Chela-Mag B6 Mother

1.000L

Chela-Mag B6 Mother është një suplement që përmban magnez në formën e kripës aminoacide kelate nga Albioni (bisglicinat magnezi) e pasuruar me vitaminë B6.

Kërkimet shkencore kanë vërtetuar se:

 • Magnezi ndihmon në funksionin normal të muskujve
 • Së bashku me vitaminën B6 është përgjegjës për funksionin normal të sistemit nervor dhe të shëndetit psikologjik, si dhe në reduktimin e lodhjes
 • Ndihmon shëndetin e kockave dhe dhëmbëve
 • Ruan balancën e elektroliteve
 • Lidhet me metabolizimin energjetik dhe sintezën e proteinave
 • Luan një rol kyç në proçesin e ndarjes qelizore
 • Përthithja e duhur e magnezit nga trakti gastrointestinal dhe shpërndarja e tij në të gjithë trupin është siguruar nga forma amino acide kelate me një cilësi superiore.
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question
  Chela-Mag B6 Mother

  Chela-Mag B6 Mother

  1.000L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Jan 27 – Jan 28
    ... people are viewing this right now

    Share

  Sasia: 30 Kapsula

  Përshkrimi

  Chela-Mag B6 Mother është një suplement që përmban magnez në formën e kripës aminoacide kelate nga Albioni (bisglicinat magnezi) e pasuruar me vitaminë B6.

  Kërkimet shkencore kanë vërtetuar se:

  • Magnezi ndihmon në funksionin normal të muskujve
  • Së bashku me vitaminën B6 është përgjegjës për funksionin normal të sistemit nervor dhe të shëndetit psikologjik, si dhe në reduktimin e lodhjes
  • Ndihmon shëndetin e kockave dhe dhëmbëve
  • Ruan balancën e elektroliteve
  • Lidhet me metabolizimin energjetik dhe sintezën e proteinave
  • Luan një rol kyç në proçesin e ndarjes qelizore
  • Përthithja e duhur e magnezit nga trakti gastrointestinal dhe shpërndarja e tij në të gjithë trupin është siguruar nga forma amino acide kelate me një cilësi superiore.

  Përbërësit

  Glicinat Magnezi (Magnesium Amino Acid Chelates ALBION®), Vitaminë B6 (Piridoksinë Hidrokloride), Stearat Magnezi – (Agjent Kundër Ngjitjes), Maltodekstrin – Agjent Mbushës, Kapsula (Xhelatine, Ngjyrues: E171).

  Vlera ushqyese

  Vlera ushqyese
  1 kapsulë
  Magnez 100 mg (27%*)
  Vitaminë B6 2,1 mg (150%*)

  *NRV – Referenca e Vlerave Ushqyese

  Rekomandime përdorimi

  Qëllimi:

  Produkti është formuluar posaçërisht për femrat shtatzëna dhe në gjidhënie dhe ndihmon furnizimin e trupit me nevojat ditore për magnez.

  Rekomandime:

  Merrni 1 kapsulë në ditë ose sipas këshillës së doktorit tuaj. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet ushqimore nuk duhet të zëvendësojnë një dietë të larmishme dhe të balancuar. Rekomandohet një dietë e balancuar dhe një stil jetese i shëndetshëm. Ruajeni në vende të pa-arritshme nga fëmijët

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Categories