NT EAA Mega Strong Powder (300 g)

3.500L

EAA MEGA STRONG POWDER mund të përdoret si komponent hidratimi gjatë aktivitetit fizik. Përzierja e aminoacideve esenciale është e pasuruar me vitaminat B5 dhe B6, duke mbështetur metabolizimin e proteinave dhe glikogjenit.

 • 8 g EAA
 • Vitaminë B6 (100% RI)
 • Vitaminë B12 (100% RI)
 • Vitaminë D (150% RI)
 • Zink (100% RI)
 • PA SHEQER
 • PA NGJYRUES ARTIFICIALE
 • PA GLUTEN
  Hurry up! Sale end in:
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  NT EAA Mega Strong Powder (300 g)

  3.500L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Nën 30 – Dhj 01
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  EAA MEGA STRONG POWDER mund të përdoret si komponent hidratimi gjatë aktivitetit fizik. Përzierja e aminoacideve esenciale është e pasuruar me vitaminat B5 dhe B6, duke mbështetur metabolizimin e proteinave dhe glikogjenit.

  Vitamina D i është shtuar EAA MEGA STRONG POWDER për funksionimin e duhur të muskujve dhe sistemit imunitar. Produkti është gjithashtu i fortifikuar me zink, i cili, ndër të tjera, kontribuon në sintezën e proteinave. Ekstrakti i çajit jeshil dhe vitamina B12 përdoren në këtë produkt për të reduktuar lodhjen, dhe jo vetëm pas një performance sfiduese sportive.

  • 8 g EAA
  • Vitaminë B6 (100% RI)
  • Vitaminë B12 (100% RI)
  • Vitaminë D (150% RI)
  • Zink (100% RI)
  • PA SHEQER
  • PA NGJYRUES ARTIFICIALE
  • PA GLUTEN

  Përbërësit

  Ananasi + Dardhë: përzierje e EAA-ve të instantizuara (L-Leucinë, L-Lizinë, L-Izoleucinë, L-Valinë, L-Treoninë, L-Metioninë, L-Fenilalaninë, L-Triptofan, emulsifikues lecitinë luledielli), rregullator i aciditetit acid citrik, maltodekstrinë, L-Histidinë, aromatizues, ekstrakt i çajit jeshil (40% L-Theaninë), rregullues i aciditetit acid malik, klorur natriumi, stabilizues çamçakëz akacie dhe ksantan, glukonat zinku, koncentrat safflower, citrate natriumi, ëmbëlsues sukralozë dhe glikozide stevioli, agjent anti-ngurtësues dioksid squfuri, kalcium-D-pantotenat, kolekalçiferol, hidroklorur piridoksine, kianokobalaminë.

  Portokall + Mollë: përzierje e EAA-ve të instantizuara (L-Leucinë, L-Lizinë, L-Izoleucinë, L-Valinë, L-Treoninë, L-Metioninë, L-Fenilalaninë, L-Triptofan, emulsifikues lecitinë luledielli), maltodekstrinë, rregullues i aciditetit acid citrik, L-Histidinë, ekstrakt i çajit jeshil (40 % L-Theanine), rregullues i aciditetit acid malik, aromatizues, klorur natriumi, stabilizues gomë akacie dhe ksantan, glukonat zinku, citrat natriumi, ëmbëlsues sukralozë dhe glikozide stevioli, agjent anti-ngurtësues dioksid squfuri, calcium D-pantothenate, kolekalçiferol, hidroklorur piridoksine, agjent ngjyrues beta karoten, kianokobalaminë.

  Çaji Limoni: përzierje e EAA-ve të instantizuar (L-Leucinë, L-Lizinë, L-Izoleucinë, L-Valinë, L-Treonine, L-Metioninë, L-Fenilalaninë, L-Triptofan, emulsifikues lecitinë luledielli), maltodekstrinë, rregullues i aciditetit acid citrik, L-Histidinë, ekstrakt i çajit jeshil (40% L-Theaninë), çaj i zi i çastit, klorur natriumi, rregullues aciditeti acid malik, stabilizues gomë akacie dhe ksantan, aromatizues, glukonat zinku, citrat natriumi, ëmbëlsues sukralozë dhe glikozide stevioli, agjent anti-ngurtësues dioksidi i silikonit, calcium  D-pantothenate, kolekalçiferol, hidroklorur piridoksine, kianokobalaminë.

  Mango + Portokall: përzierje e EAA-VE të instantizuar (L-Leucinë, L-Lizinë, L-Izoleucinë, L-Valinë, L-Treonine, L-Metioninë, L-Fenilalaninë, L-Triptofan, emulsifikim lecithinë luledielli), maltodekstrinë, acid citrik rregullues i aciditetit, L-Histidinë, aromatizues, ekstrakt i çajit jeshil (40% L-Theaninë), rregullues i aciditetit acid malik, klorur natriumi, stabilizues çmçakëz akacie dhe ksantan, glukonat zinku, citrat natriumi, ëmbëlsues sukralozë dhe glikozide stevioli, agjent anti-ngjitje dioksid i silikoni, kalcium D-pantothenate, kolekalçiferol, hidroklorur piridoksine, agjent ngjyrues beta karoten, kianokobalaminë.

  Miks Frutash: përzierje e EAA-ve të instantizuar (L-Leucinë, L-Lizinë, L-Izoleucinë, L-Valinë, L-Threoninë, L-Metioninë, L-Fenilalanine, L-Triptofan, emulsifikim lecithin luledielli), rregullues aciditet acid citrik, aromatizues, L-Histidinë, maltodekstrinë, koncentrat i panxharit, ekstrakt i çajit jeshil (40% L-Theaninë), rregullues i aciditetit acid malik, klorur natriumi, stabilizues gomë akacie dhe ksantan, glukonat zinku, citrat natriumi, ëmbëlsues sukralozë dhe glikozide stevioli, agjent anti-ngurtësues dioksid silikoni, kalcium D-pantothenate, kolekalçiferol, hidroklorur piridoksine, kianokobalaminë

  Vlerat ushqyese

  Vlerat Ushqyese
  100 g  12 g doza
  L-Leucinë 19167 mg 2300 mg
  L-Izoleucinë 7917 mg 950 mg
  L-Valinë 7917 mg 950 mg
  L-Lizinë 13750 mg 1650 mg
  L-Metioninë 1917 mg 230 mg
  L-Treoninë 6667 mg 800 mg
  L-Fenilalaninë 1917 mg 230 mg
  L-Triptofan 1917 mg 230 mg
  L-Histidinë 5667 mg 680 mg
  Acidi Pantothenik 50 mg = 833 % * 6 mg = 100 % *
  Vitaminë B6 11,7 mg = 836 %* 1,4 mg = 100 %*
  Vitaminë B12 20,8 μg = 832 % * 2,5 μg = 100 %*
  Vitaminë D 62,5 μg = 1250 % * 7,5 μg = 150 % *
  Zink 83,3 mg = 833 % * 10 mg = 100 % *
  Ekstrakti i Çajit Jeshil 2083,3 mg 250 mg
  Sheqerna ˂ 0,5 g < 0,1 g

  * Doza e Referencës.

  Përdorimi

  Doza e rekomanduar: përzieni 12 g me 350 ml ujë. Pini maksimumi një herë në ditë para stërvitjes. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar.Përdorimi: ⅓ lugë = ca. 12 g. Përzieni siç duhet dozën e rekomanduar me ujë. Pas hapjes, të ruhet në një temperaturë nën 25°C dhe konsumohet brenda 3 muajve.

  Paralajmërime

  Kujdes: Suplement dietik, me ëmbëlsues. Nuk zëvendëson një dietë të larmishme. Jo i përshtatshëm për fëmijët, gratë shtatzëna dhe ato me gji. Mbajeni larg fëmijëve. Mbajeni larg nxehtësisë, ngricave dhe lagështisë. Produkti mund të përmbajë gjurmë të proteinave të sojës dhe qumështit.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories