Olimp Blackweiler Shred

5.500L

Ju do të ndjeni fuqinë “e errët” të BLACKWEILER SHRED, e cila do t’ju ndriçojë nga brenda. Asgjë nuk mund t’ju ​​ndalojë tani përpara se t’i nënshtroheni trajnimit më të mirë në jetën tuaj! Ju qëndroni së bashku, ju dhe aleati juaj i ri në luftën për ndërtimin e ëndrrave tuaja.Mos harroni një gjë – nuk do të jeni të përgatitur për atë që do të ndodhë tani!Muskujt tuaj do të mbushen me gjak, trupi juaj do të shpërthejë në djersë dhe mendja juaj do të hapet për ndjesi të reja!

 • Sasia, 480 gr
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  Olimp Blackweiler Shred

  5.500L

  Ask a Question

    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Blackweiler Shred – Ana juaj e errët! Imagjinoni që errësira po bie rreth jush! Askush dhe asgjë nuk mund t’ju përgatisë për atë që do të ndodhë!
  Ju do të ndjeni fuqinë “e errët” të BLACKWEILER SHRED, e cila do t’ju ndriçojë nga brenda. Asgjë nuk mund t’ju ndalojë tani përpara se t’i nënshtroheni trajnimit më të mirë në jetën tuaj! Ju qëndroni së bashku, ju dhe aleati juaj i ri në luftën për ndërtimin e ëndrrave tuaja. Mos harroni një gjë – nuk do të jeni të përgatitur për atë që do të ndodhë tani!

  Muskujt tuaj do të mbushen me gjak, trupi juaj do të shpërthejë në djersë dhe mendja juaj do të hapet për ndjesi të reja! A do të guxoni të provoni dhe të hyni në një nivel të ri, apo do të jeni një djalë i vogël i kënaqur me lodra fëminore?

  Shikoni se si shkencëtarët iu afruan kompozimit të një kryevepre të re në fushën e shtojcave para-trajnuese. Ishte në laboratorët farmaceutikë, në sytë e specialistëve, në kushtet e testimit dhe përmirësimeve të vazhdueshme, ku u krijua BLACKWEILER. Ata bashkuan në mënyrë sinergjike deri në 17 përbërës të cilësisë farmaceutike, të cilët ishin përmbledhur në 3 formula CRAZY!

  FORMULA E POMPES ARMAGEDDON – është një kombinim i fuqishëm i një doze të madhe citruline dhe arginine, të cilat marrin pjesë në sintezën e oksidit të azotit (NO) në organizëm. Prodhimi i rritur i NO rezulton në një furnizim të shtuar të gjakut në indet muskulore, i cili transferohet në transportin më efektiv të lëndëve ushqyese në muskujt tuaj. Për më tepër, përdorimi i joneve të natriumit optimizon rehidratimin e hapësirave ndërqelizore dhe jonet e citratit rrisin ruajtjen e PH-së jetësore në qelizat muskulore, në sajë të së cilës mbron nga acidifikimi. Kjo përbërje do t’ju ofrojë një pompim muskulor të papërsëritshme, të cilën nuk e keni provuar kurrë më parë.

  FORMULA E ENERGY-STORM – do t’ju ofrojë efikasitet të vazhdueshëm dhe të lartë gjatë trajnimit tuaj, falë furnizimit të substratit për prodhimin e ATP-së dhe përdorimit e elementëve që ofrojnë qëndrueshmëri në mjedisin intraqelizor. Një tampon i dyfishtë i fosfatit para karnozinës parandalon ndryshimet e pafavorshme në mjedisin intraqelizor, i cili transferohet në rritjen e prodhimit të energjisë në qelizat muskulore dhe rritjen e qëndrueshmërisë së lidhur me stërvitjen. Vitaminat e grupit B, të cilat përdoren në

  ENERGY-STORM FORMULA janë përgjegjëse për nxjerrjen efikase nga yndyrnat dhe karbohidratet e substancave themelore për sintezën e mëvonshme të ATP-së në organizëm.
  Matrica INFERNO SHREDDING – është një krenari e vërtetë, dhe qershia mbi tortë në BLACKWEILER SHRED. Në laboratorin Olimp, kompleksi i parë i këtij lloji, formula u krijua deri me 7 përbërës, të cilët rrisin proçesin e termogjenezës – 6 ekstrakte jashtëzakonisht të fuqishme me reaksione të fuqishme termogjene: ekstrakte i wasabit, xhenxhefilit, pemës së kakaos, piperit të zi, çajit jeshil dhe piperit kajen në lidhje me kafeinën, duke lehtësuar qartë zvogëlimin e yndyrës së magazinuar, gjë që është provuar nga studime të shumta shkencore. Tani që mësuat se çfarë na drejtoi të krijojmë formulën BLACKWEILER, a ndiheni njësoj si ne? A mendoni se mund të bëni më shumë dhe se nuk jeni më të ngrire nga frika? A e kuptoni që para syve tuaj, dhe me ndihmën e BLACKWEILER, po krijohet historia në suplementet para-stërvitore, e cila është në shënjestër, si dhe gjallërimi maksimal në reagimin termogjenik ?! A do të merrni përsipër sfidën dhe do të guxoni të provoni BLACKWEILER? Mos harroni! Një paketë e vetme mban deri në 80 porcione të një doze të fuqishme energjie të pakufizuar, të cilën do t’ju duhet ta kontrolloni! Shikoni se çfarë e bën BLACKWEILER SHRED do t’ju ndezë.

  Ekstrakti i specit kajen – rrit vëllimin e nxehtësisë së gjeneruar në organizëm, duke ulur në të njëjtën kohë shkallën e sintezës së yndyrës në qelizat dhjamore (adipocitet), duke zvogëluar shkallën e rritjes së tyre. (Prog Drug Res. 2014; 68: 171-9, J Agric Food Chem. 2007 7 Mars; 55 (5): 1730-6).

  Ekstrakti i piperit të zi i standardizuar në 95% të piperinës – është një substancë aktive që intensifikon proçeset e termogjenezës dhe oksidimit të produkteve të prishjes së indeve dhjamore, dhe gjithashtu rrit shkallën e metabolizimit. Në të njëjtën kohë studimet tregojnë se piperina mund të rrisë nivelin e serotoninës dhe beta-endorfinës në tru. (Psikiatria Biol e Neuropsikofarmakolit. 2011 1 qershor; 35 (4): 1144-7).
  Ekstrakti i pemës kakao dhe teobromina e përfshirë në të veprojnë si një stimulues, duke zvogëluar degradimin e njërit prej transmetuesve ndërqelizor, duke parandaluar kështu rënien e intensitetit të proçesit të lipolizës, e cila demonstrohet nga testimi i ushqyesve. (2013 Tetor; 5 (10): 4159–4173).

  Ekstrakti i xhenxhefilit i standardizuar në 5% xhenxhefili – testimi demonstron se përbërësit aktivë të përfshirë në ekstrakt, nga të cilët më të vlefshmit janë xhenxhefilët, mund të rrisin shkallën e metabolizmit, ai zhvillohet ndoshta si rezultat i përmirësimit të përdorimit të oksigjenit në qelizat muskulore të organizmit, duke rritur kështu shfrytëzimin e acideve yndyrore të lira si burim energjie. (Metabolizmi. Tetor 2012; 61 (10): 1347-52).)
  Ekstrakt i çajit jeshil i standardizuar në EGCG – flavanolet, substanca polifenoli që rrisin proçeset e djegies së dhjamit në organizëm, antioksidantë të fortë dhe aktivizues të lipolizës që ndihmojnë në likuidimin e rezervave të energjisë të qelizave yndyrore. (Phytother Res. 2004 nëntor; 18 (11): 945-6).

  Kafeina rrit shkallën metabolike, ndikon në zgjatjen e kohës së trajnimit dhe intensitetin, dhe stimulon sistemin nervor qendror dhe termogjenezën duke rritur temperaturën e trupit. Kjo nuk është e gjitha! Ne do t’ju shpjegojmë se çfarë është termogjenika, për t’ju ndihmuar të kuptoni idenë e BLACKWEILER SHRED!

  Termogjenikët janë:
  • Komponentët e ushqimit të cilët intensifikojnë termogjenezën, d.m.th djegien intensive të yndyrës me shpërndarjen e nxehtësisë
  • Në të njëjtën kohë bëjnë sintezën anabolike stimuluese të proteinave

  Ato rrisin nivelin e kampit të transmetuesit qelizor, fillojnë termogjenezën dhe anabolizimin dhe veprojnë jashtëzakonisht kur bashkëpunojnë me njëri-tjetrin duke ndjekur një plan të detajuar, si me BLACKWEILER SHRED.
  Ka ardhur koha që ju të zbuloni anën “E Errët” të aftësive tuaja në çdo aktivitet që praktikoni.
  Le të jetë BLACKWEILER SHRED me ju!

  Përbërësit

  Beta-Alaninë, L-Argininë Alfa-Ketoglutarate, Aromatizues, Rregullatorë të Aciditetit – Acid Limoni, Acid Malik; Trashës – Çamçakëz Arab, Çamçakëz Ksantan, Natriumi Karboksi Metil Celuloze; L-Citrulinë, Citrat Natriumi, Kripëra Kalciumi të Acidit Ortofosforik (Fosfat Kalciumi), Ekstrakt Rrënje Wasabi (Wasabia Japonica (Miq). Matsum.), Agjent Ruajtës – Dioksid Silici; Ngjyra – E 150d (për aromën Xplosive Cola); Kafeinë, Ekstrakt të Farës së Kakaos (Theobroma Cacao L.), Ekstrakt të Tizomës së Xhenxhefilit (Zingiber Officinale Rosc.), Ekstrakt të Gjetheve të Çajit Jeshil (Camellia sinensis L.), Ëmbëlsues – Açesulfame K, Sukralozë, Ciklamate (Z); Nikotinamid – Niacinë, Ekstrakt i Frutave të Piperit të Zi (Piper Nigrum L.), Ekstrakt i Frutave të Specit Kajene (Capsicum Annuum L.), Piridoksinë Hidrokloride – Vit. B6, Hidroklorur Tiamine – Vit. B1, Ngjyrat: Karoten (A), Karmin (B), Riboflavin (C), E 150c (D), E 150d (E), E 133 (F), Blu e Lustruar V (G), Indigo Karminë (H), Klorofilët dhe Klorofilinat (I), Kurkumin (J), Antokianinat (K), Ekstrakt i Specit (L), Betanin (M), Barbon Bimor (N).(A) – (Z) – Në varësi të aromës së produktit për përbërësit e përdorur shih simbolet (A-Z) krahas datës së skadencës

  Vlera ushqyese

  Vlerat ushqyese per porcion
  Për 1 porcion (6 g) Për 2 porcione (12 g) Për 3 porcion (18 g)
  Formula e Armagedonit Pompë
  2101 mg
  4202 mg 6303 mg
  L-argininë Alfa-Ketoglutarate
  1100 mg
  2200 mg 3300 mg
   nga të cilat: L-Argininë
  721 mg
  1441 mg 2162 mg
  L-Citrulinë
  500 mg
  1000 mg 1500 mg
  Citrat Natriumi                                       
  500 mg
  1000 mg 1500 mg
  nga të cilat: Natrium
  115 mg
  230 mg 345 mg
  Vitamin B6
  0,93 mg (66% *)
  1,86 mg (133% *) 2,79 mg (199% *)
  Formula e Stuhisë së Energjisë *
  1283 mg
  2567 mg 3850 mg
  Beta-Alaninë
  1100 mg
  2200 mg 3300 mg
  Taurinë
  300 mg
  600 mg 900 mg
  Kalcium
  93,7 mg
  187,4 mg (23% *) 281,1 mg (35% *)
   Fosfor
  72,7 mg
  145,4 mg (21% *) 218,1 mg (31% *)
  Niacin16 mg (100% *) 16 mg (100% *) 32 mg (200% *) 48 mg (300% *)
  Thiaminë (vit. B1)
  0,92 mg (84% *)
  1,84 mg (167% *) 2,76 mg (251% *)
  Matrica Inferno Shredding
  485 mg
  970 mg 1445 mg
  Ekstrakt Wasabi
  200 mg
  400 mg 600 mg
  Kafeinë
  100 mg
  200 mg 300 mg
  Ekstrakt Kakaoje (Theobroma Cacao L.)
  70 mg
  140 mg 210 mg
  nga të cilat: Teobromina (20%)
  14 mg
  28 mg 42 mg
  Ekstrakt Xhenxhefili (Zingiber Officinale Rosc.)
  50 mg
  100 mg 150 mg
  nga të cilat: Xhenxhefil (5%)
  2,5 mg
  5 mg 7.5 mg
  Ekstrakt i Çajit Jeshil
  50 mg
  100 mg 150 mg
  nga të cilat: EGCG (55%)
  27,5 mg
  55 mg 82.5 mg
  Ekstrakt Piperit të Zi (Piper nigrum L.)
  10 mg
  20 mg 30 mg
  nga të cilat: Piperinë (95%)
  9,5 mg
  19 mg 28.5 mg
  Ekstrakt Piperit Kajen (Capsicum Annuum L.)
  5 mg
  10 mg 15 mg
   nga të cilat: Kapsaicina (8%)
  0.4 mg
  0.8 mg 1.2 mg

  Rekomandime përdorimi

  Përdorimi i rekomanduar: Merrni 1-3 porcione çdo ditë rreth 30 minuta para trajnimit. Shtoni 1 porcion (6 g = ½ lugë) në 100 ml ujë. Shtoni 2 porcione (12 g = 1 lugë) dhe 3 pjesë (18 g = 1 dhe ½ lugë) në 200 ml dhe 300 ml ujë, përkatësisht. Konsumoni direkt pas përgatitjes. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Shtesat ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësuese të një diet të larmishme dhe të ekuilibruar. Rekomandohet një dietë e larmishme dhe e ekuilibruar dhe një mënyrë jetese e shëndetshme. Kujdes: BLACKWEILER SHRED  përmban kafeinë. Nuk rekomandohet për fëmijë ose gra shtatzëna (përmbajtja e kafeinës: 100 mg / 1 porcion (6 g), 200 mg / 2 porcione (12 g), 300 mg / 3 porcione (18 g)). Produkti nuk duhet të përdoret nga gratë që ushqejnë me gji, janë shtatzënë ose planifikojnë të mbeten shtatzënë, në rast të sëmundjeve të sistemit të qarkullimit të gjakut (p.sh. hipertensionit), diabetit ose në rast të mbindjeshmërisë ndaj ndonjë përbërësi të formulës. Mos konsumoni në të njëjtën kohë ose në të njëjtën ditë me produktet e tjera që përmbajnë kafeinë (p.sh. suplemente të tjera ushqimore, kafe, çaj, çokollatë) ose produkte që përmbajnë sinefrinë (shtesa ushqimore). Mos e kaloni një konsum ditor prej 400 mg kafeinë nga të gjitha burimet. Mos e përdorni para gjumit ose gjatë orëve pararendëse para gjumit. Mos e përdorni së bashku me alkolin. Disa individë mund të përjetojnë ndjesi shpimi gjilpërash ose mpirje pas konsumit. Ky është një efekt i përkohshëm që i atribuohet efektit të fortë të beta-alaninës. Nuk ndikon në shëndet. Përdorni një porcion të produktit (6 g) për të parandaluar simptomat. Në rast të shfaqjes së simptomave të rënda, veçanërisht sëmundjes, ankthit dhe palpitimit, të cilat mund të ndodhin kur merrni porcione që përmbajnë 300 mg kafeinë (18 g) produkti duhet të ndërpritet. Mbajeni larg fëmijëve.

  SKU: N/A Category:
  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories