EAA + Glutaminë

2.500L

Aminoacide thelbësore dhe kompleks Aminoacidesh me Glutaminë për çdo kohë

 • Ofron Aminoacide Thelbësore!
 • 4250 mg EAA (përfshirë BCAA-të)!
 • 2000 mg L-Glutaminë!
 • Pa Sheqer!
 • Produkt Vegan (Aminoacide të Fermentuara)!
 • Sasia 300 gr
  Hurry up! Sale end in:
Spastroje
+
 •  Transporti & Kthimet
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Na pyet direkt

  EAA + Glutaminë

  2.500L

  Na pyet direkt

    Produkti vjen:  Gus 19 – Gus 20
    ... vizitorë janë duke e parë tani

    Shpërndaje

  Përshkrimi

  Formula jonë ‘EAA + Glutaminë’ siguron amino acidet thelbësore më të vlefshme, të cilat janë të domosdoshme për ne, sepse ato nuk mund të sintetizohen nga trupi dhe për këtë arsye duhet të merren nga dieta. Shtimi i këtyre amino acidevenë në regjimin tuaj – veçanërisht rreth ose gjatë stërvitjes – është një mënyrë e shkëlqyeshme për tu siguruar që trupi të ketë nivelet optimale të blloqeve të tij ndërtuese, aminoacidet! Aminoacidet me zinxhir të degëzuar (BCAA) janë ndër ato thelbësore dhe zënë afërsisht 35% të aminove thelbësore në proteinat muskulore. Produkti ynë përmban një matricë me dozë të lartë BCAA (L-Leucinë, L-Izoleucinë, L-Valinë). Plus formula jonë ju ofron një dozë të shkëlqyeshme 2 gram L-Glutaminë për racion, e cila nuk është një amino thelbësore, por është aminoacidi më i bollshëm në trupin e njeriut dhe një kusht thelbësor, që do të thotë se kur trupi është fizikisht i stresuar, mund të ketë nevojë për marrje dietike. Ky produkt me aromat e tij me fruta siguron një ndjesi freskuese gjatë trajnimit ndërsa ju furnizon me aminoacidet më të rëndësishme! ‘EAA + Glutaminë’ është vegan, sepse është bërë me aminoacide të fermentuara (nga bimët) kështu që produkti mund të përdoret në dieta speciale, veçanërisht është i përshtatshëm për konsumatorët të cilët nuk konsumojne asnjë lloj produkti me burime shtazore. Meqenëse produkti ynë ka zero sheqerna dhe karbohidrate, ai gjithashtu përshtatet në çdo lloj diete pa sheqer.

  Vlerat ushqyese

  Porcioni : 9 g (2/3 lugë mase)
  Paketimi: 300 g – 33 porcione

  Sasitë për porcion
  Vlera
  Amino Acide Esenciale
  Nga të cilat
  BCAA
  L-Leucinë
  L-Izoleucinë
  L-Valinë
  L-Histidinë
  4250 mg
  4000 mg
  1300 mg
  1500 mg
  1200 mg
  50 mg
  L-Lizinë HCl
  Nga e cila L-Lizinë
  50 mg
  40 mg
  L-Methioninë
  50 mg
  L-Fenilalaninë
  50 mg
  L-Threoninë
  50 mg
  Amino Acide jo Esenciale
  2000 mg
  L-Glutaminë
  2000 mg

   

  Përbërësit

  Kola -Pjeper: L-Glutaminë, L-Izoleucinë, Aroma (Shalqi, Kola, Luleshtrydhe), L-Leucinë, L-Valinë, Rregullues Aciditeti (Acid Citrik), Ëmbëlsues (Sukralozë, Açesulfame K), Ngjyrues [Karafil Sulfiti, Amoniak (Squfur Dioksid)], L-Histidinë, L-Lizinë HCl, L-Metioninë, L-Fenilalaninë, L-Threoninë.

  Limonatë Rozë: L-Glutaminë, Rregullues Aciditeti (Acid Citrik), L-Izoleucinë, L-Leucinë, L-Valinë, Aroma (Limonatë Rozë), Ëmbëlsues (Sukralozë, Açesulfame K), Ngjyrues (Panxhar), L-Histidinë, L-Lizinë HCl, L-Metioninë, L-Fenilalaninë, L-Threoninë.

  Mango: L-Glutaminë, Rregullues Aciditeti (Acid Citrik), L-Izoleucinë, L-Leucinë, L-Valinë, Aroma (Mango), Ëmbëlsues (Sukralozë, Açesulfame K), L-Histidinë, L-Lizinë HCl, L-Metioninë, L-Fenilalaninë, L-Threoninë, Ngjyrues (Tartrazinë *, E Verdhë FCF*).

  Limon- Qershi: L-Glutaminë, L-Izoleucinë, Rregullues Aciditeti (Acid Citrik), L-Leucinë, L-Valinë, Aroma (Qershi, Limon), Ëmbëlsues (Sukralozë, Açesulfame K), L-Histidinë, L-Lizinë HCl, L-Metioninë, L-Fenilalaninë, L-Threoninë, Ngjyrues (Ponçeu 4R *).* Mund të ketë një efekt negativ në aktivitetin dhe vëmendjen tek fëmijët.

  Rekomandime përdorimi

  Udhëzime:

  Përzieni 1 porcion (9 g) me 500 ml ujë çdo ditë.

  Informacione mbi Faktorët Alergjik:

  Prodhuar në një strukturë që përpunon qumësht, vezë, gluten, sojë, kikirikë, arra, selino, peshk dhe përbërës krustaçësh.

  Paralajmërime:

  Përdoreni këtë produkt së bashku me ushqimin si pjesë e një diete të shëndetshme dhe të ekuilibruar, jo si një zëvendësues vakti. Mbajeni larg fëmijëve. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore!

  BARKODI: N/A Kategoria: Tag:
  Close SHPORTA NË SA
  Close Lista e dëshirave
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Kategoritë