NT BCAA Liquid (1000 ml)

3.000L

Aminoacidet me zinxhir të degëzuar janë ndër acidet thelbësore që trupi duhet të marrë përmes dietës, sepse sinteza e tyre nga burime të tjera nuk ndodh në trup.

 • 3200 mg BCAA për racion
 • Pa sheqer
 • Vitamina B6 – kontribuon në reduktimin e lodhjes dhe plogështisë
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  NT BCAA Liquid (1000 ml)

  3.000L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Sht 22 – Sht 23
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Aminoacidet esenciale me zinxhir të degëzuar L-Leucinë, L-Izoleucinë dhe L-Valinë (BCAA) në formë të lëngshme. Lëngu mundëson shpërndarjen më të shpejtë të mundshme të aminoacideve dhe çdo paketim  prej një litri përmban 80,000 mg BCAA. Gjatë aktivitetit fizik intensiv, ka një humbje të aminoacideve individuale, së bashku me substanca të tjera të rëndësishme. Aminoacidet janë blloqet ndërtuese të çdo proteine. Një marrje e mjaftueshme e proteinave cilësore, së bashku me një gamë optimale të aminoacideve, kontribuon në rritjen e muskujve. Aminoacidet me zinxhir të degëzuar janë ndër acidet thelbësore që trupi duhet të marrë përmes dietës, sepse sinteza e tyre nga burime të tjera nuk ndodh në trup.

  • 3200 mg BCAA për racion
  • Pa sheqer
  • Vitamina B6 – kontribuon në reduktimin e lodhjes dhe plogështisë

  Përbërësit

  Përbërësit: ujë, L-valinë, acid citrik rregullues i aciditetit, L-Izoleucinë, L-Leucinë, emulsifukues portokalli (aromatizues, ngjyrues E 104, E 110 – mund të kenë një efekt negativ në aktivitetin dhe vëmendjen tek fëmijët), konservues acid sorbik dhe benzoat natriumi, ëmbëlsues neohesperidin DC, ciklama natriumi, açesulfame K dhe sukralozë, vitaminë B6 (piridoksinë hidrokloruri).

  Vlerat ushqyese

  Informacionet ushqyese
  100 ml
  Porcioni – 40 ml
  Vlera e Energjisë 130 kJ/30 kcal 52 kJ/12 kcal
  Yndyrë 0 g 0 g
   Prej të Cilave Acide Yndyrore të Ngopura 0 g 0 g
  Karbohidratet 0 g 0 g
  Prej të Cilave Sheqerna 0 g 0 g
  Fibra 0 g 0 g
  Proteina 5,7 g 2,3 g
  Kripë 0,04 g 0,02 g
  L-Valinë 4600 mg 1840 mg
  L-Izoleucinë 2000 mg 800 mg
  L-Leucinë 1400 mg 560 mg
  Vitamina B63,25 mg = 232 % * 1,3 mg = 93 % *

  *Marrja e referencës. Përmbajtja e kripës është ekskluzivisht për shkak të pranisë së natriumit natyror

  Rekomandime

  Doza e rekomanduar: për mbrojtjen e masës muskulore 40 ml 30-60 minuta para stërvitjes. Për të përshpejtuar rigjenerimin 40 ml menjëherë pas performances fizike.

  Paralajmërime

  Kujdes: Suplement ushqimor me Ëmbëlsues. Nuk zëvendëson një dietë të larmishme. Jo i përshtatshëm për fëmijët, gratë shtatzëna dhe ato me gji. Mbajeni larg fëmijëve! Mbajeni larg nxehtësisë, ngricës dhe lagështis.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories