ON Entire Coated Fish Oil

2.500L

• 1,000 mg vaj peshku për racion
• Sasi e madhe, me 100 racione për paketim
• Kapsula xhelatinoze që gëlltiten lehte dhe nuk lënë shije të peshkut
• Përmban vajra me zinxhir të gjatë EPA & DHA

Pikat kryesore të produktit të vajit të peshkut:
• Acidet yndyrore Omega-3 të shëndetshme për zemrën
• 1,000mg vaj peshku për racion
• Vajra me zinxhir të gjatë EPA & DHA
• Kapsula Xhelatinoze të lehta për tu gëlltitur
• Sasi të mëdha me 100 racione për paketim

S’ka stok

 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  ON Entire Coated Fish Oil

  2.500L

  Ask a Question

    ... people are viewing this right now

    Share

  Sasia: 100 kapsula

  Përshkrimi

  Vaji i Peshkut i Optimum Nutrition është një shtesë natyrore e mbushur me acide yndyrore thelbësore Omega-3. Acidet yndyrore janë baza e yndyrnave dhe vajrave, dhe në kundërshtim me besimin popullor, janë të nevojshme për shëndetin e përgjithshëm. Këto acide yndyrore quhen “thelbësore” sepse trupi juaj nuk mund t’i prodhojë ato vetvetiu.

  EFA-të duhet të vijnë nga ushqime ose burime shtesë. Ato janë gjithashtu thelbësore sepse ato janë një përbërës i çdo qelize të gjallë në trup dhe kërkohen për rindërtimin e qelizave ekzistuese dhe prodhimin e qelizave të reja. Studimet sugjerojnë që vaji i peshkut mbështet funksionimin e shëndetshëm të zemrës dhe fleksibilitetin e kyçeve.*
  Vajrat e peshkut përmbajnë acide yndyrore me zinxhir të gjatë, me emra po aq të gjatë si acidi dokosaheksenoik (DHA) dhe acid eikosapentaenoik (EPA). DHA dhe EPA janë yndyrna thelbësore që nuk mund të bëhen nga trupi juaj. Pra, konsumimi i tyre përmes ushqimeve si salmoni dhe suplementeve të tilla si Vaj Peshku është mënyra e vetme për të marrë DHA dhe EPA. Më mirë akoma, kapsulat xhelatinoze me vaj të peshkut Optimum Nutrition janë të veshura me nje mbeshtjelle speciale, që do të thotë që ju merrni të gjitha përfitimet e vajrave të peshkut pa shijen e peshkut që mund të hasni pa këtë veshje speciale

  Vlerat ushqyese

  Porcioni: 1 Kapsulë Xhelatinoze
  Porcione për paketim : 100

  Sasite për porcion
  Vlerat %DV
  Kalori
  10
  Kalori nga yndyrnat
  10
  Yndyra totale
  1g
  2%*
  Kolesterol
  5mg
  2%
  Vaj peshku
  1000mg
  Total Omega-3 Acide Yndyrore
  300mg
  >EPA (Acid Eikosapentaenoik)
  >DHA (Acid Dokosaheksaenoik)

   

  *% Vlera ditore bazohet në një dietë me 2.000 kalori. Vlerat tuaja ditore mund të jenë më të larta ose më të ulëta bazuar në nevojat tuaja për kalori.

  † Vlera ditore (DV) nuk është përcaktuar.

  Përbërësit

  Xhelatinë, Glicerinë, Lustër Ushqimore, Etilcelulozë, Veshje Entirike (Alginat Natriumi, Acid Stearik), Tokoferolë të Përzier, Vanilinë.

  Rekomandime përdorimi

  Paralajmërim mbi faktorët alergjik: Përmban përbërës të Peshkut (Anchovy, Skumbri, Sardele).

  Udhëzime: Si një shtesë dietike, merrni 1 deri 2 kapsula, deri në 3 herë në ditë, me vakte.

  Paralajmërime: Mbajeni larg fëmijëve. Konsultohuni me një profesionist të kualifikuar të kujdesit shëndetësor para se të merrni këtë produkt nëse jeni shtatzënë, ushqeni fëmijë me gji, jeni nën 18 vjeç, ose nëse keni ndonjë gjendje të njohur ose të dyshuar mjekësore dhe / ose jeni duke marrë ndonjë ilaç me recetë ose (OTC).

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories