishlist
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Categories