Dymatize Elite 100 % Whey

6.500L

Vlerat per porcion:

  • PROTEIN               25 g
  • BCAAS                  6.1 g
  • LEUCINE              2.8 g

Proteina perfekte e hirrës në çdo kohë! Po kërkoni një proteinë hirre me vlera të larta? Pavarësisht nëse kërkoni të mbështesni rritjen e muskujve pas një stërvitje intensive ose thjesht kërkoni të rrisni sasinë ditore proteinike.

Pastro

Sasia: 2100 g

Informacion shtesë

Shije

Chocolate Fudge, Chocolate Peanut, Gourmet Vanilla, Rich Chocolate, Smooth Banana, Strawberry Blast, Cookies & Cream

Përshkrimi

Elite 100% Whey është një formulë proteine ​​me cilësi të lartë për atletë ambiciozë të çdo niveli stërvitjeje dhe për përdorim në çdo kohë. Kjo formulë mbështetet ekskluzivisht në burimet e proteinave të hirrës. Proteina e hirrës është një burim proteinash që përthithet shpejt dhe përmban të gjitha aminoacidet thelbësore që ju duhen për të ndërtuar dhe mirëmbajtur muskujt. Produkti është me pak sheqerna dhe është një zgjedhje e shkëlqyeshme për të gjithë atletët që kujdesen shumë për shtesat  tyre ushqimore. Kjo e bën Elite 100% Whey një zgjedhje ideale pas stërvitjes tuaj ose ndërmjet vakteve.

  • 25 g proteinë hirrë me cilësi premium për porcion
  • Çdo racion përmban 5.9 – 6.1 g BCAA, duke përfshirë 2.6 – 2.7 g aminoacid kryesor L-Leucinë.
  • E ulët në sheqerna (e përzierë me ujë).
  • Pa gluten i përshtatshëm për vegjetarianët.
  • Pa substanca të ndaluara, testuar nga “Informed-Choice” për sigurinë e sportistëve dhe cilësinë më të lartë të produktit

Përbërësit

Proteinë Hirre e Koncentruar (Qumësht) (95%), Emulgator (Lecitinë Soje), Aromatizues, Proteinë Hirre e Izoluar (Qumësht) (0,5%), Proteinë Hirre e Hidrolizuar (Qumësht) (0,5%), Agjent Ruajtës (Karboksimetil Celuloze, Çëmçakëz Ksantan, Karragjen), Ëmbëlsues (Sukralozë, Glikozide Stevioli, Açesulfame K).

Vlera ushqyese

 

Vlerat Ushqyese
Për 100g Për Porcion (34g*)
Energji  kJ (kcal)
1628 (386)
558 (131)
Yndyra
8,5 g
2,9 g
Nga të cilat të ngopura
5,4 g
1,8 g
Karbohidrate
4,2 g
1,4 g
Nga të cilat sheqer
3,5 g
1,2 g
Proteina
73 g
25 g
Kripë
0,53 g
0,18 g

 

Profili i Amino Acideve Natyrore

Profili i Amino Acideve Natyrore
Për 100g Për Porcion (34g*)
**L-Valinë
4,9 g
1,7 g
**L-Leucinë
8,3 g
2,8 g
**L-Izoleucinë
4.9 g
1,7 g
L-Alaninë
4,1 g
1,4 g
L-Argininë
2,0 g
683 mg
Acid L-Aspartik
8,4 g
2,9 g
L-Cisteinë
1,8 g
607 mg
Acid L-Glutamik
14 g
4,7 g
Glicinë
1,5 g
506 g
**L-Lizinë
7,4 g
2,5 g
**L-Histidinë
1,4 g
481 mg
**L-Methioninë
1,7 g
582 mg
**L-Feilalaninë
2,6 g
885 mg
L-Prolinë
4,9 g
1,7 g
L-Serin
4,2 g
1,4 g
**L-Threoninë
5,6 g
1,9 g
**L-Triptofan
1,4 g
480 mg
L-Tirozinë
2,4 g
809 mg

 

Rekomandime përdorimi

Përdorimi:

1-2 porcione në ditë. Merreni para stërvitjeve, pas stërvitjeve ose në çdo kohë që dëshironi një pije me proteina të larta.

Për Shijet Banane, Çokollatë, Çokollatë Fudge, Lulushtrydhe:

Udhëzimet: Shtoni afërsisht. 2 lugë mase në 180-240 ml (6-8 oz) ujë,ose qumësht sipas preferences suaj dhe përziejeni tërësisht.

Për Shijet Vanilje, Biskotë dhe Krem, Çokollatë-Kikirikë:

Udhëzimet: Shtoni afërsisht. 2 lugë mase në 240 ml (8 oz) ujë, ose qumësht sipas preferences suaj dhe përziejeni tërësisht.

Përdoreni si pjesë të një diete të larmishme dhe të ekuilibruar dhe një mënyre jetese të shëndetshme.

***Të gjitha produktet Dymatize të cilat mbajnë çertifikimin me Zgjedhje të Informuar janë testuar për substanca të ndaluara nga laboratori sportiv i klasit botëror anti-doping LGC. Përveç kësaj, Informacioni me zgjedhje siguron që të gjitha produktet janë prodhuar sipas standardeve të cilësisë së lartë dhe janë më të sigurta për t’u përdorur nga atletët.

Main Menu