Olimp BCAA Xplode Powder 20:1:1

3.000L

• Amino acide me varg të degëzuar me cilësi të lartë për njerëz aktiv
• Përmban paketën e Mineraleve dhe Vitaminave që sigurojnë funksionimin e duhur të sistemit nervor
• 1000 mg L-citrulinë që siguron një pompim muskular

4….3…2…1…0…SHPËRTHE!!!
FORMULË PERFEKTE, DOZA TË SHKËLQYERA KNOCK-OUT, SHIJE FANTASTIKE POR MBI TË GJITHA VEPRIM KOMPLEKS.
KËTO I BËJNË PRODUKTET XPLODE TE DOMINOJNË!!!

Rilind në palestër me BCAA Xplode Powder 20:1:1Xplode është një linjë produktesh që bazohet në produkte inovative, të dizenjuara për persona që nuk bëjnë kompromise me rezultatet e pritshme. Përmbajtja unike e këtyre produkteve është rezultat i punës së kimistëve të Olimp Laboratories. Formulimet e reja janë bazuar në kërkimet më të fundit të dietave dhe suplementeve për sportistët dhe njerëzit fizikisht aktiv.

+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  Olimp BCAA Xplode Powder 20:1:1

  3.000L

  Ask a Question

    ... people are viewing this right now

    Share

  Sasia: 200 Gram
  Shijet: Portoakall i Kuq, Dardhë, Kola (Grapefruit, Pear, Explosive Cola)

  Përshkrimi

  Eksperienca shumëvjeçare e Olimp Sport Nutrition në fushën e suplementeve ka dhënë kontributin e saj në suksesin sportistëve më të mirë në Olimp Team të cilët kanë krijuar dhe linjën Xplode. Të gjitha produktet inovative të linjës Xplode janë bazuar në përdorimin e lëndëve aktive farmaceutikisht të pastra dhe me fakte sigurie të dokumentuara dhe vërtetuara.
  Nuk përdor zëvëndësues jo cilësor!!!
  Xplode është një linjë produktesh me tretshmëri të shkëlqyer dhe shije dhe aroma sensacionale të cilat mund ti kombinoni sipas dëshirës.
  VËMENDJE! Shije të reja: Xplosion Cola, Qitro dhe Dardhë!!!
  XPLODE- EFEKTIVITET NË MAKSIMUM
  PRODUKET MË TË REJA TË LINJËS XPLODE, PËR TË CILAT KENI PRITUR ME PADURIM , TASHMË JANË GATI! DOZA KNOCK-OUT E BCAA.
  5000 mg TË BCAA ME CILËSINË MAKSIMALE E PASURUAR ME DOZË TË LARTË L-CITRULINE DHE MINERALE DHE VITAMINA: MAGNEZ, ZINK DHE VITAMINË B6 NË NJË DOZË TË VETME!!!
  FORMULË PERFEKTE, SHIJE E MREKULLUESHME!!!
  KENI SHIJUAR NDONJËHERË AMINOACIDE KAQ TË SHIJSHME!?
  Ju vlerësoni cilësinë, por edhe shija nuk është më pak e rëndësishme?
  BCAA Xplode është produkti që do jua japë të dyja këto pritshmëri.
  Në tre shije : Xplosion Cola, Qitro, Dardhë.
  Tretshmëri perfekte!!!
  Si rezultat i kësaj tretshmërie amino acidet e BCAA Xplode Powder 20:1:1 përthithen shumë shpejt dhe bëhen menjëherë të vlefshme për tu përdorur nga trupi juaj.
  NDJEJE SHPËRTHIMIN!!!
  BCAA Xplode është një dozë ekstreme e 5000 mg të BCAA-s, aminoacideve kristaline të pastra të përziera me 1000 mg L-citrulinë dhe me minerale dhe vitaminë B6.
  Është kombinimi më i pasur në treg!!!
  Amino Acidet BCCA janë përbërësit bazë të muskujve dhe formojnë rreth 40 % të masës së thatë të tyre. BCAA Xplode janë elementët anabolik të domosdoshëm që do ju ndihmojnë të formoni muskujt tuaj të fortë. Format e lira të BCAA-së pëthithen menjëherë në gjakun tuaj pasi ato nuk do ti nënshtrohen proçesit të tretjes sikurse ndodh me proteinat që marrim nga ushqimet. Kështu që ato do të arrijnë në vendin e duhur menjëherë pas përdorimit.
  BCAA Xplode është pasuruar me L-citrulinë e cila sëbashku me amino acidet me varg të degëzuar japin efektin e pompimit muskular. Ajo përmison vaskularizimin, duke siguruar më shumë fuqi dhe motivim gjatë stërvitjes. Një doze e lartë për konsumatorët që ju kursen kohë dhe para. Gjithashtu në sigurojmë një kombinim të harmonizuar të mineraleve dhe vitaminës B6 .
  Paketa e Mineraleve dhe Vitaminave.
  Magnezi dhe vitamina B6 janë përgjegjës për funksionimin e duhur të sistemit nervor, reduktimit të lodhjes dhe mbatjen e metabolizmit energjetik. Disa studime tregojnë që magnezi ndihmon edhe në sintezën e proteinave të muskujve.
  Natriumi lehtëson depozitimin e glikogjenit dhe përthithjen e aminoacideve duke përmisuar përgjigjen e muskujve ndaj insulinës.
  Zinku ka një efekt të kryqëzuar midis forcimit të sistemit imun dhe rritjes së përqëndrimit të testosteronit. Zinku është esencial për sintezën e proteinave dhe metabolizimin e makronutrientëve, si dhe për mbajtjen e homeostazës acido-bazike. Gjithashtu merr pjesë në metabolizmin e acide yndyrore.
  Ne i marrim seriozisht sugjerimet dhe kërkesat e klientëve tanë. Ne kemi arritur këtu falë jush, ju jeni pjesë e kompanisë tonë. Ne besojmë se ju kemi përmbushur kërkesat tuaja dhe e vlerësojmë besimin që keni ndaj brendeve të Olimp Sport Nutrition.

  Përbërësit

  Amino Acide me Varg të Degëzuar (63,1% L-leucinë, 3,15% L-valinë, 3,15% L-izoleucinë), 13,9% L-citrulinë, Rregullues Aciditeti – Acid Citrik; Rregullues Shije, Citrat Natriumi, 1,3% Oksid Magnezi, Ëmbëlsues- Açesulfame K, Sukralozë; Emulsifikues – Lecitinë (nga soja); 0,1% Zink Bisglicinate (amino acid kelate Albion®), 0,003% Piridoksinë Hidrokloride – vit. B6, Ngjyrues: Karoten (A), Karminë (B), Riboflavinë (C), E 150c (D), E 150d (E), E 133 (F), Blu V e Patentuar (G), Indigo Karminë (H), Klorofil dhe Klorofilinë (I), Kurkumin (J), Antociane (K), Ekstrakt Speci (L), Betanin (M), Karbon Vegjetal (N). (A)-(Z) – në varësi të përbërësve të zgjedhur shikoni simbolet nga (A-Z) në krah të datës së skadencës (best before).

  Vlera ushqyese

  Vlera ushqyese
  1 Porcion (7,2 g) 2 Porcione (14,4 g) Për 100 g
  Energji 119 kJ/28 kcal 238 kJ/57 kcal 1652 kJ/395 kcal
  Yndyra
  nga të cilat të Ngopura
  < 0,5 g
  < 0,1 g
  < 0,5 g
  < 0,1 g
  < 0,5 g
  < 0,2 g
  Karbohidrate
  nga të cilat Sheqer
  < 0,5 g
  < 0,5 g
  < 0,5 g
  < 0,5 g
  1,0 g
  1,0 g
  Proteina 5,1 g 10 g 71 g
  Kripë < 0,06 g 0,12 g 0,80 g
  Vit. B6 0,21 mg (15%*) 0,42 mg (30%*) 2,92 mg (209%*)
  Magnez 57 mg (15%*) 114 mg (30%*) 792 mg (211%*)
  Zink 1,5 mg (15%*) 3 mg (30%*) 20,8 mg (208%*)
  Natrium 23 mg 46 mg 319 mg
  Amino Acide me varg të degëzuar BCAA * 5.0 g 10.0 g 69,44 g
  Nga të cilat:
  L-leucinë

  L-valinë

  L-izoleucinë

  L-izoleucinë

  L-citrulinë

  4,55 g

  0,23 g

  0,23 g

  1,00 g

  9,09 g

  0,45 g

  0,45 g

  2,00 g

  63,14 g

  3,15 g

  3,15 g

  13,89 g

  *Referenca e Vlerave Yshqyese

  Rekomandime përdorimi

  Konsumoni 1-2 porcione në ditë- pëpara ushqimit ose stërvitjes dhe pas stërvitjes ose përpara gjumit. Shtoni një porcion (7.2 gr pluhur- 1 lugë mase) në 200 ml. Konsumojeni menjëherë pas përgatitjes. Mos tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet ushqimore nuk duhet të zëvendësojnë një ditë të larmishme dhe të balancuar. Rekomandohet një mënyrë jetese e shëndetshme. Mbajeni në vende të pa-arritshme nga fëmijët.
  KUJDES: nuk rekomandohet për fëmijë dhe gra shtatzëna ose me gji. Mund të ndodhë sedimentim i produktit por kjo nuk ndikon në cilësinë dhe efektin e tij.
  QELLIMI: Produkti përdoret nga personat që duan të shtojnë në dietën e tyre amino acide me varg të degëzuar BCAA si (L-leucinë, L-valinë, L-izoleucinë), L-citrulinë, magnez, zink dhe vitaminë B6.

  SKU: N/A Category: Tag:
  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories