NT Carnitine Compressed Caps (120 kapsula)

4.000L

. Funksioni natyror i karnitinës në trup është të transportojë acide yndyrore të lira në mitokondritë e qelizave, ku ato përpunohen për të prodhuar energji.

 • 1324 mg L-Karnitinë për kapsulë
 • Kapsula lehtësisht të absorbueshme
 • Përdorim efektiv nga organizmi
 • I përshtatshëm edhe gjatë aktivitetit sportiv ose në një dietë reduktuese
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  NT Carnitine Compressed Caps (120 kapsula)

  4.000L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Maj 31 – Qer 01
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Një formë e pastër kristalore e tartratit të karnitinës në kapsula shumë të absorbueshme që thjeshtojnë dozimin e saktë. Karnitina vepron si bartës i molekulave të acideve yndyrore në mitokondritë e qelizave, ku ato oksidohen për të prodhuar energji. Mbështetje ideale për performancën dhe dietën.

  Përshkrimi:

  Paketa elegante e kapsulës e bën dozimin më transparent. Një produkt i shkëlqyer për individët që merren me sport rregullisht dhe intensivisht që vënë theksin në reduktimin e indit dhjamor. Funksioni natyror i karnitinës në trup është të transportojë acide yndyrore të lira në mitokondritë e qelizave, ku ato përpunohen për të prodhuar energji.

  • 1324 mg L-Karnitinë për kapsulë
  • Kapsula lehtësisht të absorbueshme
  • Përdorim efektiv nga organizmi
  • I përshtatshëm edhe gjatë aktivitetit sportiv ose në një dietë reduktuese

   I destinuar për:

  • Përdorim para aktivitetit të mëngjesit ose performancës fizike
  • Njerëzit aktivë dhe atletë që stërvitin intensivisht
  • Shtesë ushqimore për vegjetarianët dhe veganët

  Përbërësit

  L-karnitinë tartrate, kapsulë xhelatine (xhelatinë, ngjyrues dioksid titani dhe oksid hekuri), agjent ngurtësues stearat magnezi.

  Vlerat ushqyese

  1 Kapsulë: 1500 mg
  Pesha Neto: 180 g

   

  Informacionet ushqyese
  Për 100 g 1 kapsulë 2 kapsula
  L-Karnitine Tartrate 88 267 mg 1 324 mg 2 648 mg
  Nga të Cilat Karnitinë 60 000 mg 900 mg 1 800 mg

   

  Rekomandime

  Doza e rekomanduar: merrni një kapsulë në mëngjes me stomakun bosh dhe një kapsulë një orë para performancës fizike.

  Paralajmërime

  Suplement ushqimor, i formuluar posaçërisht për atletët. Nuk zëvendëson një dietë të larmishme. Mbajeni larg fëmijëve! Ruajeni në një vend të thatë, në një temperaturë që nuk kalon 25 °C dhe larg nga rrezet e diellit direkte. Mos e ngrini. Prodhuesi nuk është përgjegjës për ndonjë dëm të shkaktuar nga përdorimi ose ruajtja e pahijshme.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories