Collagen Powder

3.500L

Për lëkurë dhe nyje të shëndetshëm

 • Kolagjen detar (peshk) i hidrolizuar!
 • Formulë me përthithje të shpejtë!
 • Me Vitaminë C!
 • Zero Sheqer!
 • Kombinimi i aromës me shije frutash!
 • 10 g kolagjen për racion!
  Hurry up! Sale end in:
Spastroje
+
 •  Transporti & Kthimet
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Na pyet direkt

  Collagen Powder

  3.500L

  Na pyet direkt

    Produkti vjen:  Gus 19 – Gus 20
    ... vizitorë janë duke e parë tani

    Shpërndaje

  Sasia: 300 gr

  Përshkrimi

  Kolagjenet janë një grup proteinash, të cilat natyrshëm ndodhen në trupin e njeriut të cilat kanë një strukturë fijore. Kolagjeni është një përbërës i rëndësishëm i indeve lidhëse si kërcet, tendinat, ligamentet dhe lëkura. Kolagjeni eshte proteina më e bollshme në trupin tonë.

  Prodhimi i kolagjenit në trupin e njeriut zvogëlohet me moshën. Si rezultat, strukturat e indeve me nivele të larta të kolagjenit (si lëkura, kërcet) dobësohen dhe do të humbasin elasticitetin.

  Produkti ynë Collagen Powder përmban “kolagjen detar” të hidrolizuar (të tretur), i cili është një formë thithëse e shpejtë me veti të mira përdorimi. Është një përbërje nga peshqit me pastërti të lartë dhe i kënaqshëm për t’u konsumuar. Përbërja e kolagjenit nga një burim detar është e ngjashme me llojin e kolagjeni të Tipit I që ndodhet në lëkurë dhe tendina. Një porcion i pluhurit të kolagjenit Scitec siguron marrjen e nevojshme ditore të këtij lloji të kolagjeni!

  Ky produkt përmban Vitaminë C shtesë për efikasitet më të mirë, e cila kontribuon në formimin normal të kolagjenit dhe për funksionimin normal të lëkurës, kockave, kërceve, mishrave të dhëmbëve, dhëmbëve dhe enëve të gjakut. *

  * Këto deklarata janë provuar shkencërisht nga Autoriteti Evropian i Sigurisë Ushqimore (EFSA) dhe i autorizuar nga Komisioni Evropian (KE).

  Vlerat ushqyese

  Paketimi: 300 g – 25 porcione
  Doza: 12 g (1 e1/3 lugë e mase)

  Vlerat ushqyese:
  12 g RI%*
  Energji
  155 kJ
  37 kcal
  2%
  Yndyra
  Nga të cilat të ngopura
  0 g
  0 g
  0%
  0%
  Karbohidrate
  Nga të cilat sheqer
  0 g
  0 g
  0%
  0%
  Proteina
  9.3 g
  19%
  Kripë
  0 g
  0%
  Vitamin C
  40 mg
  50%
  Kolagjen
  10 g

   

  *% Vlera ditore bazohet në një dietë me 2.000 kalori. Vlerat tuaja ditore mund të jenë më të larta ose më të ulëta bazuar në nevojat tuaja për kalori.

  † Vlera ditore (DV) nuk është përcaktuar.

  Përbërësit

  Kolagjen Detar i Hidrolizuar (nga Peshku), Shije (Kajsi, Pjepër, Mollë, Kivi, Maracuxha, Shalqi), Rregullatorë Aciditeti (Acid Malik, Acid Citrik Anhidrik), Acid L-Askorbik, Ëmbëlsues (Sukralozë), Klorur Natriumi, Ngjyrues ( Ponçeau 4R ***, Blue Brilante FCF).*** Mund të ketë një efekt negativ në aktivitetin dhe vëmendjen tek fëmijët.

  Rekomandime përdorimi

  Udhëzime:

  Përzieni një racion (12 g) në 300 ml ujë çdo ditë.

  Informacione mbi Faktorët Alergjik:

  Prodhuar në një strukturë që përpunon qumësht, vezë, gluten, sojë, kikirikë, arra, selino, peshk dhe përbërës krustaçësh.

  Paralajmërime:

  Përdoreni këtë produkt së bashku me ushqimin si pjesë e një diete të shëndetshme, të ekuilibruar dhe jo si një zëvendësues vakti. Mbajeni larg fëmijëve! Mos e tejkaloni dozen e rekomanduar ditore!

  BARKODI: N/A Kategoria: Tag:
  Close SHPORTA NË SA
  Close Lista e dëshirave
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Kategoritë