Chela-Ferr Bio-Complex

1.500L

 • Vitamina B12 merr pjesë në prodhimin e qelizave të kuqe të gjakut, dhe së bashku me acidin folik ajo luan një rol të rëndësishëm në ndarjen qelizore
 • Vitamina C lehtëson thithjen e hekurit jo-hem
 • Acidi folik kontribuon në rritjen e duhur të indeve të nënës gjatë shtatzënisë dhe merr pjesë në eritropoiezë
 • Përmban 30 tableta
+
 •  Transporti & Kthimet
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Na pyet direkt

  Chela-Ferr Bio-Complex

  1.500L

  Na pyet direkt

    Produkti vjen:  Nën 30 – Dhj 01
    ... vizitorë janë duke e parë tani

    Shpërndaje

  Përshkrimi

  Thithja e duhur e hekurit nga trakti gastrointestinal dhe shpërndarja e kontrolluar në mënyrë rigoroze në të gjithë trupin sigurohet nga aminoacidet kelate të formuara të elementit, të karakterizuar nga një bio-disponueshmëri jashtëzakonisht e lartë dhe siguri e plotë në zbatim. Studiuar me mikrografi elektronike që krahason thithjen e hekurit inorganik nga sulfati me aminoacidin kelate FERROCHEL® në një zorrë.

  Hekuri i gjeneratës së re
  Chela-Ferr bio-kompleksi ® është një shtesë ushqimore e cila përmban hekur Ferrochel® në formën e kelatit të aminoacideve nga Albion Bis (bisglicinat i hekurit), i cili është një formë e hekurit shumë e absorbueshme dhe e tolerueshme mirë në një formulë të përparuar me acid folik dhe vitaminat C, B6, B12.
  Hekuri që përmbahet në formulë Chela-Ferr Bio-Complex ofron këto cilësi:
  • Bio-disponueshmëri e lartë
  • Veprim i sigurt
  • Tolerancë e mirë dhe zvogëlim i efekteve anësore, e cila është konfirmuar nga një kërkimin shkencor shumëvjeçar *
  • Kelat aminoacidesh të një strukture të konfirmuar shkencërisht me metodën e patentuar FT-IR TRAACS®
  Për më tepër, Ferroche®l ka këto veti:
  • Hekuri është një element thelbësor i proteinave të heme dhe hekur-squfurit, të cilat transportojnë oksigjen në gjak dhe në indet muskulore
  • Hekuri merr pjesë në metabolizimin e energjisë qelizore
  • Hekuri luan një rol themelor në krijimin e hemoglobinës dhe qelizave të kuqe të gjakut
  • Hekuri kontribuon së bashku me vitaminat C, B6, B12 dhe acidin folik në uljen e lodhjes dhe plogështisë
  • Hekuri mbështet funksionimin e sistemit imunitar
  • Kërkesa për hekur rritet ndjeshëm në periudhën para menstruacioneve, gjatë shtatzënisë dhe laktacionit dhe gjatë rritjes së aktivitetit fizik
  • Vitamina B6 merr pjesë në eritropoiezë, dhe është gjithashtu e rëndësishme për funksionimin e duhur të sistemit nervor dhe sistemit imunitar

  Përbërësit

  Maltodekstrinë, Celulozë Mikrokristalore – Substanca Mbushëse, Kelate Aminoacidesh Kelat Ferrochel®, Acid L-Askorbik (Vitaminë C), Stearat Magnezi – Agjent Kundra Ngjitjes, Acid Folik, Hidroklorid Piridoksine (Vitaminë B6), Kianokobalamin (Vitaminë B12), Kapsulë ( Xhelatinë, Ngjyra: E171)).

  Vlera ushqyese

  Vlera ushqyese
  1 tabletë
  Hekuri 14 mg (100% *)
  Vitaminë C 40 mg (50% *)
  Vitaminë B6 1,4 mg (100% *)
  Vitaminë B12 2,5 μg (100% *)
  Acidi folik ** 200 µg (100% *)

   

  * NRV – Vlera Referuese e Lëndës Ushqyese

  ** Doza e rekomanduar për gratë që planifikojnë shtatzani, gjatë shtatëzanësisë dhe laktacionit 400 μg ose përcaktohet individualisht pas konsultimit me një mjek.

  Rekomandime përdorimi

  Qëllimi:

  Kjo shtesë ushqimore ndihmon në mungesën e plotë të hekurit dhe plotëson kërkesën për vitamina që marrin pjesë në proçeset e formimit të gjakut dhe rregullimin e rritjes dhe funksionimit normal të qelizave në proçeset e rritjes së trupit.

  Përdorimi i rekomanduar:

  1 kapsulë një herë në ditë, pas çdo vakti ose pasi të konsultoheni me një mjek.

  Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.

  Shtesat ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësuese të një diete të larmishme dhe të ekuilibruar. Rekomandohet një dietë e larmishme dhe e ekuilibruar dhe një mënyrë jetese e shëndetshme.

  Mbajeni larg fëmijëve

  Close SHPORTA NË SA
  Close Lista e dëshirave
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Kategoritë