Beta-Alanine Xplode Powder

3.000L

A është lodhja e shtuar dhe rezistenca e pamjaftueshme duke ju penguar për të arritur qëllimet tuaja? Qetësohu!!! Brendet e OLIMP SPORT NUTRITION janë këtu për tju ndihmuar!  Suplementi Beta-Alanine Xplode Powder është një përgatitje në formën e një pluhuri me tretshmëri perfekte, i cili përmban Beta – Alaninë me cilësi shumë të lartë, i pasuruar me vitaminë B6 dhe L-Histidinë.

• 1300 mg Beta-Alaninë të cilësisë më të lartë
• Ndihmon në reduktimin e lodhjes (vitamina B6)
• Ndihmon në funksioninimin e duhur të sistemit nervor

+
 •  Transporti & Kthimet
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Na pyet direkt
  Beta-Alanine Xplode Powder

  Beta-Alanine Xplode Powder

  3.000L

  Na pyet direkt

    ... vizitorë janë duke e parë tani

    Shpërndaje

  Pesha: 420 g
  Shijet: Portokall (Orange)

  Përshkrimi

  Ky është një produkt tjetër i serisë Xplode, i vlerësuar maksimalisht si nga atletët me performancë të lartë dhe nga ata amatorë. Kjo përbërje karakterizohet nga suplemente me tretshmëri të shkëlqyer dhe bioaktivitet të lartë të përbërësve, shije të mrekullueshme dhe cilësi maksimale dhe të testuar për pastërtinë dhe sigurinë e lëndëve të para. Duke zgjedhur suplemente nga seria Xplode , duke përfshirë këtu Beta-Alanine Xplode Powder, ju jeni të sigurtë që po merrni një suplement të prodhuar sipas teknologjisë së avancuar, në përputhje me standartet farmaceutike.

  Suplementi Beta-Alanine Xplode Powder është:

  • Një shtesë ushqimore në formë të pluhuri, që karakterizohet nga tretshmëria e shkëlqyer, biovlefshmëria e jashtëzakonshme e përbërësve dhe shija e pakrahasueshme freskuese e portokallit.
  • 1300 mg Beta –Alaninë me cilësi të lartë në çdo porcion
  • Ndihmon në reduktimin e lodhjes (vitamina B6)
  • Ndihmon në metabolizimin energjetik si dhe metabolizmin e proteinave dhe glikogjenit
  • Ndihmon në funksinonimin e duhur të sistemit nervor (vitamina B6)

  Përbërësit

  Përbërësit: 43,3% Beta-Alaninë, Rregullues Aciditeti – Acidi Citrik, Acid Malik; 11,7% Sodium Bikarbonat, 8,7% Kripa e Kaliumit e Acidit Ortofosforik, Kreatinë Monohidrate, Agjent Kundër Ngjitjes – Dioksid Silikoni; Aromatizues, 1,3% L-Histidinë Hidrokloride, Ëmbëlsues – Açesulfame K, Sukralozë, Ciklamat (Z); Ngjyrues : Karoten (A), Karminë (B), Riboflavinë (C), E 150c (D), E 150d (E), E 133 (F),  Blu V e patentuar (G), Indigo Karminë (H), Klorofil  dhe Klorofilin(I), Kurkumin (J), Antokianins (K), Ekstrakt i Specit të Kuq (L), Betanin (M), Karbon Vegjetal (N); 0,02% Piridoksinë Hidrokloride – Vit. B6. (A) – (Z) – në varësi të shijeve të produktit shikoni simbolet A-Z në krah të datës së skadencës.* – për porcion 3 g.

  Vlerat ushqyese

  Vlerat Ushqyese
  Per porcion 3 g Per porcion 6 g Per porcion 9 g
  Beta-RUSH formula stërvitore 1520 mg 3041 mg 4561 mg
  Beta-Alaninë 1300 mg 2600 mg 3900 mg
  Kreatinë Monohidrate,
  nga e cila: Kreatinë
  220 mg
  193 mg
  440 mg
  387 mg
  660 mg
  580 mg
  Vitaminë B6 0,47 mg (33%*) 0,94 mg (66%*) 2470 mg
  Sistemi acid i transportit brëndaqelizor 300 mg 600 mg 900 mg
  Kripa potasike e acidit ortofosforik,
  nga e cila:
  Potas
  Fosfor
  260 mg

  114 mg
  41 mg

  520 mg

  229 mg
  82 mg

  780 mg

  343 mg (17%*)
  123 mg (18%*)

  L-Histidinë HCl 40 mg 80 mg 120 mg
  Sistemi acid i transportit jashtëqelizor 350 mg 700 mg 1050 mg
  Sodium Bikarbonate,
  nga e cila: Sodium
  350 mg
  95,8 mg
  700 mg
  191,6 mg
  1050 mg
  287,4 mg

  Rekomandime përdorimi

  Rekomandohet të përdoret 1 porcion në ditë përpara stërvitjes në varësi të peshës trupore.

  1. Nën 70 kg – 1 porcion 3gr
  2. 70-85 kg   – 1 porcion 6gr
  3. Mbi 85 kg – 1 porcion 9gr

  Shtoni 1 porcion (3 gr) në 80 ml ujë. Për porcionet 6 gr dhe 9 gr shtoni 160 dhe 240 ml ujë. Konsumojeni menjëherë pas përgatitjes.

  Nuk rekomandohet për fëmijë dhe të rinjtë. Mos tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet ushqimore nuk duhet të zëvendesojnë një dietë të balancuar dhe të larmishme ushqimore. Rekomandohet një dietë e balancuar dhe një mënyrë jetese e shëndetshme. Vitamina B6 kontribuon në reduktimin e lodhjes.

  Kujdes: Produkti nuk duhet të konsumohet gjatë shtatzanisë, ushqyerjes me gji dhe personave që mund të kenë mbindjeshmëri nga ndonjëri prej përbërësve. Disa persona mund të kenë ndjenjën e çpimeve të vogla pas përdorimit. Ky është një efekt i pritur nga efekti i fuqishëm i beta-alaninës. Kjo gjë nuk dëmton shëndetin tuaj. Ruajeni në vende të pa-arritshme nga fëmijët.

  BARKODI: N/A Kategoritë: , Tag:
  Close SHPORTA NË SA
  Close Lista e dëshirave
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Kategoritë