Dymatize Elite 100 % Whey

3.500L

Vlerat per porcion

 • PROTEIN               25 g
 • BCAAS                  6.1 g
 • LEUCINE              2.8 g

Proteina perfekte e hirrës në çdo kohë! Po kërkoni një proteinë hirre me vlera të larta? Pavarësisht nëse kërkoni të mbështesni rritjen e muskujve pas një stërvitje intensive ose thjesht kërkoni të rrisni sasinë ditore proteinike.

+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  Dymatize Elite 100 % Whey

  3.500L

  Ask a Question

    ... people are viewing this right now

    Share

  Sasia: 907 g

  Përshkrimi

  Elite 100% Whey është një formulë proteine me cilësi të lartë për atletë ambiciozë të çdo niveli stërvitjeje dhe për përdorim në çdo kohë. Kjo formulë mbështetet ekskluzivisht në burimet e proteinave të hirrës. Proteina e hirrës është një burim proteinash që përthithet shpejt dhe përmban të gjitha aminoacidet thelbësore që ju duhen për të ndërtuar dhe mirëmbajtur muskujt. Produkti është me pak sheqerna dhe është një zgjedhje e shkëlqyeshme për të gjithë atletët që kujdesen shumë për shtesat tyre ushqimore. Kjo e bën Elite 100% Whey një zgjedhje ideale pas stërvitjes tuaj ose ndërmjet vakteve.
  • 25 g proteinë hirrë me cilësi premium për porcion
  • Çdo racion përmban 5.9 – 6.1 g BCAA, duke përfshirë 2.6 – 2.7 g aminoacid kryesor L-Leucinë.
  • E ulët në sheqerna (e përzierë me ujë).
  • Pa gluten i përshtatshëm për vegjetarianët.
  • Pa substanca të ndaluara, testuar nga “Informed-Choice” për sigurinë e sportistëve dhe cilësinë më të lartë të produktit

  Përbërësit

  Proteinë Hirre e Koncentruar (Qumësht) (95%), Emulgator (Lecitinë Soje), Aromatizues, Proteinë Hirre e Izoluar (Qumësht) (0,5%), Proteinë Hirre e Hidrolizuar (Qumësht) (0,5%), Agjent Ruajtës (Karboksimetil Celuloze, Çëmçakëz Ksantan, Karragjen), Ëmbëlsues (Sukralozë, Glikozide Stevioli, Açesulfame K).

  Vlera ushqyese

   

  Vlerat Ushqyese
  Për 100g Për Porcion (34g*)
  Energji  kJ (kcal)
  1628 (386)
  558 (131)
  Yndyra
  8,5 g
  2,9 g
  Nga të cilat të ngopura
  5,4 g
  1,8 g
  Karbohidrate
  4,2 g
  1,4 g
  Nga të cilat sheqer
  3,5 g
  1,2 g
  Proteina
  73 g
  25 g
  Kripë
  0,53 g
  0,18 g

   

  Profili i Amino Acideve Natyrore

  Profili i Amino Acideve Natyrore
  Për 100g Për Porcion (34g*)
  **L-Valinë
  4,9 g
  1,7 g
  **L-Leucinë
  8,3 g
  2,8 g
  **L-Izoleucinë
  4.9 g
  1,7 g
  L-Alaninë
  4,1 g
  1,4 g
  L-Argininë
  2,0 g
  683 mg
  Acid L-Aspartik
  8,4 g
  2,9 g
  L-Cisteinë
  1,8 g
  607 mg
  Acid L-Glutamik
  14 g
  4,7 g
  Glicinë
  1,5 g
  506 g
  **L-Lizinë
  7,4 g
  2,5 g
  **L-Histidinë
  1,4 g
  481 mg
  **L-Methioninë
  1,7 g
  582 mg
  **L-Feilalaninë
  2,6 g
  885 mg
  L-Prolinë
  4,9 g
  1,7 g
  L-Serin
  4,2 g
  1,4 g
  **L-Threoninë
  5,6 g
  1,9 g
  **L-Triptofan
  1,4 g
  480 mg
  L-Tirozinë
  2,4 g
  809 mg

   

  Rekomandime përdorimi

  1-2 porcione në ditë. Merreni para stërvitjeve, pas stërvitjeve ose në çdo kohë që dëshironi një pije me proteina të larta.
  Për Shijet Banane, Çokollatë, Çokollatë Fudge, Lulushtrydhe:
  Udhëzimet: Shtoni afërsisht. 2 lugë mase në 180-240 ml (6-8 oz) ujë,ose qumësht sipas preferences suaj dhe përziejeni tërësisht.
  Për Shijet Vanilje, Biskotë dhe Krem, Çokollatë-Kikirikë:
  Udhëzimet: Shtoni afërsisht. 2 lugë mase në 240 ml (8 oz) ujë, ose qumësht sipas preferences suaj dhe përziejeni tërësisht.
  Përdoreni si pjesë të një diete të larmishme dhe të ekuilibruar dhe një mënyre jetese të shëndetshme.

  ***Të gjitha produktet Dymatize të cilat mbajnë çertifikimin me Zgjedhje të Informuar janë testuar për substanca të ndaluara nga laboratori sportiv i klasit botëror anti-doping LGC. Përveç kësaj, Informacioni me zgjedhje siguron që të gjitha produktet janë prodhuar sipas standardeve të cilësisë së lartë dhe janë më të sigurta për t’u përdorur nga atletët.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories