Chela-Calcium D3

1.200L

Chela –Calcium D3 është një suplement ushqimor që përmban formulën më të përthithshme të kalciumit në formën e Albikal amino acid kelat dhe vitaminë D3, që ndihmon në përthithjen dhe përdorimin e duhur të kalciumit nga organizmi. Kërkimet shkencore kanë vërtetuar se:

Kalciumi

Ështe i domosdoshëm për shëndetin e kockave dhe dhëmbëve
• Ndihmon në funksionin e enzimave tretëse
• Ndihmon neurotransmetimin
• Ndihmon në funksionin e muskujve
• Kontribuon në metabolizmin energjik
• Merr pjesë në proçesin e mpiksjes së gjakut

S’ka stok

 •  Transporti & Kthimet
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Na pyet direkt
  Chela-Calcium D3

  Chela-Calcium D3

  1.200L

  Na pyet direkt

    ... vizitorë janë duke e parë tani

    Shpërndaje

  Sasia: 30 kapasula

  Përshkrimi

  Chela –Calcium D3 është një suplement ushqimor që përmban formulën më të përthithshme të kalciumit në formën e Albikal amino acid kelat dhe vitaminë D3, që ndihmon në përthithjen dhe përdorimin e duhur të kalciumit nga organizmi.
  Kërkimet shkencore kanë vërtetuar se:

  Kalciumi

  • Ështe i domosdoshëm për shëndetin e kockave dhe dhëmbëve
  • Ndihmon në funksionin e enzimave tretëse
  • Ndihmon neurotransmetimin
  • Ndihmon në funksionin e muskujve
  • Kontribuon në metabolizmin energjik
  • Merr pjesë në proçesin e mpiksjes së gjakut

  Vitamina D3
  • Ndihmon në përthithjen e kalciumit dhe fosforit
  • Ndihmon në mbajtjen e nivelit të duhur të kalciumit në gjak
  • Ndihmon në shëndetin e kockave dhe dhëmbëve
  • Ndihmon në shendetin e muskujve
  • Ndihmon në funksionimin e sistemit imun

  Përbërësit

  Përbërësit: Albikal® Kalcium Amino Acid Kelate, Celulozë Mikrokristaline – Agjent Mbushës, Stearat Magnezi – Agjent Kundër Ngjitjes, vitaminë D3, Kapsulë (Xhelatinë – Përbërësi i Kapsulës, Pigment: E171)

  Vlera ushqyese

  Vlera ushqyese
  1 Kapsulë 3 Kapsula
  ALBICAL™ Kalcium Amino Acid Kelate 1076 mg 3228 mg
  Nga i cili : Kalcium 280 mg (35%*) 840 mg (105%*)
  Vit. D3 1,67 µg (33% *) 5 µg (100% *)

  *NRV – Referenca e Vlerave Ushqyese

  Rekomandime përdorimi

  QëIlimi:

  Një suplement që përmban kalcium dhe vitaminë D3 në formë shumë të asimilueshme.

  Rekomandime:

  Merrni 1-3 kapsula në ditë pas ushqimit ose sipas udhëzimeve të mjekut tuaj. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet ushqimore nuk duhet të zëvendësojnë një dietë të balancuar dhe të larmishme. Rekomadohet një dietë e balancuar  dhe një mënyrë jetese e shëndetshme. Mbajeni në vende të pa-arritshme nga fëmijët.

  Close SHPORTA NË SA
  Close Lista e dëshirave
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Kategoritë