NT BCAA Liquid Shot (20×60 ml)

3.000L

Aminoacidet janë blloqet ndërtuese të çdo proteine. Një marrje e mjaftueshme e proteinave cilësore, së bashku me një gamë optimale të aminoacideve, kontribuon në rritjen e muskujve. Aminoacidet me zinxhirë të degëzuar janë ndër acidet thelbësore që trupi duhet të marrë përmes dietës, sepse sinteza e tyre nga burime të tjera nuk ndodh në trup.

 • 3000 mg BCAA për dozë
 • Aminoacide me raport 2:1:1
 • Pa sheqer
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  NT BCAA Liquid Shot (20x60 ml)

  3.000L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Sht 28 – Sht 29
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Aminoacidet thelbësore me zinxhir të degëzuar L-leucinë, L-izoleucinë dhe L-valinë (BCAA) në formë të lëngshme, të ndara në doza individuale. Lëngu mundëson shpërndarjen më të shpejtë të mundshme të aminoacideve dhe çdo injeksion përmban 3 g BCAA.

  Përshkrimi:

  Aminoacidet thelbësore me zinxhir të degëzuar L-leucinë, L-izoleucinë dhe L-valinë (BCAA) në formë të lëngshme, të ndara në doza individuale. Lëngu mundëson shpërndarjen më të shpejtë të mundshme të aminoacideve dhe çdo injeksion përmban 3 g BCAA. Aminoacidet esenciale me zinxhir të degëzuar përfaqësohen në një raport 2:1:1 për L-leucinën në këtë produkt. Gjatë aktivitetit fizik intensiv, ka një humbje të aminoacideve individuale, së bashku me substanca të tjera të rëndësishme. Aminoacidet janë blloqet ndërtuese të çdo proteine. Një marrje e mjaftueshme e proteinave cilësore, së bashku me një gamë optimale të aminoacideve, kontribuon në rritjen e muskujve. Aminoacidet me zinxhirë të degëzuar janë ndër acidet thelbësore që trupi duhet të marrë përmes dietës, sepse sinteza e tyre nga burime të tjera nuk ndodh në trup.

  • 3000 mg BCAA për dozë
  • Aminoacide me raport 2:1:1
  • Pa sheqer

  I destinuar për: për plotësimin e nevojave të atletët që stërviten intensivisht.

  Përbërësit

  Përbërësit: ujë, rregullues i aciditetit acid citrik, L-leucinë, L-izoleucinë, L-valinë, emulsifikues aromash (aromatizues, ngjyrues E 104 dhe E 110 – mund të kenë një efekt negativ në aktivitetin dhe vëmendjen tek fëmijët), konservues sorbat kaliumi dhe benzoat natriumi, ëmbëlsues ciklamat natriumi, açesulfame K, sukralozë dhe neohesperidin DC

  Vlerat ushqyese

  Vlerat ushqyese
  60 ml
  100 ml
  Energji 56 kJ/13 kcal 93 kJ/22 kcal
  Yndyrna 0 g 0 g
  Nga të cilat Yndyrna të ngopura 0 g 0 g
  Karbohidrate 0 g 0 g
   Nga të cilat sheqerna 0 g 0 g
  Fibra 0 g 0 g
  Proteina 2 g 3.4 g
  Kripe 0,03 g 0,05 g
  L‑leucinë 1500 mg 2500 mg
  L‑izoleucinë 750 mg 1250 mg
  L-valinë 750 mg 1250 mg

  Përmbajtja e kripës është ekskluzivisht për shkak të pranisë së natriumit natyror.

  Përdorimi

  Doza e rekomanduar: pini një dozë 60 ml rreth 30 minuta para stërvitjes dhe një dozë të dytë menjëherë pas përfundimit të performancës. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar.

  Paralajmërime

  Kujdes: Suplement ushqimor me ëmbëlsues. Formuluar posaçërisht për atletët. Nuk zëvendëson një dietë të larmishme. Jo i përshtatshëm për fëmijët, gratë shtatzëna dhe ato me gji. Mbajeni larg fëmijëve! Ruajrni në një vend të thatë, në një temperaturë që nuk kalon 25 °C dhe larg nga rrezet e diellit direkte. Mos e ngrini. Prodhuesi nuk është përgjegjës për ndonjë dëm të shkaktuar nga përdorimi ose ruajtja e pahijshme.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories