Olimp BCAA Xplode Powder 4:1:1- 200 G

3.000L

 • 4500 mg aminoacide në një porcion
 • Aminoacidet më shpesh të zgjedhura midis atletëve
 • Tretshmëria EXTRA dhe aromat mahnitëse
 • Sasia, 200 gr
  Hurry up! Sale end in:
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  Olimp BCAA Xplode Powder 4:1:1- 200 G

  3.000L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Nën 30 – Dhj 01
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  BCAA Xplode Powder 4: 1: 1 shtese ushqimore. Kompleksi i aminoacideve me zinxhir të degëzuar. Një përbërje e aminoacideve me zinxhir të degëzuar BCAA (L-leucinë, L-valinë dhe L-izoleucinë) në proporcion prej 4: 1: 1. Produkti ka për qëllim që të rriturit të plotësojnë dietën e tyre me aminoacide (L-leucinë, L-valinë, L-izoleucinë).

   

  Përbërësit

  Aminoacidet BCAA (60% L-Leucinë, 15% L-Valinë, 15% L-Izoleucinë), Rregullatori i Aciditetit – Acid Limoni; Aromatizues, Ëmbëlsues – Sukralozë; Emulgator – Lecitin (nga soja); Ngjyrat: Karoten (A), Karmin (B), Riboflavin (C), E 150c (D), E 150d (E), E 133 (F), Blu e Lustruar V (G), Indigo Karminë (H), Klorofila dhe Klorofilina (I), Kurkumin (J), Antocianin (K), Ekstrakti Speci (L), Betanin (M), Karbon Bimor (N). (A) – (Z) – Në varësi të aromës së produktit për përbërësit e përdorur shih simbolet (A-Z) krahas datës së skadencës.

  Vlera ushqyese

  Vlera ushqyese
  1 porcion 2 porcione Për 100 gr energji
  Kalori 84 kJ / 20 kcal 168 kJ / 40 kcal 1685 kJ / 402 kcal
  Yndyrna <0,5 g <0,5 g <0,5 g
  nga të cilat të ngopura <0,1 g <0,1 g 0,2 g
  Karbohidrate <0,5 g <0,5 g <0,5 g
  nga të cilat Sheqer <0,5 g <0,5 g <0,5 g
  Proteina 3.1 g 6.2 g 62 g
  Kripë <0,01 g 0,02 g 0,15 g
  BCAA 4.5 g 9 g 90 g
  nga të cilat
  L-Leucinë 3 g 6 g 60 g
  L-Valinë 0.75 g 1.5 g 15 g
  L-Izoleucinë 0.75 g 1.5 g 15 g

  *% NRV – Vlerat Referuese të Lëndëve Ushqyese

  Rekomandime përdorimi

  Merrni 1-2 porcione në ditë – para vaktit ose trajnimit dhe pas stërvitjes ose para gjumit. Shtoni 1 pjesë (5 g pluhur = 1 lugë) në 250 ml ujë. Konsumoni direkt pas përgatitjes. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Shtesat ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësuese të një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar. Rekomandohet një dietë e larmishme dhe e ekuilibruar dhe një mënyrë jetese e shëndetshme. Mbajeni larg fëmijëve.

  Paralajmërim:

  nuk rekomandohet për fëmijët, gratë shtatzëna ose ne laktacion. Mund të ndodhë sediment, i cili nuk ndikon në cilësinë dhe efektin e produktit.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories