Creatine Caps

2.500L

Kapsula me pluhur kreatinemonohidrate me përqendrimin dhe pastërtinë më të lartë.Kreatina monohidrate ka filluar revolucionin e suplementeve sportive në fillim të viteve ’90 duke dhënë rezultate të ngjashme me steroidet në mënyrë natyrale për herë të parë. Rezerva e kreatinës në muskujt tuaj është përgjegjëse për dhurimin e grupeve të fosfatit për të rigjeneruar ATP-në e përdorur, prandaj shërben si rezervë energjie e qelizave për kontraktimet e muskujve.

 • 250 kapsula
+
 •  Transporti & Kthimet
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Na pyet direkt

  Creatine Caps

  2.500L

  Na pyet direkt

    Produkti vjen:  Nën 30 – Dhj 01
    ... vizitorë janë duke e parë tani

    Shpërndaje

  Përshkrimi

  Kapsula me pluhur kreatinemonohidrate me përqendrimin dhe pastërtinë më të lartë.Kreatina monohidrate ka filluar revolucionin e suplementeve sportive në fillim të viteve ’90 duke dhënë rezultate të ngjashme me steroidet në mënyrë natyrale për herë të parë. Rezerva e kreatinës në muskujt tuaj është përgjegjëse për dhurimin e grupeve të fosfatit për të rigjeneruar ATP-në e përdorur, prandaj shërben si rezervë energjie e qelizave për kontraktimet e muskujve. Përveç kësaj, kreatina është në gjendje të rrisë vëllimin e qelizave duke nxitur sintezën më të lartë të proteinave të muskujve. Kreatina monohidrate është vërtetuar në qindra studime klinike se rrit sasinë totale të kreatinës së muskujve të përbërë nga kreatinë e lirë dhe kreatinë fosfate. Kjo rritje çon në madhësi të konsiderueshme të muskujve dhe fitim të forcës, dhe performancë më të mirë sportive, si dhe efekte të dobishme shëndetësore jo sportive.

  Përbërësit

  Kreatinë Monohidrate, Xhelatinë Viçi, Agjent Përforcues: Kripëra Magnezi të Acideve Yndyrore; Ngjyra: Dioksid Titani.

  Vlera ushqyese

  Doza: 5 Kapsula
  Numri i Porcioneve: 24/250

  Vlerat për Porcion
  Sasia/ doze NRV3
  Kreatinë Monohidrate 3250 mg

  Përdorimi

  Ndani peshën tuaj trupore në kilogramë me 3. Kjo është sasia e kreatinës në gram që duhet të merrni çdo ditë në fazën e ngarkimit (java e parë e përdorimit). Pas kësaj periudhe merrni gjysmën e asaj sasie për mirëmbajtje. Përdoreni me stomak bosh kryesisht pas stërvitjes me karbohidrate të thjeshta. Përdorni 400 mililitra lëng për çdo 5 gram kreatinë për të arritur tretshmërinë e duhur. Gjatë përdorimit të kreatinës, sigurohuni që të qëndroni të hidratuar mirë gjatë gjithë kohës.

  Paralajmërim & Faktorët alergjik

  Informacione mbi Faktorët Alergjik:
  Prodhuar në një objekt që përpunon qumësht, vezë, gluten, soje, kikirikë, arra, selino, peshk dhe përbërës të krustaçëve.

  Paralajmërime:
  Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore! Ky produkt nuk është zëvendësues i një dietë të larmishme dhe një mënyrë jetese të shëndetshme! Mbajeni larg fëmijëve të vegjël!

  Kategoria: Tags: ,
  Close SHPORTA NË SA
  Close Lista e dëshirave
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Kategoritë