NT Curcumin+ Bioperine+ Vitamin D3 (60 kaps)

3.000L

Një produkt i ri nga kompania NUTREND, kapsulat Kurkumin + Bioperinë + Vitamin D i përket produkteve absolutisht më të mira në treg në kategorinë e saj. Efikasiteti i kurkuminës është në këtë kombinim i mbështetur nga Bioperina dhe vitamina D. Falë teknologjisë dhe recetave unike, absorbueshmëria e kurkuminoideve është 185 herë më e lartë se e kurkuminës normale në formë natyrale dhe dy kapsula të këtij produkti janë 27 herë më efikase se tabletat normale

+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  NT Curcumin+ Bioperine+ Vitamin D3 (60 kaps)

  3.000L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Dhj 02 – Dhj 03
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Një produkt i ri nga kompania NUTREND, kapsulat Kurkumin + Bioperinë + Vitamin D i përket produkteve absolutisht më të mira në treg në kategorinë e saj. Efikasiteti i kurkuminës është në këtë kombinim i mbështetur nga Bioperina dhe vitamina D. Falë teknologjisë dhe recetave unike, absorbueshmëria e kurkuminoideve është 185 herë më e lartë se e kurkuminës normale në formë natyrale dhe dy kapsula të këtij produkti janë 27 herë më efikase se tabletat normale.

  Produkti Kurkumin nga kompania NUTREND ka efekte antioksiduese, është antifinflamator, mbështet tretjen dhe është një produkt ideal për planet e detoksifikimit. Falë vitaminës D edhe funksioni i sistemit imunitar është më efektiv dhe ndihmon në forcimin e kockave dhe dhëmbëve. Ai përmban përbërës të patentuar si ekstrakti Bioperinës, i cili si përbërësi i vetëm u patentua për aftësinë e tij për të rritur asgjësimin biologjik të materialit ushqyes

  Përbërësit

  Përbërësit: NovaSOL® NovaSOL® Curcumin (emulsifikues polisorbati 80, ekstrakt shafranit të Indisë (6 % e kurkuminoideve), kolekalçiferol), kapsulë metilceluloze hidroksipropili, antioksidant acid askorbik, ekstrakt i piperit të zi (95 % e piperinës) – Bioperine®. 2 kapsula korrespondojnë me 27 tableta standarde që përmbajnë 80% ekstrakt kurkumin dhe 20% masë mbushëse të thatë.

  Vlerat ushqyese

  Vlerat ushqyese
  100 g
  1 kapsule
  2 kapsula
  NovaSOL® Përzierje Kurkumine 82 494,6 mg 500 mg 1000 mg
  Kurkuminoidet 4949.7 mg 30 mg 60 mg
  Nga të Cilat Kurkumin 4 124.7 mg 25 mg 50 mg
  Vitaminë D 1,154,9 mcg = 23,098%* 7 mcg = 140%* 14 mcg = 280%*
  Ekstrakt i Piperit të Zi 181.5 mg 1.1 mg 2.2 mg

   

   

  Perdorimi

  Përdorimi: sipas dozës së rekomanduar, gëlltitni kapsulën me sasi të mjaftueshme uji. Pijet alkoolike dhe qumështi nuk janë të përshtatshme. Mos e përtypni kapsulën!

  Doza e rekomanduar: merrni 1-2 kapsul. Doza maksimale ditore është 2 kapsula. Gëlltiteni me një sasi të mjaftueshme uji. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar.

  Paralajmërime

  Kujdes: Suplement ushqimor. Nuk zëvendëson një dietë të larmishme. Nuk është i destinuar për fëmijët, gratë shtatzëna dhe ato me gji. Mbajeni larg fëmijëve! Mbajeni larg nxehtësisë, ngricave dhe lagështisë.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories