Collagen Powder

3.500L

Për lëkurë dhe nyje të shëndetshëm

  • Kolagjen detar (peshk) i hidrolizuar!
  • Formulë me përthithje të shpejtë!
  • Me Vitaminë C!
  • Zero Sheqer!
  • Kombinimi i aromës me shije frutash!
  • 10 g kolagjen për racion!
Pastro
SKU: N/A Kategoria: Tag:

Sasia: 300 gr

Informacion shtesë

Shije

Fruit Punch

Përshkrimi

Kolagjenet janë një grup proteinash, të cilat natyrshëm ndodhen në trupin e njeriut të cilat kanë një strukturë fijore. Kolagjeni është një përbërës i rëndësishëm i indeve lidhëse si kërcet, tendinat, ligamentet dhe lëkura. Kolagjeni eshte proteina më e bollshme në trupin tonë.

Prodhimi i kolagjenit në trupin e njeriut zvogëlohet me moshën. Si rezultat, strukturat e indeve me nivele të larta të kolagjenit (si lëkura, kërcet) dobësohen dhe do të humbasin elasticitetin.

Produkti ynë Collagen Powder përmban “kolagjen detar” të hidrolizuar (të tretur), i cili është një formë thithëse e shpejtë me veti të mira përdorimi. Është një përbërje nga peshqit me pastërti të lartë dhe i kënaqshëm për t’u konsumuar. Përbërja e kolagjenit nga një burim detar është e ngjashme me llojin e kolagjeni të Tipit I që ndodhet në lëkurë dhe tendina. Një porcion i pluhurit të kolagjenit Scitec siguron marrjen e nevojshme ditore të këtij lloji të kolagjeni!

Ky produkt përmban Vitaminë C shtesë për efikasitet më të mirë, e cila kontribuon në formimin normal të kolagjenit dhe për funksionimin normal të lëkurës, kockave, kërceve, mishrave të dhëmbëve, dhëmbëve dhe enëve të gjakut. *

* Këto deklarata janë provuar shkencërisht nga Autoriteti Evropian i Sigurisë Ushqimore (EFSA) dhe i autorizuar nga Komisioni Evropian (KE).

Vlerat ushqyese

Paketimi: 300 g – 25 porcione
Doza: 12 g (1 e1/3 lugë e mase)

Vlerat ushqyese:
12 g RI%*
Energji
155 kJ
37 kcal
2%
Yndyra
Nga të cilat të ngopura
0 g
0 g
0%
0%
Karbohidrate
Nga të cilat sheqer
0 g
0 g
0%
0%
Proteina
9.3 g
19%
Kripë
0 g
0%
Vitamin C
40 mg
50%
Kolagjen
10 g

 

*% Vlera ditore bazohet në një dietë me 2.000 kalori. Vlerat tuaja ditore mund të jenë më të larta ose më të ulëta bazuar në nevojat tuaja për kalori.

† Vlera ditore (DV) nuk është përcaktuar.

Përbërësit

Kolagjen Detar i Hidrolizuar (nga Peshku), Shije (Kajsi, Pjepër, Mollë, Kivi, Maracuxha, Shalqi), Rregullatorë Aciditeti (Acid Malik, Acid Citrik Anhidrik), Acid L-Askorbik, Ëmbëlsues (Sukralozë), Klorur Natriumi, Ngjyrues ( Ponçeau 4R ***, Blue Brilante FCF).*** Mund të ketë një efekt negativ në aktivitetin dhe vëmendjen tek fëmijët.

Rekomandime përdorimi

Udhëzime:

Përzieni një racion (12 g) në 300 ml ujë çdo ditë.

Informacione mbi Faktorët Alergjik:

Prodhuar në një strukturë që përpunon qumësht, vezë, gluten, sojë, kikirikë, arra, selino, peshk dhe përbërës krustaçësh.

Paralajmërime:

Përdoreni këtë produkt së bashku me ushqimin si pjesë e një diete të shëndetshme, të ekuilibruar dhe jo si një zëvendësues vakti. Mbajeni larg fëmijëve! Mos e tejkaloni dozen e rekomanduar ditore!

Main Menu