Chela-Mag B6+D3

1.200L

Chela-Mag B6 +D3 është një suplement unik i cili ka të kombinuar magnez me biodisponueshmëri të lartë, në formë Albioni amino acidi kelate me vitaminë D3 2000 IU, vitaminë B6 dhe K2 . Magnezi është një element thelbësor në biosintezën e formës aktive të vitaminës D3. Studiuesit sugjerojnë se përdorimi i magnezit në dietën tuaj ose si suplement redukton insufiçencën e vitaminës D3 dhe pasojat që ajo sjell. Gjithashtu është vërejtur se vitamina D stimulon përthithjen intestinale të magnezit.

S’ka stok

 •  Transporti & Kthimet
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Na pyet direkt
  Chela-Mag B6+D3

  Chela-Mag B6+D3

  1.200L

  Na pyet direkt

    ... vizitorë janë duke e parë tani

    Shpërndaje

  Sasia: 30 Kapsula

  Përshkrimi

  Kërkimet tregojnë se magnezi

  • Ndihmon në funksionimin normal të muskujve
  • Luan rol në funksionimin e sistemit nervor
  • Ndihmon në shëndetin psikologjik
  • Ndihmon në reduktimin e stresit dhe lodhjes
  • Ndihmon shëndetin e dhëmbëve dhe kockave
  • Përfshihet në proçeset e balancës së elektroliteve
  • Ndihmon në metabolizimin energjetik dhe në sintezën e proteinave

  Përbërësit

  Diglicinat Magnezi (Albion® Amino Acid Kelat i Magnezit) — Magnez, Agjent Kundër Ngjitjes — Oksid Magnezi; Kolekalçiferol — Vit.D, Maltodekstrinë, Agjent Kundër Ngjitjes — Kripëra të Acideve Yndyrore të Magnezit; Piridoksinë Hidrokloride—Vit. B6, Menakuinon (Menakuinon-7) — Vit. K, Kapsula (Përbërja e Mbështjelljes — Xhelatinë, Ngjyrues E 171).

  Vlera ushqyese

  Vlera ushqyese
  1 kapsulë 2 kapsula
  Magnez 100 mg (27%***) 200 mg (54%***)
  Vitaminë D 50 μg (2000 IU) (1000%***) 100 μg (4000 IU) (2000%***)
  Vitaminë B6 2,1 mg (150%***) 4,2 mg (300%***)
  Vitaminë K 11,25 μg (15%***) 22,5 μg (30%***)

  *NRV – Referenca e Vlerave Ushqyese

  Rekomandime përdorimi

  Qëllimi:

  Mbulon nevojat e organizmit me magnez, vitaminat D3, B6 dhe K.

  Rekomandime:

  Rekomandohen 1-2 kapsula në dite pas ushqimit. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet ushqimore nuk duhet të zëvendësojnë një dietë të larmishme dhe të balancuar. Rekomandohet një dietë e balancuar dhe një stil jetese i shëndetshëm. Ruajeni në vende të pa-arritshme nga fëmijët. Mos konsumoni njëkohësisht suplemente që përmbajnë vitaminë D3.

  Close SHPORTA NË SA
  Close Lista e dëshirave
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Kategoritë