BSN Amino X

4.500L

Nxirrni potencialin tuaj të performancës!
AMINOx® është një formulë stimuluese BCAA-je e krijuar për të mbështetur qëndrueshmërinë gjatë stërvitjes si dhe ndihmuese e rigjenerimit të muskujve pas aktivitetit fizik, kështu që ju mund ta çoni performancën tuaj gjatë aktivitetit fizik në nivelin tjetër. Me një përmbajtje prej 10 gramë Amino Acidesh Esenciale si: L-Alaninë, Taurinë dhe L-Citrulinë, AMINOx® do të ndihmojë trupin tuaj të rikuperohet nga stërvitja e sotme dhe të përgatitet për seancën ardhshme stërvitore.

+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  BSN Amino X

  4.500L

  Ask a Question

    ... people are viewing this right now

    Share

  Pesha: 435 gram
  Shijet: Blue Raspberry, Fruit Punch, Green Apple, Watermelon

  Përshkrimi

  BCAA dhe Trupi

  Aminoacidet janë blloqet ndërtuese të proteinave, dhe për këtë arsye, blloqet ndërtuese të muskujve të definuar. Aminoacidet me zinxhirë të degëzuar (BCAA) i referohen tre aminoacideve specifike – Leucinë, Isoleucinë dhe Valinë – që trupi duhet ti marrë nga ushqimi ose nga suplementet. BCAA-të mund të përdoren nga qelizat e muskujve si një burim energjie, i cili mund të ndihmojë në reduktimin e prishjes së muskujve gjatë stërvitjes si dhe të ndihmojë në rigjenerimin dhe riparimitn e tyre pas aktivitetit me pesha. * Për këtë arsye, BCAA-të janë suplemente të njohura dhe të rëndësishme në mesin e atyre që ushtrohen rregullisht *.

  Vlerat ushqyese

  Doza 14.5 g (rreth 1 lugë mase)

  Vlerat ushqyese
  Vlera për procion %vlerat ditore
  Karbohidrate Totale
  < 1 g
  < 1 %†
  Sheqerna
  0 g
  **
  Vitamin D
  12.5 mcg
  63%
  Natrium
  170 mg
  7%
  Amino Acidet Anabolike *
  Përzierje e Aminoacideve të mikronizuara (L-Leucinë, L-Valinë, L-Izoleucinë),L-Alaninë, Taurinë e Mikronizuar ,L-Citrullinë e Mikronizuar
  10 g
  **
  Kompozim qe ndihmojne forcen
  Acid Citrik, Acid Malik, Bikarbonat Natriumi, Kolekalçiferol
  2 g
  **

  †Përqindja e Vlerave ditore bazohet në një dietë me 2.000 kalori.
  ** Vlera ditore nuk është themeluar.

  Përbërësit

  Aromë Natyrale dhe Artificiale, Dioksid Silici, Sukralozë, Luledielli dhe / ose Lecitinë soje, Kaliumi Açesulfame, Blu 1.

  Përmban: Sojë.

  Produkti prodhohet në një strukturë GMP(Good Manufacturing Procedure).

  SKU: N/A Category:
  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories