MYP Essential Omega-3

1.500L

Omega-3 janë acide yndyrore të pangopura thelbësore që trupi juaj nuk mund t’i prodhojë vetë, kështu që ju duhet t’i merrni ato nga dieta juaj. Ato gjenden natyrshëm në vajin e peshkut – që do të thotë se mund të jetë e vështirë për të marrë mjaftueshëm prej tij nga ajo që hani vetëm, nëse nuk hani mjaftueshëm peshk në dietën tuaj.

Përfitimet Kryesore:

 • 18% EPA / 12% DHA
 • Kontribuon në funksionimin normal të zemrës
 • Xhel i përshtatshëm i butë
 • 90 kaspula
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  MYP Essential Omega-3

  1.500L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Dhj 02 – Dhj 03
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Omega-3 janë acide yndyrore të pangopura thelbësore që trupi juaj nuk mund t’i prodhojë vetë, kështu që ju duhet t’i merrni ato nga dieta juaj. Ato gjenden natyrshëm në vajin e peshkut – që do të thotë se mund të jetë e vështirë për të marrë mjaftueshëm prej tij nga ajo që hani vetëm, nëse nuk hani mjaftueshëm peshk në dietën tuaj.

  Çfarë është omega-3?

  Omega-3 janë një grup i acideve yndyrore esenciale që luajnë role të shumta të rëndësishme në trupin tuaj. Ato ndodhin natyrshëm në një nga dy format, trigliceride ose fosfolipide. Meqenëse trupi juaj nuk mund të prodhojë vetë omega-3, këto acide yndyrore duhet të merren nga dieta juaj.

  Tre acide yndyrore thelbësore omega-3 përfshijnë ALA (acidi alfa-linoleik), EPA (acidi eikosapentaenoik) dhe DHA (acidi dokosaheksaenoik). DHA dhe EPA luajnë një rol jetësor në fiziologjinë njerëzore pasi ato kanë përfitime të tilla si ndihma për të mbështetur shëndetin e zemrës.1

  Nga e ka burimin omega-3?

  Omega-3 jonë esenciale është me burim nga peshku. Nëse jeni duke ndjekur një dietë që përjashton peshkun, por po kërkoni të plotësoni marrjen tuaj të omega-3, ia vlen t’i hidhni një sy Omega-s tonë Vegan, e cila është me burim nga algat detare.

  Përndryshe, farat tona organike Chia janë një burim natyral, me bazë bimore, të omega-3-6-9 dhe proteinave, dhe janë një shtesë e shkëlqyer për një dietë të shëndetshme dhe të ekuilibruar. Ata janë një përbërës i gjithanshëm që mund t’i shtohet shake-ve, tërshërës dhe gatimeve tuaja

  Përfitimet Kryesore:

  • 18% EPA / 12% DHA
  • Kontribuon në funksionimin normal të zemrës
  • Xhel i përshtatshëm i butë

  Pse të zgjidhni produktin tonë ?

  Omega-3 përmban EPA (acidi eikosapentaenoik) dhe DHA (acidi dokosaheksaenoik) të cilët të dyja luajnë një rol të rëndësishëm në shëndetin e zemrës1 – duke e bërë këtë një suplement të shkëlqyeshëm për të mbështetur mirëqenien tuaj të përgjithshme, si dhe objektivat e fitnesit.

  Xhelat tanat e butë janë një alternativë e përshtatshme dhe e lirë për t’u siguruar që të përmbushni kërkesat e përditshme, pa bujën e përgatitjes së vaktit.

  1. EPA dhe DHA kontribuojnë në funksionimin normal të zemrës. Efekti i dobishëm arrihet me marrjen ditore prej 250 mg EPA dhe DHA.
  2. Zinku kontribuon në metabolizmin normal të makronutrientëve, karbohidrateve dhe acido-bazës. Magnezi kontribuon në metabolizmin normal të prodhimit të energjisë.
  3. Zinku dhe magnezi kontribuojnë në sintezën normale të proteinave. ,

  Përbërësit

  Vaj peshku Omega 3, Kapsulë Xhelatinoze (Xhelatinë Viçi, Humektant (Glicerol)), Antioksidant (D-Alfa-Tokoferol), Vaj i Rafinuar i Sojës.

  Vlera ushqyese

   

  Përbërësit Aktivë
  Për shërbim %Marrja Referuese*
  DHA 120 mg
  EPA 180 mg
  Acidet Yndyrore Omega 3 300 mg

  * NRV – Vlera referuese e të ushqyerit

  Përdorimi

  Konsumoni 1 Xhel të butë deri në 3 herë në ditë. Ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë larg nga rrezet e diellit direkte

  Faktorët alergjik

  Për alergjenët, shihni përbërësit me shkronja të zeza. Mund të përmbajë qumësht. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore të deklaruar. Ky produkt nuk duhet të përdoret si zëvendësues i një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar. Mbajeni larg fëmijëve të vegjël.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories