BCAA-X

3.000L

Aminoacide Esenciale BCAA
Aminoacidet me zinxhir të degëzuar (BCAA-të) janë një grup i rëndësishëm i aminoacideve thelbësore që përbëhen nga Leucina, Izoleucina dhe Valina. BCAA-të janë midis nëntë aminoacideve esenciale për njerëzit, sepse trupat tanë nuk mund t’i prodhojnë ato.

 • Sasia: 330 kapsula
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  BCAA-X

  3.000L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Shk 07 – Shk 08
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Burimi i tyre i vetëm është ushqimi ynë i përditshëm ose shtesat ushqimore. Nga ana tjetër, ato përbëjnë 35% të aminoacideve thelbësore në proteinat e muskujve. Leucina, Izoleucina dhe Valina janë aminoacide të domosdoshme të siguruara nga shtesat ushqimore të proteinave dietike. BCAA-të gjithashtu mund të konsumohen si shtesa ushqimore, veçanërisht të sugjeruara gjatë stërvitjeve intensive ose punës fizike. BCAA-X përmban një raport 2: 1: 1 të Leucinës, Izoleucinës dhe Valinës dhe është në formë kapsule të përshtatshme, me dozë të saktë!

  Vlerat ushqyese

  Paketimi: 330 kapsula – 165 porcione
  Doza: 2 Kapsula

  Sasia për porcion
  Vlerat %DV
  L-Leucinë

  500mg

  L-Izoleucinë
  300mg
  L-Valinë
  300mg

   

  *% Vlera ditore bazohet në një dietë me 2.000 kalori. Vlerat tuaja ditore mund të jenë më të larta ose më të ulëta bazuar në nevojat tuaja për kalori.

  † Vlera ditore (DV) nuk është përcaktuar.

  Përbërësit

  BCAA 2: 1: 1 në formë kapsule (L-Leucinë, L-Izoleucinë, L-Valinë), Xhelatinë Bovine, Ngjyrues (Dioksid Titani)

  Rekomandime përdorimi

  Udhëzime:

  Merrni 1 porcion (2 kapsula) në ditë, para stërvitjes ose para se të shkoni në shtrat (në ditët e pushimit).

  Informacione mbi Faktorët Alergjik:

  Prodhuar në një strukturë që përpunon qumësht, vezë, gluten, sojë, kikirikë, arra, selino, peshk dhe përbërës krustaçësh.

  Paralajmërime:

  Ruajeni në vende të pa-arritshme nga fëmijët! Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore! Përdoreni këtë produkt së bashku me ushqimin si pjesë e një diete të shëndetshme dhe të ekuilibruar, dhe jo si një zëvendësues vakti.

  Category: Tag:
  Close My Cart
  Close Wishlist
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Categories