NT Carnitine 3000 Shot

3.500L

CARNITIN 3000 SHOT ndihmon në përmirësimin e stimulimit, përqendrimit dhe performancës së qëndrueshmërisë dhe në mënyrë ideale ndihmon në uljen e peshës trupore. Doza e rekomanduar është një dozë (60 ml).

 • 3000 mg Karnitinë për porcion (CARNIPURE®)
 • 1000 mg Taurine për porcion
 • 127 mg Kafeinë për porcion
 • Monodozë praktike
 • Ekstrakti i çajit jeshil (50% e polifenoleve)
 • Përmbajtja e kromit që kontribuon në metabolizimin normal të makronutrientëve
 • I pasuruar me vitamina B5 dhe B6 që kontribuojnë në eliminimin e lodhjes dhe metabolizimin normal energjik
 • I pasuruar me vitaminë B1 (Tiamin) e cila kontribuon në aktivitetin normal fizik
 • Përdorimi efektiv nga organizmi
 • I përshtatshëm gjatë aktivitetit sportiv dhe dietës reduktuese
  Hurry up! Sale end in:
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  NT Carnitine 3000 Shot

  3.500L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Maj 31 – Qer 01
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  CARNITIN 3000 SHOT ndihmon në përmirësimin e stimulimit, përqendrimit dhe performancës së qëndrueshmërisë dhe në mënyrë ideale ndihmon në uljen e peshës trupore. Doza e rekomanduar është një dozë (60 ml).

  • 3000 mg Karnitinë për porcion (CARNIPURE®)
  • 1000 mg Taurine për porcion
  • 127 mg Kafeinë për porcion
  • Monodozë praktike
  • Ekstrakti i çajit jeshil (50% e polifenoleve)
  • Përmbajtja e kromit që kontribuon në metabolizimin normal të makronutrientëve
  • I pasuruar me vitamina B5 dhe B6 që kontribuojnë në eliminimin e lodhjes dhe metabolizimin normal energjik
  • I pasuruar me vitaminë B1 (Tiamin) e cila kontribuon në aktivitetin normal fizik
  • Përdorimi efektiv nga organizmi
  • I përshtatshëm gjatë aktivitetit sportiv dhe dietës reduktuese

  Karakteristikë e substancës aktive bazë L-Karnitinë -CARNIPURE®L-Karnitina transferon acidet yndyrore në vendin e djegies së tyre – në mitokondri dhe në këtë mënyrë mbështet prodhimin e energjisë nga yndyrat, duke marrë pjesë në energjizimin e përgjithshëm të organizmit.

  I destinuar për:

  • Përdorim para aktivitetit të mëngjesit ose performancës fizike
  • Njerëzit aktivë dhe atletë që stërviten intensivisht

   

  Përbërësit

  Ananas: ujë, L-karnitinë, taurinë, rregullues i aciditetit acid citrik, emulsifikues i ananasit (aromatizues, ngjyrues E 102 dhe E 110 – mund të kenë një efekt negativ në aktivitetin dhe vëmendjen tek fëmijët), kafeinë, ekstrakti i çajit jeshil (50 % polifenole, 8 % kafeinë), konservues sorbat kaliumi dhe benzoat natriumi, nikotinamide (vitaminë B3), ëmbëlsues açesulfame K dhe sukralozë, kalcium D-pantotenat (vitamina B5), ëmbëlsues steviol – glikozide, hidroklorur piridoksine (vitaminë 6) (vitaminë) , laktat kromi.

  Portokall: ujë, L-karnitinë, taurinë, rregullues i aciditetit acid citrik, kafeinë, ekstrakt i çajit jeshil (50% polifenole, 8% kafeinë), emulsifikues portokalli (aromatizues, ngjyrues E 104 dhe E 110 – mund të kenë një efekt negativ në aktivitet dhe vëmendje tek fëmijët), konservues sorbat kaliumi dhe benzoat natriumi, nikotinamide (vitaminë B3), ëmbëlsues açesulfame K dhe sukralozë, kalcium D-pantotenat (vitamina B5), ëmbëlsues steviol – glikozide, hidroklorur piridoksine (vitaminë hidrokloride B6) , laktat kromi.

  Luleshtrydhe: ujë, L-karnitinë, taurinë, rregullues i aciditetit acid citrik, kafeinë, ekstrakt i çajit jeshil (50 % polifenole, 8 % kafeinë), konservues sorbat kaliumi dhe benzoat natriumi, nikotinamide (vitamina B3), ëmbëlsues açesulfame K, aromatizues sukralozë e hidrolizuar, D-pantotenati i kalciumit (vitamina B5), ëmbëlsuesi steviol – glikozidet, hidroklorur piridoksine vitamina B6), hidroklorur tiamine (vitamina B1), agjent ngjyrues E 122 – mund të kenë një efekt negativ në aktivitetin dhe vëmendjen tek fëmijët, laktat kromi.

  Vlerat ushqyese

  Vlerat Ushqyese
  100 ml 60 ml
  Vlera e Energjisë 89 kJ/21 kcal 53 kJ/13 kcal
  Yndyrë 0 g 0 g
  Nga të Cilat Acide Yndyrore të Ngopura 0 g 0 g
  Karbohidrate 0,2 g 0,1 g
  Nga të Cilat Sheqerna 0,2 g 0,1 g
  Fibra 0 g 0 g
  Proteina 3,9 g 3.2 g
  Kripë 0 g 0 g
  L-Karnitinë 5000 mg 3000 mg
  Taurinë 1666 mg 1000 mg
  Kafeinë 212 mg 127 mg
  Ekstrakti i çajit jeshil 150 mg 90 mg
  Vitaminë B1 2,5 mg = 227 % * 1,5 mg = 136 % *
  Niacinë (Vitaminë B3) 33,3 mg = 208 % * 20 mg = 125 % *
  Acid Pantotenik (Vitaminë B5) 16,7 mg = 278 % * 10 mg = 167 % *
  Vitaminë B6 5 mg = 357 % * 3 mg = 214 % *
  Krom 166 μg = 415 % * 100 μg = 250 % *

   

  Përdorimi

  Doza e rekomanduar: maksimumi 1 monodozë (60 ml) në ditë. Pijeni 30 minuta para performancës fizike. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar.

  Paralajmërime

  PARALAJMËRIME: Suplement ushqimor, me ëmbëlsues. Përmban kafeinë (127 mg/60 ml) – jo I përshtatshme për fëmijët, gratë shtatzëna ose me gji. Nuk zëvendëson një dietë të larmishme. Mbajeni larg fëmijëve! Ruajeni në një vend të thatë në një temperaturë që nuk kalon 25 °C dhe larg nga rrezet e diellit direkte. Mos e ngrini. Prodhuesi nuk është përgjegjës për ndonjë dëm të shkaktuar nga përdorimi ose ruajtja e pahijshme.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories