BPI Best BCAA

4.000L

Një produkt sportiv BPI. Amino revolucionare të lidhura me peptide me zinxhirë të degëzuar!*

 • Raporti i vërtetuar 2:1:1 BCAA
 • 10 shije të shijshme për të zgjedhur
 • Peptidet e lidhura me nxitjen e metabolizmit efikas
 • Formuluar për të ulur katabolizmin e proteinave
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  BPI Best BCAA

  4.000L

  Ask a Question

    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Çfarë është BEST BCAA™?

  BEST BCAA™ i BPI Sports nuk është produkti juaj tipik i zakonshëm, i përdorur, njëlloj si të gjithë të tjerët, dhe as që nuk i afrohet. Kjo formulë është e para që lidh aminoacidet e tre zinxhirëve të degëzuar – leucinën, izoleucinën dhe valinën – duke përdorur një rrugë të veçantë proçesi, për të formuar oligopeptide (një zinxhir i lidhur aminoacidesh; për shembull, një zinxhir i lidhur me peptid). Aminoacidet me zinxhir të degëzuar me bazë oligopeptide mund të veprojnë si një mjet transporti më i mirë, duke lejuar metabolizim më efikas, bio-aktivitet më të madh, kohë të rritur të fillimit dhe një model të përmirësuar përgjithësisht BCAA-je. Dhe, mendjet shkencore në BPI Sports nuk janë ndalur këtu …

   

  Cilat janë përfitimet e mundshme?

  Siç u diskutua, marrja e aminoacideve me zinxhir të degëzuar në formë oligopeptide, të shoqëruara në Teknologjinë Oligopeptide-Enzimatike bio-aktive, mund të jetë mënyra më e mirë për të kapërcyer kufizimet tipike të metabolizmit dhe përdorimit dhe për të realizuar premtimin e plotë – duke përfshirë:

   

  • MBËSHTETJE NE SINTEZËN E PROTEINËS SË MUSKUJVE*†
  • UL KATABOLIZMIN E PROTEINAVE*†
  • MBËSHTET PRODHIMIN ENDOGJEN TË GLUKOZËS*†
  • RRIT REKUPERIMIN PAS STËRVITJES*†

  Pse mund të jetë më mirë?

  Shkenca e zinxhirëve oligopeptidë është shfaqur për dekada. Dhe, vitet e fundit, studiuesit kryesorë të zhvillim – kërkimit kanë arritur gjithnjë e më shumë në konsensusin se në këtë formë, të ushqyerit me proteina, bio-disponueshmëria, stabiliteti, tretshmëria dhe transporti, midis shumë faktorëve kryesorë, mund të zgjidhen të gjitha. Mendoni për këtë. Studiuesit më të fundit e dinë se aminoacidet e thjeshta individuale nuk janë gjithmonë zgjidhja më e mirë – që në fakt, ato mund të jenë shumë më të larta në formën e zinxhirit oligopeptid.

  Përbërësit

  Teknologjia Oligopeptide-Enzimatike (Hidroksid Kaliumi, Acid Stearik, Natrium Karboksimetilceluloze, Krospovidon, Dyll Natyral, Acide Karboksilike, Polietilen Glikoli, Fosfat Dikalciumi), Maltodekstrinë, Acid Citrik (Shije Natyrale dhe Artificiale) Çamçakëz Celuloze, Çamçakëz Ksantan, Çamçakëz Karragjenan), Sukralozë, Açesulfame-K, FD&C E Verdhë #5 dhe FD&C E Kuqe No. 40.

  Vlera ushqyese

  Madhësia e Porcionit: 1 Lugë (10 Gram)
  Porcione për Paketim: 30

  Sasia për Porcion
  Sasia %DV
  Glicil-Alanil-Lizine-L-Leucine (si Olifopeptide-me Teknologji™ Enzimatike Glicil-Alanil-Lizine-L-Leucine) 2500 mg
  Glicil-Alanil-Lizine-L-Izoleucine (si Olifopeptide-me Teknologji™ Enzimatike Glicil-Alanil-Lizine- L-Izoleucine) 1250 mg
  GlicIl-Alanil-Lizine-L-Valine (si Olifopeptide- me Teknologji™ Enzimatike Glicil-Alanil-Lisine-L-Valine) 1250 mg
  Matrica CLA (Përzierje e Patentuar) 1000 mg
  Vaji i Shafranit (Fara), Vaji i Avakados (Fruti), Vaji i Kokosit (Fruti), CLA (Acidi Linoleik i Konjuguar) Agmatinë (si Oligopeptide- me Teknologji™ Enzimatike) 250 mg

  *% Vlera ditore bazohet në një dietë me 2000 kalori. Vlerat tuaja ditore mund të jenë më të larta ose më të ulëta bazuar në nevojat tuaja për kalori.

  † Vlera ditore (DV) nuk është përcaktuar.

  Alergjenët

  Përmban Arrat e Pemës (Kokosit)

  Paralajmërime

  Përdorimi:
  Merrni një (1) porcion (1 lugë) të përzier në 8 oz ujë të ftohtë me akull, para, gjatë ose pas stërvitjes, ose siç udhëzohet nga një mjek i kualifikuar i kujdesit shëndetësor. Në ditët jo-stërvitore, merrni (1) servirje (1 lugë) gjëja e parë në mëngjes, me stomakun bosh ose siç udhëzohet nga një mjek i kualifikuar i kujdesit shëndetësor.

  Paralajmërimet:
  Nuk është menduar për përdorim nga persona nën moshën 18 vjeç. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar. Merrni pëlqimin e një mjeku të licencuar përpara se të përdorni këtë produkt, veçanërisht nëse jeni duke marrë ilaçe, keni një gjendje mjekësore, jeni shtatzënë, ushqeni me gji ose mendoni të mbeteni shtatzënë.
  MBAJENI KËTË PRODUKT DHE TË GJITHA SUPLEMENTET LARG FËMIJËVE.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories